Notowania

Brexit już przynosi skutki. Rekordowo niska imigracja na Wyspy

Choć Brexit wciąż jest tylko zapowiedzią, Zjednoczone Królestwo już odczuwa jego skutki. Imigracja netto do tego kraju jest najniższa od 6 lat. W ciągu roku do kraju, który przez lata był mekką imigrantów przybyło zaledwie 226 tys. osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Planowana data brexitu to 31 października (Fot: AFP/EAST NEWS)

Rosnąca imigracja była jednym z głównych tematów kampanii na rzecz opuszczenia Unii Europejską przez Zjednoczone Królestwo. W przededniu zaplanowanego na koniec października brexitu nie powinna być już zmartwieniem zwolenników rozwodu ze Wspólnota – donosi Reuters.

Pierwszym, co rzuca się w oczy, jest średnia wieku protestujących. Znacząco przekracza 40, jeśli nie 50 lat.
Brexit. Byliśmy wśród protestujących Brytyjczyków. Widok momentami kuriozalny

Z danych, na które powołuje się agencja, wynika, że imigracja netto (różnicy między osobami, które przybyły na Wyspy i tymi, którzy je opuściły) od marca 2018 do marca 2019 r. wyniosła 226 tys. W ciągu tych dwunastu miesięcy na osiedlenie na Wyspach zdecydowało się 612 tys. osób. O wyprowadzce ze Zjednoczonego Królestwa postanowiło z kolei 385 tys. osób.

Jak informuje Reuters, liczby pochodzą ze eksperymentalnego badania, którego celem była eliminacja błędów związanych z szacowaniem m.in. liczby osób, które pozostały na Wyspach po zakończeniu studiów.

Brexit. „Brytyjska gospodarka jest w szoku”

O tym, że powodem spadku imigracji jest brexit, świadczy fakt, że jego główną przyczyną jest zmniejszenie liczby osób przybywających właśnie z europejskiego bloku – w badanym okresie było to zaledwie 59 tys. osób, gdy jeszcze w 2015 r. wynik sięgał 218 tys. Niemal nie zmieniła się za to imigracja spoza UE – pozostaje zbliżona do rekordu z okresu wrzesień 2017 – wrzesień 2018. Gdy wyniosła 236 tys. osób

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: imigracja, brexit, brytyjskie wyspy, emigracja, migracje, praca, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-08-2019

XXLBrytole wiedzą co robić opuszczają ten kołchoz puki jeszcze mogą Unia coraz bardziej zaczyna przypominać Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich … Czytaj całość

23-08-2019

o co chodziich kraj, będą mieli co chcieli

23-08-2019

SigwaldJak tak dalej pójdzie to wszystkie kraje będą chciały wyjść z lew acko-muzułmańskiej UE

Rozwiń komentarze (86)