Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Caritas Polska. Byli pracownicy skarżą się na dyrekcję i piszą do biskupów

14
Podziel się:

Wybuchowy charakter, skłonność do krzyku, brak szacunku dla pracowników, szczególnie płci żeńskiej – takie zarzuty formułują byli pracownicy Caritas Polska wobec księdza dyrektora Marcina Iżyckiego.

Pracownicy mają wątpliwości co do tego, jak ks. Iżycki traktuje podwładnych
Pracownicy mają wątpliwości co do tego, jak ks. Iżycki traktuje podwładnych (East News, Piotr Molecki/East News)

"Dziennik Gazeta Prawna" ujawniła raport Państwowej Inspekcji Pracy z 2017 roku. Wskazywał on, że trzy czwarte pracowników Caritas Polska twierdziło, że doświadczyło w tej organizacji mobbingu. Wskazywali m.in. na podważanie ich kompetencji, znęcanie psychiczne i niejasne decyzje kadrowe.

Raport powstał pięć miesięcy po tym, jak dyrektorem Caritasu został ks. Marcin Iżycki. Po jego publikacji sprawą zajął się Episkopat, który przyspieszył kontrolę w organizacji. Nadzoruje ją bp Wiesław Szlachetka – ustalił on z pracownikami, że prześlą mu oni pisemne oświadczenia ws. tego, czego doświadczyli w trakcie pracy w Caritasie.

"(Ks. Iżycki) groził, że jeśli kiedykolwiek powiemy o nim głośno źle, to nas zniszczy, on i jego prawnicy. Okazało się, że był to czas, gdy pierwsza osoba wystąpiła przeciwko CP do sądu” – taki fragment można znaleźć w jednym z oświadczeń, do którego dotarł "DGP".

Zobacz także: Zobacz także: Emerytury Polaków. "Pomysły rządu kłócą się z logiką"

"Jeśli Caritas chciało zwolnić pracownika, szukali haczyka i świetnie im szło" – przedstawia inny pracownik. Z innego opisu rysuje się historia ks. Iżyckiego, który chwalił się zespołowi, że kobieta, która przegrała z nim proces "na kolanach błagała go, żeby jej odpuścił".

Zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski będzie mieć miejsce w poniedziałek na Jasnej Górze. "Sytuacja w Caritas Polska jest wśród tematów, którymi zajmą się biskupi" – zapewnił "DGP" ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik KEP. Gazecie nie udało się uzyskać komentarza od ks. Iżyckiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
Ku..ra
2 lata temu
Proszę was nie dajcie na Caritas nawet 1 procenta ani na niewolniczych roboli w afryce. To nieuczciwa konkurencja, eobole tańsi niż pracownicy ze wschodu. Zabierają ludziom pracę i czyhają na spadki.
Xxx
3 lata temu
Caritas masakra ,co do pracy i całej reszty
Jacek
3 lata temu
Nie lubi kobiet?
nori
3 lata temu
Złapać za bobra od razu mobbing ?
Peru
3 lata temu
Pogonić z Polski czarną zarazę !