Notowania

Budowa A1. W weekend zamkną część autostrady

Sześć wiaduktów na A1 ma zostać wyburzonych w najbliższy weekend. Dla kierowców oznacza to poważne utrudnienia, bowiem GDDKiA zapowiedziała już zamknięcie ważnego odcinka autostrady.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Jeden z wiaduktów przeznaczonych do wyburzenia (Fot: GDDKiA)

Autostrada A1 na odcinku węzeł Tuszyn - węzeł Piotrków Trybunalski Zachód zostanie całkowicie zamknięta - ostrzega GDDKiA. Na najbliższy weekend, 18-19 stycznia, zaplanowane zostało wyburzenie sześciu wiaduktów.

Utrudnienia rozpoczną się w piątek od godziny 16, a o godzinie 19 droga zostanie całkowicie zamknięta. Ruch na autostradzie ma zostać przywrócony dopiero w poniedziałek do 7 rano.

To zła wiadomość dla kierowców podróżujący między południem i północą Polski. Muszą oni bowiem skorzystać z objazdów. Szczegółowe informacjeo objazdach opisane są na stronie GDDKiA.

"Warto przed planowaną podróżą przeanalizować możliwości przejazdu trasą alternatywną, gdzie nie ma ryzyka napotkania robót drogowych i utknięcia w zatorze samochodów. Czas poświęcony na taką analizę, z pewnością nie będzie zmarnowany i pozwoli uniknąć straty czasu i nerwowych sytuacji" - sugeruje GDDKiA.

Obejrzyj: Innowacyjne rozwiązania w sektorze produkcji lotniczej w Województwie Podkarpackim

Przewidziane do wyburzenia wiadukty są w złym stanem technicznym i nie odpowiadają obecnym standardom i parametrom technicznym. W ich miejsce powstać mają nowe, o większej nośności, z oddzielnym ciągiem pieszo-rowerowym, znacznie bezpieczniejsze od zamykanych.

Puste place budów mogą nas w 2019 r. straszyć podobnie jak w 2011 i 2012 r.
Budowa dróg to tylko kłopot. Polskie firmy rosną w siłę, unikając tych kontraktów

Jak deklaruje wykonawca, wszystkie sześć wiaduktów powinno być gotowych i przekazanych od użytkowania w ciągu najbliższego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-01-2020

ZłodziejGłupie rzadu za po otwierano autostrady a nie zamykano i można było wziąć 10% do kieszeni a teraz zamykają i nie ma co kraść. Głupi PiS

15-01-2020

ii8798gdzie jest ten POsuwany rudy!!!????

15-01-2020

lupo57PIS umie tylko burzyć - teraz wzięli się za mosty

Rozwiń komentarze (32)