Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Brexit. Johnson stawia Unii warunki w sprawie umowy o wolnym handlu

10
Podziel się:

- Nie pójdziemy na kompromis - grzmi premier Wielkiej Brytanii. Jeśli nie będzie porozumienia do 15 października, nie będzie umowy o wolnym handlu.

Brexit. Johnson stawia Unii warunki w sprawie umowy o wolnym handlu
(Flickr, BackBoris2012 Campaign Team CC SA 2.0 Flickr)

15 października to ostateczny termin zawarcia umowy o wolnym handlu z Unią Europejską, jeśli miałaby ona wejść w życie do końca roku - twierdzi premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson. 31 grudnia bowiem kończy się okres przejściowy po brexicie.

Jeśli Londyn i Bruksela do tego czasu się nie porozumieją, obie strony powinny „to zaakceptować i iść dalej - powiedział premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, cytowany przez Reutersa.

Zobacz także: Pozytywny efekt brexitu. "Firmy sprowadzą się do Polski"

Jak przekonuje szef brytyjskiego rządu, Królestwo świetnie sobie poradzi bez specjalnych traktatów handlowych z UE. Podobnie jak Australia będzie prowadzić handel zgodnie z ogólnymi zasadami Światowej Organizacji Handlu.

Johnson wprost stwierdził, że nie pójdzie na kompromis. Chce, aby handel opierał się na standardowej umowie o wolnym handlu, czyli takiej samej, jaką Bruksela uzgodniła z Kanadą czy innymi państwami - czytamy w Reutersie.

Jak dodał, Londyn gotowy jest do rozmów nawet w późniejszych terminach, kiedy Unia przemyśli i zrewiduje swoje stanowisko.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
Prawdomówna
4 lata temu
No i dobrze, przynajmniej stawia na swoim. A nie jak lizobuty z PO, lakierki Angeli były wypucowane na błysk za ich nierządów...
real
4 lata temu
Stosunki UK z UE: ponad 60 mld euro deficytu w handlu, płatnik netto do kasy UE - 13 mld euro, 80% kwot połowowych ze swoich wód terytorialnych dla obcych państw, prawne poddaństwo biurokratom z Brukseli a w razie oporu niezawisłemu"Trybunałowi Sprawiedliwości UE. I co Johnson ma negocjować w jakieś formie podtrzymanie tych warunków po brexicie? To po co wychodzili? Spokojnie poczeka do końca roku a od nowego obowiązywać będą reguły handlowe WTO obiektywne i korzystne dla obu stron.
Europejczyk
4 lata temu
UE powinna postarać się żeby Anglicy pożałowali brexitu. Nie chcą wspólnoty to niech radzą sobie sami, do krajów UE tylko z paszportem i za wszystko co kupią duże cło. Zawsze się mają za lepszych od innych.
all
4 lata temu
UE nie daj się, sami wyszli, niech się martwią, a Irlandczycy dadzą mu popalić jak zrobią im granicę.
nick
4 lata temu
niech próbują być samowystarczalni.