Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. LOS
|

Branża IT się nie zatrzymuje. Ofert pracy jest coraz więcej. Zarobki? Nawet 25 tys. zł

15
Podziel się:

Z danych portalu No Fluff Jobs wynika, że liczba ofert pracy w branży IT wzrosła w maju 2022 r. o 75 proc. rok do roku. Eksperci przedstawili również widełki, w których mieszczą się wynagrodzenia na poszczególnych stanowiskach. W przypadku specjalistów od Big Data pensje mogą sięgnąć nawet 25 tys. zł na umowie B2B.

Branża IT się nie zatrzymuje. Ofert pracy jest coraz więcej. Zarobki? Nawet 25 tys. zł
Branża IT wciąż kusi wysokimi zarobkami (Adobe Stock, Ihor Pukhnatyy, puhhha)

"Na rynku pracy IT wciąż widać kilka silnych trendów. Po pierwsze, liczba ofert pracy rośnie rok do roku, miesiąc do miesiąca. W maju 2022 roku odnotowaliśmy wzrost o 74,8 proc. w stosunku do maja 2021 r. Po drugie firmy dalej najchętniej szukają doświadczonych i wszechstronnych specjalistów(-ek) IT. Udział ogłoszeń skierowanych do Fullstack Developerów(-ek) zaliczył najwyższy wzrost - o prawie 2 pkt proc. (porównując maj 2021 do maja 2022)" - przekazał Tomasz Bujok, dyrektor No Fluff Jobs w komunikacie prasowym.

Z danych No Fluff Jobs wynika, że w ciągu roku mediana dolnych widełek wynagrodzeń w przypadku umów o pracę w branży IT spadła o 6 proc. i wyniosła 9,4 tys. zł brutto. Górna natomiast nie uległa zmianie - utrzymała się na poziomie 15 tys. zł brutto.

Inaczej sytuacja wygląda dla osób działających na umowie B2B. W tym przypadku mediana dolnych widełek zatrzymała się na poziomie 14 tys. zł netto plus VAT, a górnych wzrosła o 5 proc. do 20 tys. zł netto plus VAT.

Kto najlepiej zarabia w branży IT?

Powyższe dane dotyczą ogólnie branży IT. No Fluff Jobs sprawdziło także, jak prezentują się pensje dla konkretnych specjalizacji. Na stanowiskach programistów - Backend, Frontend i Fullstack - odnotowano wzrost dolnych i górnych widełek pensji praktycznie wszystkich dolnych i górnych widełek, zarówno w formie umowy B2B, jak i umowy o pracę.

"Na wysokie zarobki mogą liczyć także specjaliści i specjalistki, którzy w IT nie zajmują się stricte kodowaniem. Jedne z najwyższych wynagrodzeń przy B2B przypada specjalist(k)om z obszaru Project Management, którzy aktualnie mogą otrzymywać wynagrodzenie w przedziale od 16,8 tys. do 22 tys. zł netto plus VAT, a także osoby zajmujące się Big Data - ich zarobki wyniosły w maju 2022 roku 17,5 tys. - 25 tys. zł netto plus VAT" - informuje No Fluff Jobs w komunikacie.

Jak wygląda sytuacja w przypadku umowy o pracę? Tutaj specjalizacje z jednymi z najwyższych wynagrodzeń to Product Management od 18 tys. do 23 tys. zł brutto, Big Data od 15 tys. do 22 tys. złotych brutto oraz Project Management od 14 tys. do 18 tys. zł brutto - przekazali autorzy raportu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
Iwona
rok temu
Kończąc Studium Pracowników Medycznych i Społecznych na kierunku asystentka stomatologiczna też mogłam przebierać w ofertach pracy. Zdrowie człowieka zawsze będzie na pierwszym miejscu, dlatego warto edukować się w tym kierunku.
fffss
rok temu
A ja miałem 10tys. na rękę, ale za to wieku 47 lat już emeryt (7tys.) i odprawa jakieś 600tys. :)
Wrrr
rok temu
Cóż, jest to rezultat rynku pracownika, a nie jego faktycznej jakości....przy zwykłym portalu de facto musiałem podpowiadać, co jak zrobić. No, ale rynek szybko koryguje takich ekspertów od programowania...
Greg
rok temu
Stawki dla ról IT w Polsce już bardzo mocno zbliżają się do tzw Europy Zachodniej, developer w DE czy UK zarabia z 20-30% więcej niż PL i mniej więcej tyle samo co w Szwecji. Tam jednak jest inna hierarchia zarobków bo specjaliści IT nie zarabiają 2-3 razy więcej niż inni eksperci, np. dobry Business Development Manager czy Sales Manager na zachodzie zarabia znacznie więcej niż jakiś tam Java Developer bo to on przynosi biznes/ sprzedaje żeby programiści mieli co robić. Specjalista IT to jest tam po prostu zwykly rzemieślnik który ma zrobić tylko to co mu zleca i nic więcej. Tylko w Polsce jest jeszcze jakaś dziwna hierarchia która z kodera robi milionera.
Bolek
rok temu
Widełki z No fluff Jobs są dla najlepszych specjalistów na przynętę.A praca nudna i żmudna jeśli nie jesteś pasjonatem.