Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

BP ze zgodą na przejęcie sieci stacji paliw w Polsce

23
Podziel się:

BP Europa z zielonym światłem na nabycie części mienia spółki Tomsol. UOKiK nie dopatrzył się ryzyka ograniczenia konkurencji i wyraził zgodę na przejęcie.

Sieć BP jest obecna w Polsce od ponad 25 lat
Sieć BP jest obecna w Polsce od ponad 25 lat (PAP, Lech Muszyński)

Transakcja została zgłoszona do UOKiK pod koniec stycznia 2019 r. Jej uczestnicy prowadzą hurtową i detaliczną sprzedaż paliw, olejów silnikowych oraz akcesoriów samochodowych. W wyniku koncentracji BP Europa ma nabyć stacje paliw należące do Tomsol – informuje UOKiK.

W trakcie postępowania UOKiK uznał, że transakcja może doprowadzić do ograniczenia konkurencji na terenie Koszalina. Swoje stacje w bliskiej odległości posiadają na tym terenie obie spółki. Dlatego w tej sprawie konieczne było przeprowadzenie badania rynku.

Analiza skutków koncentracji wykazała jednak, że transakcja nie spowoduje istotnego ograniczenia konkurencji. Z badania rynku wynika, że łączne udziały BP Europa i Tomsol w Koszalinie nie przekroczą progu, z którym ustawa antymonopolowa wiąże domniemanie posiadania pozycji dominującej.

Zobacz także: Obejrzyj: Trefne paliwo z Rosji. Polscy kierowcy mają powody do obaw?

Ponadto uczestnicy koncentracji spotykają się na tym rynku z silną konkurencją innych przedsiębiorców, którzy będą stanowić skuteczną przeciwwagę dla połączonego potencjału obu spółek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(23)
Pani.
5 lata temu
BP w Angli istnieje pod marka Jet.Nie ma juz BP.
Leo
5 lata temu
I dobrze, od kilku lat tankuję na BP i nie narzekam.
pyra
5 lata temu
Lech WałSA dawno o tym mówił ale nie chcieliście go słuchać.
PB 95
5 lata temu
W tej branży pojęcie KONKURENCJA to fikcja.
Ooo
5 lata temu
Często takowałem przy Brico za 100 do 200 zł bo tańsze paliwo ale przestałem jak zatankowałem u nich raz do pełna, do 50 litrowegi baku zamieściłem 59 litrów szok, już nie raz takowałem pod korek ale max mi weszło 53 litry ale 59? teraz już wiem skąd się bierze ich tańsze paliwo
...
Następna strona