Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|

Bunt przedsiębiorców. Restauratorzy w Legionowie otworzą lokale

60
Podziel się

Restauratorzy w podwarszawskim Legionowie mają dość. Wolą zaryzykować kary niż dłużej trwać w zamknięciu. Twierdzą, że mają poparcie władz miasta. Prezydent się dystansuje.

Bunt przedsiębiorców. Restauratorzy w Legionowie otworzą lokale
Restauratorzy w podwarszawskim Legionowie mają dość. Zapowiadają, że otworzą restauracje. Zdjęcie ilustracyjne. (Unsplash.com, Cloris Ying)
bDJHDhYl

Rząd przedłużył obostrzenia do końca stycznia. Galerie handlowe, baseny, hotele czy restauracje mają pozostać zamknięte.

Przedsiębiorcy z Legionowa mają jednak dość. Jak zapowiedział w mediach społecznościowych Maciej Adamski, jeden z restauratorów, prowadzący lokal Q&Q Legionowo, 18 stycznia restauracje zostaną otwarte.

"Dłużej czekać nie będziemy. Rozmawiałem dzisiaj z właścicielami wielu restauracji w Legionowie, każdy z nas ma dosyć każdy ma rodziny i każdy ma prawo do pracy. Mamy pracowników, za których jesteśmy odpowiedzialni. Otwieramy się w poniedziałek. Mamy wsparcie Prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego" - napisał Adamski.

bDJHDhYn

Postanowiliśmy zapytać prezydenta Legionowa, czy rzeczywiście wspiera bunt przedsiębiorców. Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika, prezydent nie będzie zabierał w tej sprawie głosu.

- Pomagamy lokalnym firmom. Nie będziemy się jednak wypowiadali. To oddolna inicjatywa przedsiębiorców - powiedział nam Kamil Stępkowski, rzecznik prasowy Legionowa.

Dopytywany o kwestię powołania się restauratorów na wsparcie prezydenta wyjaśniał, że może chodzić o pomoc, jaką miasto od początku udziela przedsiębiorcom.

bDJHDhYt

- Legionowo od początku ulgami i inną formą pomocy wspiera restauratorów. - zaznaczył rzecznik. Jak podkreślił, na terenie miasta od 2020 r. funkcjonują m.in. Legionowski Pakiet Pomocowy dla Przedsiębiorców (LPPP) oraz Rynek on-line.

Na oficjalnej stronie Legionowa pojawił się również komentarz dotyczący planowanego protestu przedsiębiorców.

"Jest to protest przedsiębiorców i aby uniknąć nadania mu, szczególnie przez media 'narodowe', charakteru politycznego Urząd Miasta Legionowo ani Prezydent Miasta Legionowo nie będą wypowiadać się w tej sprawie. Jeszcze raz deklarujemy wsparcie, także prawne, legionowskim przedsiębiorcom" - czytamy.

bDJHDhYu
Zobacz także: Bunt firm przeciw lockdownowi. "Podejmowane są zdecydowane działania"

Przedsiębiorcy gotowi są jednak ponieść konsekwencje i zaryzykować otwarcie mimo zakazu. Wolą to niż czekać na ewentualną dalszą pomoc rządu.

"Zapraszamy wszystkich do restauracji nie tylko naszych ale wszystkich w tym mieście. Wspieramy się na wzajem. Bez Was nie damy rady. A służby które do nas przyjadą prosimy o bycie ludźmi" - zaapelował Adamski.

bDJHDhYv

Rząd jednak nie zamierza przyglądać się z założonymi rękami. Jak zapowiedział Piotr Müller, będzie reagował.

- Działania są zdecydowane. Na rządowym zespole zarządzania kryzysowego często dyskutujemy o tej kwestii. Uczestniczy w nich Główny Inspektor Sanitarny, który ma podejmować jednoznaczne działania w tym zakresie – zapewnia w programie "Tłit" rzecznik rządu Piotr Müller.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJHDhYO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(60)
Polak z EU
2 miesiące temu
tak się zastanawiam, czy Główny Inspektor Sanitarny, który ma podejmować jednoznaczne działania w tym zakresie, jeśli po decyzji Sądu okaże się, że dał mandat bez podstawy prawnej zgodnej z Konstytucją, może zostać oskarżony o świadome wymuszenie pieniędzy od obywatela lub odpowiedzieć za nadużywanie władzy? są przecież na to paragrafy zgodne z Konstytucją. Przecież nieznajomość prawa nie zwalnia obywatela z odpowiedzialności, to samo dotyczy urzędników i funkcjonariuszy.
Sławomir
2 miesiące temu
Brawo. Wolność zaczyna się tam, gdzie kończy się strach.
Kucharz
2 miesiące temu
,, Nie bedzie grupa nieudeczniakow z PiS wodzic za nos 38 mln Polakow
bDJHDhYP
lekarz
2 miesiące temu
BRAWO ! czekamy na pozostale branze i zakonczenie tej nielegalnej farsy z blokowaniem przez grype...
OLEK
2 miesiące temu
JAKIM PRAWEM!!!!! NA WIOSNE MOŻNA BYŁO W RESTEURACJACH KAWIARNIACH PRZEBYWAĆ ......OTRZYWIŚCIE W RAMACH LIMITÓW A TERAZ...NIE DALEJ TYLKO SPRZEDAŻ NA WYNOS NORMALNI JESTEŚCIE .....BACHORY WRACAJĄ DO SZKOŁY !!!!!!W LIDLACH , BIEDRONKACH LUDZIE MAJA KONTAKT NIKT NIE DEZYNFEKUJE KOSZYKÓW I CO !!!!!!TO JEST NORMALNE!!!!!!CO TO MA BYĆ.......
...
Następna strona