Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Budowa dróg. Budimex grozi zerwaniem kontraktu, jeśli Kraków nie dopłaci 28 mln zł

91
Podziel się

Firma Budimex, główny wykonawca Trasy Łagiewnickiej w Krakowie, domaga się dodatkowych 28 mln zł. W przeciwnym razie – jest gotowa zerwać kontrakt. Sprawa jest poważna, bo chodzi o największą inwestycje miejską w Polsce, czyli budowę międzydzielnicowej autostrady na południu miasta.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Fotolia, RAW)
bDIVxyGJ

Żądanie dodatkowych 28 mln zł Budimex uzasadnia wzrostem cen za materiały budowlane i koniecznością ponoszenia kosztów spowodowanych wydłużeniem prac. Wydłużenie spowodowane było koniecznością przeprojektowania jednego ze skrzyżowań – informuje RMF FM.

Firma nie ukrywa, że w razie braku zapłaty opuści budowę.

Miasto nie zamierza ulegać i wypłacać dodatkowych pieniędzy.

bDIVxyGL
Zobacz także: Obejrzyj: Firmy padają jedna po drugiej. "Brakuje rąk do pracy"

Krzysztof Migdał z miejskiej spółki Trasa Łagiewnicka wyjaśnił, że jakiekolwiek zmiany w wysokości tak zwanej kwoty kontraktowej można dokonać wyłącznie w oparciu o zapisy kontraktowe.

bDIVxyGR

- Ponieważ w naszym kontrakcie nie ma zapisów, które umożliwiałyby wzrost tej kwoty w związku ze wzrostem kosztów ogólnych funkcjonowania przedsiębiorstwa, to siłą rzeczy nie możemy się na to zgodzić - podkreślił.

Budowa Trasy Łagiewnickiej jest jedną z najważniejszych inwestycji realizowanych w ostatnich latach przez władze Krakowa. Arteria - wraz z planowanymi w przyszłości trasami Pychowicką i Zwierzyniecką - ma stanowić trzecią obwodnicę Krakowa łączącą południową i zachodnią część miasta. Według władz Krakowa jest to projekt kluczowy dla usprawnienia ruchu między dzielnicami Krakowa, w tym dla rozładowania korków na alejach Trzech Wieszczów i uspokojenia ruchu w dzielnicach Zwierzyniec i Krowodrza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIVxyHm
KOMENTARZE
(91)
Olo
rok temu
Biznes po Polsku. Zbić cenę w przetargu poniżej kosztów, zacząć robotę, poczekać aż konkurenci złapią inną robotę, i wtedy szantażować że się rzuci jak nie zapłacą więcej. I się dziwicie, że inwestorzy wpisują w umowach ogromne odszkodowania za nieskończenie roboty w terminie.
Zbig
rok temu
A gdyby ceny materiałów budowlanych spadły, to Budimex oddał by miastu część pieniędzy ? Umów należy dotrzymywać.
XYZ
rok temu
niech zrywa i wyrywa!!!! Zjechali na przetargu poniżej kosztów a teraz pala głupa!!!!! Trzeba było zjechać do ceny realnej a nie poniżej!!!!! Cwaniactwo won!!!!!!!!!!!!!!!!! I do tego dowalić karę!!!!!!!!!!! Za zaniżanie ceny i nie wypełnienie kontraktu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bDIVxyHn
firma
rok temu
ja tez miałem firmę i wygrałem przetarg gdzie ceny za materiały i koszty pracownicze wzrosły o 60% nie 2% czy 10 % od razu 60%. Nikt mnie nie pytał czy będę miał na zakończenie inwestycji. Zapożyczyłem się w bankach aby mieć na wypłaty dla pracowników i na zapłacenie ZUS i Urząd skarbowy. Dzisiaj nie mam firmy i mam komornika na karku. To jest nasza POLSKA
rok temu
Budimex to nic innego jak podwykonawcy......
...
Następna strona