Trwa ładowanie...
bDUBrDAl

Notowania

Restauracje – Wszystkie wiadomości

1
22.04.2021 13:16

MAGDA GESSLER
 / 
Lewandowski otworzy restaurację. Pomaga mu syn Magdy Gessler

3300 metrów kwadratowych, trzy kuchnie i start już przed wakacjami. Najlepszy piłkarz świata stawia na kolejny biznes. Robertowi Lewandowskiemu w otwarciu restauracji w Warszawie pomoże syn Magdy Gessler.

11
19.04.2021 14:56

RESTAURACJE
 / 
Lockdown. Restauratorzy chcą luzowania: pozwólcie nam działać na świeżym powietrzu!

Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej postuluje do rządu, by ten niezwłocznie, już od 20 kwietnia poluzował restrykcje sanitarne na gastronomię. Chce pozwolenia na picie i jedzenie w ogródkach na świeżym powietrzu.

20
15.04.2021 15:36

AKTYWNOŚĆ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU
 / 
Kiedy odmrażać gospodarkę? Prof. Simon: w maju musimy otwierać biznesy

Lockdown przedłużony do 25 kwietnia. Kiedy powinniśmy rozpocząć odmrażanie gospodarki? - Otwieranie miejsc sportowych jest bardzo słuszne. U nas znowu zaczynają się jakieś dodatki polityczne, że na świeżym powietrzu się ludzie zakażają. To nie ma sensu - powiedział w programie "Newsroom" Krzysztof Simon, członek Rady Medycznej ds. COVID-19. - Ja myślę, że od maja trzeba będzie otworzyć lokale na zewnątrz, ogródki. Nikomu to nie przeszkadza. Na zewnątrz, przy maseczkach i dystansie, pewnej izolacji stolików, przy wyższych temperaturach wirus się tak nie rozmnaża. Musimy uruchamiać jakoś te wszystkie interesy, bo inaczej wszyscy padniemy - dodał

157
14.04.2021 17:25

LOCKDOWN
 / 
Obostrzenia pozostają. Restauratorzy: dla rządu już nie istniejemy!

- Minister Niedzielski potraktował nas tak, jakby już nas nie było - komentują środową konferencję prasową zrozpaczeni restauratorzy. Szef resortu zdrowia nie tylko nie wspomniał o restauracjach, ale nie nakreślił nawet do kiedy mają być nieczynne. - Dzwonią rodzice, którzy zarezerwowali przyjęcia komunijne. Dopytują - czy coś wiemy, odwołują rezerwacje i żądają zwrotu zaliczek - mówią rozmówcy money.pl.

223
13.04.2021 11:35

GASTRONOMIA
 / 
Będzie bon gastronomiczny. Minister zdradza szczegóły

- Bon gastronomiczny to jeden z instrumentów, który mocno konsultujemy z przedsiębiorcami. Rozmowy trwają, a szkic projektu jest przez nas analizowany. Prawdopodobnie zostanie on przez nas przyjęty jako jedna z form pomocy - mówi w programie "Money. To się liczy" Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju. Jak dodała, pieniądze w ramach bonu gastronomicznego miałyby trafić do Polaków za pośrednictwem pracodawców. To oni przekazywaliby specjalny bon pracownikom, a ci mieliby szanse wykorzystać go w lokalach gastronomicznych. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku bonu turystycznego. Więcej szczegółów powinniśmy poznać w najbliższych tygodniach. Semeniuk odniosła się również do kwestii nadchodzącego sezonu letniego. - Dziś jeszcze za wcześnie, by o tym mówić. Na pewno nie powiedziałabym o "normalnych wakacjach" - powiedziała wiceminister rozwoju.

bDUBrDAn
19
31.03.2021 11:09

GASTRONOMIA
 / 
Bon gastronomiczny. Wejdzie w życie? Kościński: Oni potrzebują żywej gotówki

Rząd rozważa wprowadzenie bonu gastronomicznego. Wzorem bonu turystycznego, miałby pomóc jednej z najbardziej dotkniętych pandemią branż. - Kolejny lockdown to ogromny problem nie tylko dla gospodarki, ale i dla przedsiębiorców, ich rodzin, klientów. Trzecia fala uderzyła dużo mocniej niż poprzednie. Mam też duże nadzieje, że tak szybko i mocno jak przyszła, tak szybko i mocno odejdzie. Jeśli chodzi o bon gastronomiczny, jak najbardziej jestem dużym fanem takiego rozwiązania, ale tylko, jeśli będzie można go wykorzystywać wyłącznie w restauracjach w Polsce - powiedział w programie "Money. To się liczy" Tadeusz Kościński, minister finansów. - To jest pomysł, to nie jest coś, co możemy uruchomić od razu. A te restauracje są zamknięte dzisiaj i dzisiaj potrzebują pomocy, by przeżyć tę burzę. Jeśli taki bon będzie to najszybciej pod koniec roku, żeby wzmocnić ich, jak już będą działać. Oni potrzebują żywej gotówki w tym momencie - dodał.

40
30.03.2021 12:38

GASTRONOMICZNA BRANŻA
 / 
Bon gastronomiczny. Podobno jest zgoda. Po pomocy dla branży turystycznej czas na restauracje

Rząd jest zgodny co do utworzenia bonu gastronomicznego - podaje RMF FM. Szczegóły pomocy dla dotkniętej obostrzeniami branży restauracyjnej miałyby zostać podane jeszcze w tym tygodniu.

