Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Brexit. Londyn i Bruksela wrócą do rozmów

Wielka Brytania wróci w czwartek do rozmów z Unią Europejską o umowie handlowej - podaje Reuters. Czasu jest mało, bo do końca okresu przejściowego zostało 10 tygodni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anadolu Agency via Getty Images)
Boris Johnson ma wrócić do rozmów z Brukselą (Fot: Anadolu Agency)

Rozmowy od początku szły opornie, ale w lecie utknęły w martwym punkcie. Londyn stoi na stanowisku, że Bruksela oczekuje od niego ustępstw, na które brytyjski rząd nie jest gotowy. Jeszcze w zeszłym tygodniu brytyjski premier Boris Johnson zapewnił, że dalsze rozmowy ws. umowy handlowej z UE możliwe są tylko wtedy, kiedy Bruksela "fundamentalnie" zmieni podejście do jej kształtu.

Wygląda jednak na to, że nastroje się zmieniają.

- Jesteśmy gotowi powitać zespół UE w Londynie, aby wznowić negocjacje jeszcze w tym tygodniu. Wspólnie uzgodniliśmy zbiór zasad postępowania w tej zintensyfikowanej fazie rozmów - mówi rzeczniczka Downing Street cytowana przez Reutersa.

Zakaz handlu w niedziele do zniesienia? "To pomoc, która nic nie kosztuje"

- Między naszymi stanowiskami w najtrudniejszych obszarach pozostają znaczne luki, ale wraz z UE jesteśmy gotowi sprawdzić, czy możliwe jest znalezienie kompromisu - dodała.

Strony mają wrócić do rozmów w czwartek.

Wielka Brytania przestała być członkiem UE z końcem stycznia. Bez porozumienia do końca roku handel między Wielką Brytanią a UE będzie odbywał się na ogólnych zasadach Światowej Organizacji Handlu (WTO).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-10-2020

vanhorneangole sa jak male dzieci, strzelili focha i mysleli, ze w ten sposob unia im da wszystko co im sie zazyczy, a jak sie zorientowali, ze maja do … Czytaj całość

21-10-2020

ZedNo tak ale tu nie ma miejsca na kompromis.. albo jest granica albo nie...

21-10-2020

EuropejczykA czym oni niby chcą jeszcze rozmawiać? Papa

Rozwiń komentarze (65)