Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Budowa dróg. GDDKiA finalizuje przetargi na dokończenie autostrady A1

Drogowcy zapoznali się z ofertami firm chętnych na dokończenie autostrady A1 w okolicach Częstochowy. Wkrótce powstaną oferty na budowę Miejsc Obsługi Podróżnych oraz na budowę wiaduktu autostradowego nad linią kolejową w pobliżu węzła "Częstochowa Północ".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock)
GDDKiA otworzyła koperty z ofertami na dokończenie budowy A1

Autostrada A1, choć przejezdna, wciąż jest placem budowy. Nadal nie są gotowe a MOP-i Obwód Utrzymania Autostrady, wiadukt autostradowy nad linią kolejową na węźle "Częstochowa Północ" oraz jezdna autostrady A1 na długości 460 m.

Częstochowska "Gazeta Wyborcza" informuje, że drogowcy kilka dni temu otworzyli oferty na wykonanie czterech Miejsc Obsługi Podróżnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w tym stanowisk do kontroli nacisków osi i mas całkowitych pojazdów, Obwodu Utrzymania Autostrady "Lgota" wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz dróg dojazdowych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Mieszkający w okolicach A1 skarżą się na potworny hałas.
My mamy lepszą drogę, oni przeraźliwy hałas. Protesty z okolic Częstochowy i A1

Początkowo wszystkie MOP-y będą odpowiadały wymogom pierwszej klasy, ale z czasem dwa MOP-y zostaną podniesione do wyższych klas. MOP "Wierzchowisko Zachód" ma mieć docelowo najwyższą III klasę, co oznacza, że będzie posiadał funkcje wypoczynkowe i usługowe wraz z zapleczem noclegowym.

Obejrzyj: Kara za prędkość. "Mandaty muszą zdrożeć. Konieczna też edukacja i przebudowa dróg"

11 firm wyraziło zainteresowanie budową MOP-ów. Drogowcy na ten cel założyli blisko 103 mln zł, ale najniższa z ofert zamyka się w 71 mln zł, więc inwestycja może się okazać tańsza.

Z kolei cztery firmy złożyły ofertę na budowę wiaduktu wraz z fragmentem jezdni w pobliżu węzła "Częstochowa Północ". Najniższą ofertę złożył Strabag, który wycenił prace na 11,4 mln zł. GDKiA jest gotowa wydać na ten cel 12,6 mln zł - informuje "GW".

Budowa dróg. Nie jesteśmy w stanie wydać tyle, ile zaplanowaliśmy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: autostrada a1, gddkia, gospodarka, wiadomości, budowa dróg
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-08-2020

mazuryTrzeba znacznie przyśpieszyć z budową drogi S16, bo to ważna trasa dla Polaków.

13-08-2020

mazuryTrzeba znacznie przyśpieszyć z budową drogi S16, bo to ważna trasa dla Polaków.

13-08-2020

mazuryTrzeba znacznie przyśpieszyć z budową drogi S16, bo to ważna trasa dla Polaków.

Rozwiń komentarze (38)