Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PBE
|
aktualizacja

Brat Obajtka chciał kupić mieszkanie "za grosze". Zignorował zakaz? Dotarli do pisma

38
Podziel się:

Bartłomiej Obajtek próbował kupić mieszkanie należące do Lasów Państwowych, pomimo zakazu. Radio Zet dotarło do dokumentu ministerstwa w tej sprawie. Resort prosi o wyjaśnienia.

Brat Obajtka chciał kupić mieszkanie "za grosze". Zignorował zakaz? Dotarli do pisma
Bartłomiej Obajtek chciał kupić mieszkanie należące do Lasów Państwowych? (EAST_NEWS, Wojciech Strozyk/REPORTER)

Brat prezesa PKN Orlen Bartłomiej Obajtek został niedawno odwołany ze stanowiska dyrektora regionalnego Lasów Państwowych. Gdy był dyrektorem, chciał kupić mieszkanie w Gdyni należące do nadleśnictwa, z którego korzystał.

Radio Zet ustaliło, że wspomniane mieszkanie Bartłomiej Obajtek, chciał - jeszcze przed zmianami w rządzie - kupić, z bonifikatą wynoszącą 95 proc. Zanim koalicja przejęła władzę, dyrektorem Lasów Państwowych był Józef Kubica, nominat Zbigniewa Ziobry, działacz Suwerennej Polski.

Przy zastosowaniu maksymalnej bonifikaty, Obajtek mógłby stać się właścicielem nieruchomości za jedyne 35 tys. zł - pisał w grudniu ubiegłego roku Onet.

Przedłużające się zmiany na stanowisku dyrektora LP miały dać Obajtkowi więcej czasu na dopięcie formalności.

Ministerstwo pisze do Lasów Państwowych

8 stycznia Bartłomiej Obajtek miał zawrzeć "przedwstępną umowę sprzedaży lokalu mieszkalnego" w należącym do Lasów Państwowych budynku w Gdyni oraz udziału "w częściach wspólnych tego budynku i w działce gruntowej" - wynika z dokumentu Biura Kontroli i Audytu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, które cytuje Radio Zet.

Tymczasem kilka dni wcześniej - 5 stycznia Paulina Hennig-Kloska, nowa minister klimatu i środowiska, miała zakazać "zbywania nieruchomości należących do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsk". Minister zaznaczała, że resort posiada informacje, z których wynika, że "sprzedaż może odbywać się pod naciskiem, mogło dojść do wymiany kadrowej, by decyzja zapadła".

Teraz resort klimatu pyta Bartłomieja Obajtka, dlaczego zignorowano polecenie ministerialne dotyczące nieruchomości należącej do Skarbu Państwa. Radio Zet podkreśla, że Obajtek ma czas do 17 stycznia na odpowiedź. Sam zainteresowany zapowiedział, że przedstawi swoje nazwisko w tej sprawie "z uwagi na stosowanie względem mojej osoby szykan i działania niezgodnego z prawem oraz nieuprawnionych nacisków na osoby trzecie celem ich zastraszenia".

Obajtek przypomniał też o "fakcie sprzedaży ponad 40 tys. nieruchomości Lasów Państwowych, stosując ustawowe bonifikaty niezmienione od 30 lat".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(38)
Trefniś
6 miesięcy temu
A może ktoś w końcu napisze za jaką kwotę nabył willę NOWY dyrektor lasów państwowych. W cudzym oku drzazgę widzicie a w swoim belki nie dostrzegacie. W LP od co najmniej 15 lat ten problem narasta niedługo leśniczy leśniczówki nie będzie miał bo dyrekcja wykupi za bezcen.
Zuza
6 miesięcy temu
Jak obmacajtki mogą kupować za 5% wartości to co zwykły obywatel to gorszy sort nie dość że oni rozdali i obdarowali po swoich fundacjach około 800 milionów państwo to nie można ich rozliiczyć i odebrać tą kase i jeszcze wydać wyrok bez sądu zakaz zajmowania stanowisk na zawsze bo to jest świadome rozdawnictwo nie swojego majątku
mike
6 miesięcy temu
to rodzinka która ma w genach robienie przekrętów i oszustw
Luks
6 miesięcy temu
Ciekawe co na to Szumowski , narciarz , Mejza , brat Obajtek , Bielan , Morawiecki itd
Igor
6 miesięcy temu
Jak się czujecie młodzi wyznawcy pisu jak Obajtek kupuje mieszkanie za 35 tysięcy a wy musicie płacić 600 tysięcy i kredyt na całe życie dobrze wam z tym?
...
Następna strona