Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PGO
|
aktualizacja

Mieszkanie za bezcen dla brata Obajtka. Nieoficjalnie: transakcja upadła

174
Podziel się:

Brat prezesa Orlenu Daniela Obajtka, Bartłomiej Obajtek, wbrew wcześniejszym doniesieniom nie kupi należącego do Lasów Państwowych mieszkania z 95-procentową bonifikatą. Taką nieoficjalną informację przekazało Radio Zet.

Mieszkanie za bezcen dla brata Obajtka. Nieoficjalnie: transakcja upadła
Bartłomiej Obajtek (East News, Stanislaw Bielski/REPORTER)

"Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że sprzedaż miałaby się odbyć jeszcze we wtorek 12.12.2023 r., a pan Bartłomiej Obajtek jest zainteresowany zakupem lokalu z 95 proc. bonifikatą" - napisali członkowie Związku Leśników Polskich przy Nadleśnictwie Gdańsk w dokumencie skierowanym do Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych (LP) Józefa Kubicy.

Brat Daniela Obajtka z mieszkaniem od Lasów Państwowych? Nieoficjalnie: sprawa upadła

Dokument, do którego dotarło Radio Zet, trafił w poniedziałek do biura Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.

Z treści pisma wynika, że Bartłomiej Obajtek, będący szefem gdańskich Lasów Państwowych, a prywatnie bratem prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, na początku grudnia zwolnił z pracy nadleśniczą Paulinę Partykę-Drzazgę. Na jej miejsce powołał swojego dotychczasowego zastępcę Jana Borkowskiego. W dokumencie, który został podpisany przez gdańskich leśników, czytamy, że decyzja ta miała na celu przygotowanie niezbędnych dokumentów do sprzedaży nieruchomości oraz podpisanie aktu notarialnego sprzedaży. W momencie odwołania, dotychczasowa nadleśnicza miała być na zwolnieniu lekarskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Daniel Obajtek dotrzyma słowa? "Powiedział, że honor mu nie pozwoli"

Dyrektor Obajtek, na mocy decyzji wydanej 5 grudnia przez dyrektora Kubicy, który jest politykiem Suwerennej Polski, otrzymał prawo pierwokupu mieszkania z bonifikatą. Wycena przeprowadzona przez Onet wskazuje, że wartość lokalu wynosi około 700 tysięcy złotych. Przy zastosowaniu maksymalnej bonifikaty, Obajtek mógłby stać się właścicielem nieruchomości za jedyne 35 tys. zł. Transakcja miała zostać sfinalizowana we wtorek u notariusza. Ostatecznie jednak do tego nie doszło.

W rozmowie z dziennikarzem Radia Zet, Bartłomiej Obajtek zapewnia, że nie złożył wniosku o zakup nieruchomości i nie otrzymał żadnego zapytania w tej sprawie od Lasów Państwowych. Dodatkowo zauważa, że nie ukazała się wymagana informacja o zbyciu mieszkania w Biuletynie Informacyjnym Lasów Państwowych, który publikuje zarządzenia i decyzje dotyczące gospodarki leśnej w Polsce. W przypadku sprzedaży nieruchomości należącej do LP, konieczne jest wcześniejsze ogłoszenie.

Z nieoficjalnych informacji Radia Zet wynika, że fakt, iż do zakupu mieszkania przez Bartłomieja Obajtka nie dojdzie, może być spowodowany brakiem jednego z kluczowych dokumentów, niezbędnych do przeprowadzenia transakcji. Dokument miał nie zostać wydany na czas przez jeden z urzędów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(174)
To proste
3 miesiące temu
Odpowiedź podsekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska - z upoważnienia prezesa Rady Ministrów - na interpelację nr 23295 w sprawie sprzedaży nieruchomości leśnych( z czasów Donalda Tuska jako premiera ) : Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2011 r. Nr 12, poz. 59, ze zm.) Pracownicy i byli pracownicy Lasów Państwowych mający co najmniej trzyletni okres zatrudnienia w Lasach Państwowych, z wyjątkiem osób, z którymi stosunek pracy rozwiązany został bez wypowiedzenia z winy pracownika, posiadają pierwszeństwo nabycia lokali, których są najemcami i w których mieszkają. Cena sprzedaży lokalu podlega łącznemu obniżeniu o 6% za każdy rok zatrudnienia w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych i o 3% za każdy rok najmu tego lokalu, nie więcej jednak niż o 95%, a spłata należności może zostać rozłożona na 60 rat miesięcznych, przy czym oprocentowanie nie może przekraczać w stosunku rocznym stopy referencyjnej, określającej minimalne oprocentowanie podstawowych operacji otwartego rynku prowadzonych przez Narodowy Bank Polski, powiększonej o 2 punkty procentowe. Jeżeli osobą uprawnioną jest emeryt lub rencista, cena nabycia lokalu ustalona jest na 5% jego wartości. jeszcze jakieś pytania ???
Ogum
4 miesiące temu
Są nadleśnictwa , gdzie sprzedawano wszystkie leśniczówki za 5% bo taka ustawa jest już od czasów SLD . Wyceniano na 400tys a to mniej niż wkładano w remonty i sprzedawano za 20. Po 5 latach część z tych domów stoi w ogłoszeniach z wycenami milionowymi. Za Tuska poszło najwięcej.
Anusia 65
5 miesięcy temu
Czas najwyższy tych Obajtków do Pcimia przenieść
Antoni Kosiba
5 miesięcy temu
Chętnie kupię tą nieruchomość z 90% bonifikatą. To lepsza oferta niż Obajtka
obaj /
5 miesięcy temu
........... kwalifikują się na szubienice .. obaj
...
Następna strona