Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRJ
|

Budowa dróg. Kierowcy mogą już jeździć nową obwodnicą Wrześni

22
Podziel się

Budowa 5 km obwodnicy kosztowała prawie 80 mln zł. Nie są to małe pieniądze, ale dla mieszkańców najważniejsze jest to, że tiry nie będą już jeździły przez centrum miasta. Uroczystość otwarcia zakłócili demonstranci, którzy przerwali wystąpienie premiera Morawieckiego.

Budowa dróg. Kierowcy mogą już jeździć nową obwodnicą Wrześni
(PAP, Jakub Kaczmarczyk)
bDSDGWWd

Wschodnia obwodnica Wrześni w woj. wielkopolskim ma 5 km. długości. Droga nie jest zatem zbyt długa, ale dla mieszkańców miasta ma ona olbrzymie znaczenie. Obwodnica przyjmie cały ruch tirów, które do tej pory przejeżdżały przez centrum miasta.

Obwodnica jest też fragmentem drogi krajowej nr 15. Całkowity koszt prac budowlanych wyniósł ponad 79,6 mln zł. Ponad 34 mln zł pochodziło z Funduszu Dróg Samorządowych.

Władze Wrześni podkreślają, że do tej pory żyło się w tym mieście dużo ciężej. Wszystko dlatego, że krajowa nr 15 przebiega przez samo centrum miasta, a do tej pory to właśnie tędy przejeżdżały wszystkie ciężarówki i inne samochody.

bDSDGWWf
Zobacz także: Wszyscy górnicy do zwolnienia? Rusza transformacja energetyczna

Miasto podało też, że wschodnia obwodnica Wrześni, na podstawie zawartego porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, stanie się docelowo fragmentem drogi krajowej nr 15.

Jak wskazano, dopełnieniem oczekiwanych efektów tej inwestycji byłaby rozbudowa o drugą jezdnię odcinka drogi krajowej nr 92 w ciągu ul. Sikorskiego i ul. Objazdowej.

bDSDGWWl

Te 5 km z Wrześni to zaledwie ułamek rządowych planów "otwarć drogowych" w tym roku. Jak zapewnił w programie "Money. To się liczy" Rafał Weber, wiceminister infrastruktury, rząd chce , by kierowcy dostali 400 kilometrów nowych dróg do końca 2021 r.

Uroczystość otwarcia zakłóciła demonstracja Agrounii. 16 osób wylegitymowała policja, po zakłóceniu wizyty premiera. W pobliżu pojawiło się kilka ciągników rolniczych, grupa osób z transparentami próbowała też pokonać bariery i wbiec na jezdnię, na której był Mateusz Morawiecki.

Jak powiedział w piątek PAP rzecznik KWP w Poznaniu Andrzej Borowiak, działania funkcjonariuszy polegały na powstrzymaniu osób przed naruszeniem strefy ochronnej.

bDSDGWWm

- Premier polskiego rządu, jak inne najważniejsze osoby w państwie, jest ochraniany w szczególny sposób. Zachowanie grupy rolników z Wrześni, biegnących w stronę osoby ochranianej musiało się spotkać z natychmiastową reakcją policjantów. Wobec wylegitymowanych osób zostanie wszczęta odpowiednia procedura prawna - powiedział PAP Borowiak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSDGWWG
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(22)
Marew
miesiąc temu
Co za bzdury wypisujecie rząd nie dał nawet złotówki na tą obwodnicę wszystko pokryło miasto, a pinokio sam się wprosił na otwarcie i chwalił się że to wszystko dzięki niemu. Rolnicy powinni tam z gnojówką wjechać i pokazać mu co o nim myślą
leo
miesiąc temu
pogonili Pinokia w pole
Ytiu
miesiąc temu
Pinokio już wybudował ten prom morski ten mosty czy tysiące mieszkań? Chyba czeka aż zgarnie kasę z ofe
bDSDGWWH
leo
miesiąc temu
cenzura
Duda duda...
miesiąc temu
Teraz korek bedzie rondzie przy McDonalds gdzie juz bylakatastrofa
...
Następna strona