Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Brexit. Johnson stawia Unii warunki w sprawie umowy o wolnym handlu

10
Podziel się

- Nie pójdziemy na kompromis - grzmi premier Wielkiej Brytanii. Jeśli nie będzie porozumienia do 15 października, nie będzie umowy o wolnym handlu.

Brexit. Johnson stawia Unii warunki w sprawie umowy o wolnym handlu
(Flickr, BackBoris2012 Campaign Team CC SA 2.0 Flickr)
bDyZcjqZ

15 października to ostateczny termin zawarcia umowy o wolnym handlu z Unią Europejską, jeśli miałaby ona wejść w życie do końca roku - twierdzi premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson. 31 grudnia bowiem kończy się okres przejściowy po brexicie.

Jeśli Londyn i Bruksela do tego czasu się nie porozumieją, obie strony powinny „to zaakceptować i iść dalej - powiedział premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, cytowany przez Reutersa.

bDyZcjrb
Zobacz także: Pozytywny efekt brexitu. "Firmy sprowadzą się do Polski"

Jak przekonuje szef brytyjskiego rządu, Królestwo świetnie sobie poradzi bez specjalnych traktatów handlowych z UE. Podobnie jak Australia będzie prowadzić handel zgodnie z ogólnymi zasadami Światowej Organizacji Handlu.

bDyZcjrh

Johnson wprost stwierdził, że nie pójdzie na kompromis. Chce, aby handel opierał się na standardowej umowie o wolnym handlu, czyli takiej samej, jaką Bruksela uzgodniła z Kanadą czy innymi państwami - czytamy w Reutersie.

Jak dodał, Londyn gotowy jest do rozmów nawet w późniejszych terminach, kiedy Unia przemyśli i zrewiduje swoje stanowisko.

bDyZcjrC
KOMENTARZE
(10)
dzwoneczek
4 miesiące temu
Mop naprawdę myśli że UK to pępek świata.Żałośni egoiści.Jeśli sobie poradzą,to dobrze,ale nie sądzę że tak będzie znając ich samouwielbienie,wygodnictwo,itd...
leble
4 miesiące temu
boris uczesz się wreszcie!
Europejczyk
4 miesiące temu
UE powinna postarać się żeby Anglicy pożałowali brexitu. Nie chcą wspólnoty to niech radzą sobie sami, do krajów UE tylko z paszportem i za wszystko co kupią duże cło. Zawsze się mają za lepszych od innych.
bDyZcjrD
all
4 miesiące temu
UE nie daj się, sami wyszli, niech się martwią, a Irlandczycy dadzą mu popalić jak zrobią im granicę.
xyz
4 miesiące temu
Bardzo dobrze. Brytyjczycy wciąż żyją w XiX wieku. Myślą że są potęgą. Nie, już nie są. Bardzo dobrze że porozumienia nie bęzie. Drogi za to zapłacą. To dobrze bo pokazę innym że nie warto być poza Unią. W jednośći siła