Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

British Airways i Ryanair odwołują setki lotów

Linie lotnicze British Airways odwołały setki lotów na trasach europejskich a także do Nowego Jorku. Taką samą decyzję podjął Ryanair, który informuje, że "będzie latał według ograniczonego rozkładu jazdy”.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
Na liście odwołanych lotów są m.in. rejsy z lotniska Heathrow do Włoch, Francji, Austrii, Niemiec, Belgii, Irlandii i Szwajcarii. (Fot: Tupungato)

"W związku ze zmniejszonym popytem wynikającym z trwającą kwestią koronawirusa łączymy kilka lotów w okresie od 16 do 28 marca. Będziemy kontaktować się z klientami w sprawie odwołanych lotów, aby omówić ich opcje podróży, w tym zmianę rezerwacji na innych przewoźników, tam gdzie to możliwe, pełny zwrot kosztów lub rezerwację z BA na późniejszy termin podróży" – czytamy w oświadczeniu British Airways.

Na liście odwołanych lotów są rejsy z lotniska Heathrow do Włoch, Francji, Austrii, Niemiec, Belgii, Irlandii i Szwajcarii - łącznie 171 lotów pomiędzy 17 a 28 marca, a także 12 lotów na nowojorskie lotnisko im. Johna F. Kennedy'ego.

W dniach 16-25 marca z kolei nie wylecą samoloty brytyjskiego przewoźnika z londyńskiego lotniska Gatwick do Włoch, Francji i Albanii. Z London City skasowanych zostało 26 lotów lotów do Włoch i Niemiec pomiędzy 17 a 28 marca.

British Airways przedłużają do 17 kwietnia zawieszenie lotów do Chin.

Z kolei Ryanair poinformował, że pomiędzy 17 marca a 8 kwietnia "będzie działał według ograniczonego rozkładu", co dotyczy przede wszystkim lotów do i z Włoch. Przewoźnik tłumaczy, że na tej trasie w ostatnim czasie drastycznie spadła liczba rezerwacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: koronawirus, gospodarka, wiadomości, epidemia
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-03-2020

RealNależało wstrzymać loty już na samym początku epidemi. Wtedy wystarczyło do i z Chin. To pasazerowie samolotów roznieśli zaraze po całym świecie. … Czytaj całość

03-03-2020

WacI dobrze oczyści się powietrze od największych trucicieli

03-03-2020

TokaTaaaak, Polska nie może zamknąć lotnisk. Byłaby dyskryminacja I skargi do Unii.

Rozwiń komentarze (20)