Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Budżet UE na lata 2021-2027. Mniej pieniędzy dla rolników

112
Podziel się

391 miliardów euro ma przeznaczyć Unia Europejska na Wspólną Politykę Rolną w latach 2021-2027. To co prawda o 2 proc. więcej niż w poprzedniej perspektywie, ale po uwzględnieniu inflacji spadek jest zauważalny.

Janusz Wojciechowski poinformował, że UE w nowym budżecie przeznaczy na Wspólną Politykę Rolną 391 mld euro
Janusz Wojciechowski poinformował, że UE w nowym budżecie przeznaczy na Wspólną Politykę Rolną 391 mld euro (PAP)
bEpwLjCJ

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, nawet dodatkowe środki na walkę ze skutkami pandemii koronawirusa (to w skali UE łacznie 750 mld euro)
nie sprawiły, że kraje UE otrzymają znacząco więcej pieniędzy na Wspólną Politykę Rolną.

Mówił o tym komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski. Obecna perspektywa zakłada 385 mld euro, podczas gdy w kolejnej Unia chce przekazać 391 mld euro.

Niby więcej, ale gdy spojrzymy na wpływ inflacji, to okaże się, że tak naprawdę na rolnictwo pójdzie znacznie mniej pieniędzy. Biorąc pod uwagę ceny z 2018 roku kwota zmniejsza się do 348 mld euro.

bEpwLjCL
Zobacz także: Obejrzyj: Dla kogo miliardy z Unii? Minister wyjaśnia

Na co trafią te pieniądze? Komisarz Wojciechowski zapowiada, ze w dużej mierze powinny one być przeznaczone na realizację tzw. Zielonego Ładu oraz cyfryzacji. To główne priorytety Unii Europejskiej.

- Naszym obowiązkiem jako KE podczas pracy nad zatwierdzaniem planów strategicznych będzie zapewnianie osiągania środowiskowych i klimatycznych celów Zielonego Ładu. To jest też nasza odpowiedź na kryzys, bo rolnictwo bardziej przyjazne środowisku, bardziej zróżnicowane, jest również bardziej odporne na kryzysy - powiedział Janusz Wojciechowski.

bEpwLjCR

Ile pieniędzy trafi do poszczególnych krajów? Tego jeszcze nie wiadomo. Negocjacje w tej sprawie mają się odbyć podczas najbliższego szczytu państw UE w Brukseli.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEpwLjDm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(112)
chamstwo, kła...
rok temu
pan Wojciechowski jako najważniejszy komisarz w Unii Europejskiej zgodnie z tym co mówił swego czasy doktor prawa za pewne połowę z tej kwoty przydzieli Polsce. Co prawda mógłby przydzielić wszystko bo kto mu zabroni, skoro jest ważniejszy od wszystkich unijnych urzędników ale nie może tego zrobić przez te donosy na Polskę pisane przez Rafała Trzaskowskiego i Koalicje Obywatelską, która nie chce brać przykładu jak dzielnie o Polskę i jej przynależność do Unii walczą jak lwy europosłowie pisu na czele z niejakim " Sryriuszem Wolskim ", który nadal powinien się poruszać w papierowej torbie na głowie jeżeli wie co to wstyd.
prezws
rok temu
No i znów pisowski komisarz nam załatwił do rpolników trafi mniej czyli kolejny sukces pis w niszczeniu kraju są najlepsi
Zią
rok temu
Kolejny wielki sukces pisu. Tam gdzie trzeba coś wynegocjować, przekonać innych do swoich racji, gdzie trzeba wykazać się jakimiś umiejętnościami - tam pis przegrywa z kretesem. Banda niekompetentnych nieudaczników.
bEpwLjDn
pajuj
rok temu
hahahah, dalej chłopi głosujcie na PiS. Nikt Wam tyle nie da, co oni obiecają. Ale przyznacie, że wstaliśmy z kolan jak się patrzy.
asd
rok temu
Jak mniej wczoraj Morawiecki darł się,ze załatwił miliardy dla Polski jak nigdy dotąd.Cale samoloty będą do Polski leciały z workami pieniędzy tylko trzeba zagłosować na Szybie Pióro.
...
Następna strona