Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W rządzie pojawił się pomysł ściągnięcia personelu medycznego z zagranicy. - Jeżeli porównamy warunki finansowe ze Wschodem, to w Polsce te warunki są lepsze pod wieloma względami i dla osób zza wschodniej granicy są one atrakcyjne - powiedział w programie "Newsroom" dr Tomasz Karauda, lekarz oddziału chorób płuc. - Natomiast to, jak do tej pory traktowano młodych lekarzy, zachęcano, by wyjeżdżali za granicę, odejmowano im poczucie patriotyzmu, mówiono: wyjeżdżajcie, skoro narzekacie na rząd i system ochrony zdrowia. Byliśmy niepotrzebni i nagle przyszła pandemia. I okazuje się, że każda osoba personelu medycznego jest na wagę złota. Marzy mi się spotkanie - ponadpartyjne i poza kamerami - wszystkich przedstawicieli partii parlamentarnych, by omówić strategię dla zdrowia. By nie było tylko wzajemnej krytyki, ale by powstał wspólny projekt, w którym każda partia będzie doceniona za swój wkład. Zdrowie i życie powinno być sprawą ponad podziałami i nigdy nie...

rozwiń
KOMENTARZE
(20)
Lll
3 lata temu
Ten sam błąd i ten sam problem za każdego rządu od 1990roku. Teraz chcą ściągać lekarzy z zagranicy np z Ukrainy i Gruzji. Pielęgniarki też ściągniecie za wschodniej granicy do pracy??? Pytanie jak długo będą chcieli pracować za takie wynagrodzenia. Problem tkwi w szkoleniach nowego personelu medycznego i w zatrudnieniu(pensjach) podnieście znacząco wynagrodzenia i warunki pracy dla personelu medycznego i problem z głowy. Nikt po studiach medycznych nie będzie uciekać z kraju za lepszą bardziej godną pracą a i niższy personel medyczny może zainteresuje się ofertą pracy. Wszyscy mówią że jest problem nikt z tym nic nie robi?!!! Za obecną sytuację w Polsce winę ponosi cały naród! Rząd bo jest nieudolny tak jak i wcześniejsi włodarze z PO-PSL oraz sami obywatele bo nie chcą się podporządkować i na pewien okres zrezygnować z wcześniejszych przyzwyczajeń i dobrobytu. Dobrobyt skończył się z nadejściem COVID19. Jak tak dalej w tym państwie będzie to za 2-3tyg. w Polsce będzie po 50-60tyś zakażeń dziennie i inne kraje odetną się całkowicie od nas.
Macietocochci...
3 lata temu
Odpracowalem prawie 10 lat za grosze, czyli odwalilem swoje i wyjechalem z czystym sumieniem. W moim starym szpitalu doktory byli doceniani i opłacani, pielęgniarki zawsze były do czarnej roboty i pomiatane, ze nie wspomnę ze tez zwalniano je w pierwszej kolejności pod pretekstem oszczędności gdzie to nie pielęgniarki generowały wysokie koszty, one i tak nic nie zarabiały. Teraz obserwuje z przerażeniem to co sie dzieje w Polsce ale nie wroce, nie poświęcę zdrowia i życia zeby mnie tam przezuli i wypluli...no way!
Chora
3 lata temu
Wielu lekarzy wrócilibyśmy etat ale nie ma dla nich pracy w nfz
Chora
3 lata temu
Trzeba sprowadzić lekarzy z dawnego bloku i zatrudnić ich na cały etat w NFZ, zaraz powracają do pracy ci co maja częściowe etaty a prowadzą prywate
Reforma
3 lata temu
Wstrzymać doktoraty i studia dla dziwnych kierunków, a pieniądze przeznaczyć na lekarzy, architektów bo architekturę mamy fatalna, studia rolnicze i politechniki. Inne kierunki się nie sprawdziły, tylko pieniądze idą na niepotrzebnych ,specjalistow’ i uczelnie powinny podpisywać umowy na odpracowanie bezpłatnej nauki.