Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Boris Johnson wraca do pracy. Premier Wielkiej Brytanii pokonał koronawirusa

Brytyjski premier od poniedziałku ma zacząć normalną pracę. Wraca na urząd po blisko miesięcznej rekonwalescencji związanej z koronawirusem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)
Boris Johnson w poniedziałek wraca do pracy. (Fot: BackBoris2012 Campaign Team)

Brytyjski premier Boris Johnson pokonał koronawirusa. Rzeczniczka rządu zapowiedziała, że powróci do pracy w poniedziałek.

Niemal dokładnie miesiąc temu pisaliśmy o tym, że premier Wielkiej Brytanii poddał się samoizolacji po tym, jak testy wykazały, że zaraził się koronawirusem. Johnson podkreślił, że zaczął się niepokoić objawami w postaci kaszlu i gorączki.

Przypomnijmy, że jeszcze parę dni wcześniej Boris Johnson zapowiedział wdrożenie rozwiązań, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Stało się to po krytyce opinii publicznej za brak reakcji na rosnącą liczbę zakażonych SARS-CoV-2 na terenie Wielkiej Brytanii.

Ulga w podatkach, tańsze kredyty. Tak rząd pomaga firmom

W pewnym momencie sytuacja premiera wyglądała poważnie, bo trafił nawet na oddział intensywnej terapii. Do standardowego leczenia wrócił 9 kwietnia i od tamtego czasu powoli wracał do zdrowia.

Na Wyspach z powodu koronawirusa zmarło już blisko 20 tys. osób. Dziennie media informują o kolejnych kilkuset zgonach.

Według brytyjskich władz medycznych, szczyt zgonów w Wielkiej Brytanii prawdopodobnie już minął, ale nie należy się spodziewać szybkiego, dużego spadku w statystykach.

Wielka Brytania jest w czołówce krajów najmocniej dotkniętych epidemią. Podobnie jak Stany Zjednoczone, Włochy, Hiszpania i Francja.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: boris johnson, wielka brytania, koronawirus, premier, gospodarka, wiadomości, Covid-19, polityka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-04-2020

Krysnaraził społeuczeńśtwo na ogromne niebezpieczeństwo ! to co się dzieje w uk to parodia ! w oficjalnych statystykach podają tylko ofiary śmiertelne ze … Czytaj całość

26-04-2020

OlaWspółczucia że mają takie władze. Odporność stadna to on i stary abażur.

26-04-2020

Dionizjusz Starszy.Ma poparcie City i możecie sobie pomiałczeć.

Rozwiń komentarze (5)