Notowania

Budowa dróg. Budimex grozi zerwaniem kontraktu, jeśli Kraków nie dopłaci 28 mln zł

Firma Budimex, główny wykonawca Trasy Łagiewnickiej w Krakowie, domaga się dodatkowych 28 mln zł. W przeciwnym razie – jest gotowa zerwać kontrakt. Sprawa jest poważna, bo chodzi o największą inwestycje miejską w Polsce, czyli budowę międzydzielnicowej autostrady na południu miasta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Fot: RAW)

Żądanie dodatkowych 28 mln zł Budimex uzasadnia wzrostem cen za materiały budowlane i koniecznością ponoszenia kosztów spowodowanych wydłużeniem prac. Wydłużenie spowodowane było koniecznością przeprojektowania jednego ze skrzyżowań – informuje RMF FM.

Firma nie ukrywa, że w razie braku zapłaty opuści budowę.

Miasto nie zamierza ulegać i wypłacać dodatkowych pieniędzy.

Obejrzyj: Firmy padają jedna po drugiej. "Brakuje rąk do pracy"

Krzysztof Migdał z miejskiej spółki Trasa Łagiewnicka wyjaśnił, że jakiekolwiek zmiany w wysokości tak zwanej kwoty kontraktowej można dokonać wyłącznie w oparciu o zapisy kontraktowe.

Zakopianka liczy sobie 102 km.
Zakopianka wciąż będzie zakorkowana. Ekspert: "Tu nawet tunel nie pomoże"

- Ponieważ w naszym kontrakcie nie ma zapisów, które umożliwiałyby wzrost tej kwoty w związku ze wzrostem kosztów ogólnych funkcjonowania przedsiębiorstwa, to siłą rzeczy nie możemy się na to zgodzić - podkreślił.

Budowa Trasy Łagiewnickiej jest jedną z najważniejszych inwestycji realizowanych w ostatnich latach przez władze Krakowa. Arteria - wraz z planowanymi w przyszłości trasami Pychowicką i Zwierzyniecką - ma stanowić trzecią obwodnicę Krakowa łączącą południową i zachodnią część miasta. Według władz Krakowa jest to projekt kluczowy dla usprawnienia ruchu między dzielnicami Krakowa, w tym dla rozładowania korków na alejach Trzech Wieszczów i uspokojenia ruchu w dzielnicach Zwierzyniec i Krowodrza.

Dodatkowe 7 mld zł pójdzie na drogi
Budowa dróg. Rząd dosypie pieniędzy, bo koszty rosną. Bagatela, 7 mld zł

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: budimex, drogi, budowa dróg, kraków, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-09-2019

OloBiznes po Polsku. Zbić cenę w przetargu poniżej kosztów, zacząć robotę, poczekać aż konkurenci złapią inną robotę, i wtedy szantażować że się rzuci … Czytaj całość

30-09-2019

POLAKpoco komu te autostrady dajcie dla ludzi kaskę

30-09-2019

ZbigA gdyby ceny materiałów budowlanych spadły, to Budimex oddał by miastu część pieniędzy ? Umów należy dotrzymywać.

Rozwiń komentarze (91)