Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Bunt przedsiębiorców. Restauratorzy w Legionowie otworzą lokale

60
Podziel się:

Restauratorzy w podwarszawskim Legionowie mają dość. Wolą zaryzykować kary niż dłużej trwać w zamknięciu. Twierdzą, że mają poparcie władz miasta. Prezydent się dystansuje.

Bunt przedsiębiorców. Restauratorzy w Legionowie otworzą lokale
Restauratorzy w podwarszawskim Legionowie mają dość. Zapowiadają, że otworzą restauracje. Zdjęcie ilustracyjne. (Unsplash.com, Cloris Ying)

Rząd przedłużył obostrzenia do końca stycznia. Galerie handlowe, baseny, hotele czy restauracje mają pozostać zamknięte.

Przedsiębiorcy z Legionowa mają jednak dość. Jak zapowiedział w mediach społecznościowych Maciej Adamski, jeden z restauratorów, prowadzący lokal Q&Q Legionowo, 18 stycznia restauracje zostaną otwarte.

"Dłużej czekać nie będziemy. Rozmawiałem dzisiaj z właścicielami wielu restauracji w Legionowie, każdy z nas ma dosyć każdy ma rodziny i każdy ma prawo do pracy. Mamy pracowników, za których jesteśmy odpowiedzialni. Otwieramy się w poniedziałek. Mamy wsparcie Prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego" - napisał Adamski.

Postanowiliśmy zapytać prezydenta Legionowa, czy rzeczywiście wspiera bunt przedsiębiorców. Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika, prezydent nie będzie zabierał w tej sprawie głosu.

- Pomagamy lokalnym firmom. Nie będziemy się jednak wypowiadali. To oddolna inicjatywa przedsiębiorców - powiedział nam Kamil Stępkowski, rzecznik prasowy Legionowa.

Dopytywany o kwestię powołania się restauratorów na wsparcie prezydenta wyjaśniał, że może chodzić o pomoc, jaką miasto od początku udziela przedsiębiorcom.

- Legionowo od początku ulgami i inną formą pomocy wspiera restauratorów. - zaznaczył rzecznik. Jak podkreślił, na terenie miasta od 2020 r. funkcjonują m.in. Legionowski Pakiet Pomocowy dla Przedsiębiorców (LPPP) oraz Rynek on-line.

Na oficjalnej stronie Legionowa pojawił się również komentarz dotyczący planowanego protestu przedsiębiorców.

"Jest to protest przedsiębiorców i aby uniknąć nadania mu, szczególnie przez media 'narodowe', charakteru politycznego Urząd Miasta Legionowo ani Prezydent Miasta Legionowo nie będą wypowiadać się w tej sprawie. Jeszcze raz deklarujemy wsparcie, także prawne, legionowskim przedsiębiorcom" - czytamy.

Zobacz także: Bunt firm przeciw lockdownowi. "Podejmowane są zdecydowane działania"

Przedsiębiorcy gotowi są jednak ponieść konsekwencje i zaryzykować otwarcie mimo zakazu. Wolą to niż czekać na ewentualną dalszą pomoc rządu.

"Zapraszamy wszystkich do restauracji nie tylko naszych ale wszystkich w tym mieście. Wspieramy się na wzajem. Bez Was nie damy rady. A służby które do nas przyjadą prosimy o bycie ludźmi" - zaapelował Adamski.

Rząd jednak nie zamierza przyglądać się z założonymi rękami. Jak zapowiedział Piotr Müller, będzie reagował.

- Działania są zdecydowane. Na rządowym zespole zarządzania kryzysowego często dyskutujemy o tej kwestii. Uczestniczy w nich Główny Inspektor Sanitarny, który ma podejmować jednoznaczne działania w tym zakresie – zapewnia w programie "Tłit" rzecznik rządu Piotr Müller.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
przedsiębiorcy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(60)
Andrzej
3 lata temu
Przedsiębiorcom brak zdrowego rozsądku i odpowiedzialności. Działają w myśl zasady: nic nas nie obchodzi pandemia ani zdrowie czy życie naszych klientów - to nie nasza sprawa - naszą sprawą jest jedynie zysk z naszego biznesu! Nimi kieruje tylko żądza pieniądza!
Mahatma
3 lata temu
Otwierać wszystko, dosyć hucpy i bezprawia i zamknąć tych co innych chcieli zamykać.
Bert
3 lata temu
Będą otwarci dopóki właściciel albo pracownik się nie zarażą. Zresztą większość ludzi i tak obecnie zamawia jedzenie na wynos właśnie z obawy przed zarażeniem. Pytanie tylko czy otwarcie im się opłaci, ruchu na pewno nie będą mieli takiego jak w normalnych czasach.
Nie prawnik
3 lata temu
Zakaz prowadzenia działalności gospodarczej jest bezprawny, niekonstytucyjny i narusza jedno z podstawowych praw człowieka - prawo do pracy. Proponuję: mandatów nie przyjmować, a funkcjonariuszy legitymować i spisywać w celu zgłoszenia do prokuratury próby popełnienia przestępstwa z art231kk.
STANLEY
3 lata temu
BRAWO WALCZYC O SWOJE MUSICIE NIE MACIE NIC DO STRACENIA A WLASCIWIE MACIE BYT DLA SIEBIE I SWOICH RODZIN TAKZE JAK JA BYM BYL RESTAURATOREM A PRZYSZLA BY MILICJA ZOMO MILICJA MYSLE ZE BY SIE POLALA KREW
...
Następna strona