3
28.03.2021 7:24

RESTAURACJE
 / 
Fast foody na dużym minusie. Wizyt jest o ponad 40 proc. mniej niż przed pandemią

Analiza ponad 8 mln wizyt konsumenckich, zarejestrowanych w 750 restauracjach największych sieci typu fast food, wykazała, że ruch spadł tam średnio o 40,5 proc. w relacji rocznej. Najpoważniejsze straty, powyżej 40 proc., odnotowano w woj. podlaskim, mazowieckim, pomorskim, łódzkim, dolnośląskim, małopolskim i wielkopolskim.

5
25.03.2021 13:50

GASTRONOMIA
 / 
Sfinks rusza z wirtualną restauracją. Levant to nowa marka wege

W dniu, gdy rząd zamyka kolejne sektory gospodarki, właściciel kilku znanych sieci restauracji uruchamia "nowy wirtualny koncept gastronomiczny". Levant - hummus & falafel to nowa marka wege Sfinksa.

bDUBrDAt
26
16.03.2021 20:02

KORONAWIRUS
 / 
Warszawska restauracja znika, bo PAP wyrzuciła ją z najmowanych pomieszczeń? Mamy stanowisko PAP

Restauracja pod nazwą "Drukarnia na Pradze" znika z mapy Warszawy. Jak przekonuje szefostwo lokalu, winna jest nie pandemia, lecz upór właściciela budynku, Polskiej Agencji Prasowej. Spółka widzi sprawę zupełnie inaczej i przekonuje, że przedstawiciele restauracji zajmowali pomieszczenia, choć umowa wygasła.

51
09.03.2021 9:15

GASTRONOMIA
 / 
Apele nie pomogły. Polacy rzadko zamawiają jedzenie z restauracji

Co dziesiąta restauracja upadła, co czwarta zawiesiła działalność. Polacy zamawiają jedzenie częściej, niż przez pandemią, ale to i tak za mało, by ocalić branżę. Statystyczny Polak zamawia jedzenie z dostawą raz na półtora miesiąca.

137
01.03.2021 21:10

GASTRONOMIA
 / 
Burza po spocie reklamującym tarczę dla gastronomii. Menadżerka oskarża o brak pomocy. PFR pokazuje liczby

Polski Fundusz Rozwoju kilka dni temu wypuścił spot reklamowy, w którym chwali się, że ratuje polską gastronomię. W sieci wybuchła burza – przedstawiciele branży zarzucają PFR-owi mijanie się z prawdą, lokal, w którym kręcono spot, odcina się od treści reklamy.

27.02.2021 7:20

OBOSTRZENIA
 / 
Tak działa restauracyjne podziemie. Stolik? Nie, to "przestrzeń do pracy"

Przed wejściem obowiązkowa dezynfekcja rąk, później podpis na dwóch egzemplarzach umowy najmu i kontrola maseczki na twarzy. To nie wizyta u lekarza czy notariusza. Tak dziś działa restauracyjne podziemie. - Wiceminister Patkowski apelował o przebranżowienie? No to ma - słyszymy w jednej z wrocławskich knajp.

bDUBrDAu
4
26.02.2021 19:45

GIEŁDA
 / 
KFC i Pizza Hut w natarciu. W tym roku 130 nowych restauracji

AmRest, zarządzający w Polsce i wielu europejskich krajach sieciami KFC i Pizza Hut, chce w 2021 roku otworzyć nad Wisłą 130 restauracji.

75
26.02.2021 12:32

GOSPODARKA
 / 
Ma milion przychodu mniej i apel do państwa. "Otwórzmy wszystko albo zastosujmy pełny lockdown"

- Dwa lata temu w grudniu osiągnęliśmy przychód na poziomie 1,06 mln zł. W 2020 r. w grudniu do kasy wpłynęło 55 tys. zł. O zyskach i stratach więcej mówić nie będę, ale to pokazuje skalę zapaści - mówi Maciej Nowaczyk, właściciel jednej z bardziej znanych we Wrocławiu restauracji La Maddalena. Drugiego lokalu musiał się pozbyć, zwalniając 30 osób.

74
20.02.2021 11:50

LUZOWANIE OBOSTRZEŃ
 / 
Znany restaurator: Otwieranie lokali mimo obostrzeń to krzyk rozpaczy

Sytuacja wielu jest naprawdę dramatyczna – mówi restaurator Wojciech Modest Amaro w rozmowie z agencją Newseria. Jego zdaniem ciężko jednoznacznie ocenić tych, którzy zdecydowali się, mimo obostrzeń, otworzyć lokale.

625
20.02.2021 7:08

GASTRONOMIA
 / 
Restauracja znanego dziennikarza upada. "Wytrzymamy jeszcze trzy tygodnie"

Pieniądze z tarczy dla przedsiębiorców? "Nas nie obejmują" - słyszmy w lokalu Kur&Wino. Za kilka tygodni z mapy Warszawy zniknie już kolejne popularne miejsce, restauracja Piotra Najsztuba. Koronamottem reagują na zamknięcie gastronomii - "Dobra zmiano! To bankructwo nam się po prostu należało!"

77
18.02.2021 6:35

RESTAURACJE
 / 
Koronawirus. Tylko co piąty lokal gastronomiczny sprzedaje na wynos. Fala upadłości będzie ogromna

Nawet 15 tys. lokali gastronomicznych może nie doczekać wiosennego otwarcia, a grono pracowników sektora może się zmniejszyć o 250 tys. ludzi.