Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Hubert Orzechowski
Hubert Orzechowski
|

Nagrody ministrów pójdą na Caritas. Instytucja zabiera głos

37
Podziel się:

Podjętą decyzję traktujemy jako wyraz zaufania i docenienia dotychczasowej pracy Caritas zarówno w Polsce jak i poza jej granicami - pisze organizacja w oficjalnym oświadczeniu przesłanym money.pl.

"Deklaracja o przekazaniu Caritas premii, otrzymanych uprzednio przez członków rządu, była dla nas niespodzianką" - czytamy w przesłanym do money.pl oświadczeniu.
"Deklaracja o przekazaniu Caritas premii, otrzymanych uprzednio przez członków rządu, była dla nas niespodzianką" - czytamy w przesłanym do money.pl oświadczeniu. (REPORTER)
bEKUcXDV

"Podjętą decyzję traktujemy jako wyraz zaufania i docenienia dotychczasowej pracy Caritas zarówno w Polsce jak i poza jej granicami" - pisze organizacja w oficjalnym oświadczeniu przesłanym money.pl.

W czwartek wysłaliśmy zapytanie do rzecznika Caritasu w sprawie decyzji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Publicznie wycofał się on z deklaracji wyrażonej w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl, że nagród "trzeba bronić".

Mimo to w czwartek wycofał się z tych słów. Stwierdził, że "do polityki nie idzie się dla pieniędzy". I nakazał oddać ministrom pieniądzena konta Caritasu.

bEKUcXDX

"Deklaracja o przekazaniu Caritas premii, otrzymanych uprzednio przez członków rządu, była dla nas niespodzianką" - czytamy w przesłanym do money.pl oświadczeniu. Katolicka organizacja zapowiada, że pozyskane od rządu środki przeznaczy na dwa programy: "Skrzydła" oraz "Tornister pełen uśmiechów". Są to akcje adresowane do "młodzieży z niezamożnych polskich rodzin".

Zobacz także: Oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego. "Głos ludu, głos Boga"

"Dzieci, które chcielibyśmy objąć programem 'Skrzydła', jest znacznie więcej, niż środków, jakimi dysponujemy. Także w ramach 'Tornistra pełnego uśmiechów' będziemy mogli pomóc większej liczbie polskich dzieci. Szczególnie myślimy o tych polskich dzieciach, które mieszkają za wschodnią granicą Polski" - pisze Caritas.

bEKUcXEd

"Tornister pełen uśmiechów" to program, którego celem jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów z ubogich rodzin. Z pieniędzy z tego programu dzieci będą wyposażane w wyprawki szkolne, mogą też dostać tornistry z wyposażeniem. Caritas chwali się, że w ciągu niemal dekady trwania programu udało się przygotować 150 tys. wyprawek.

"Skrzydła" natomiast to długofalowy program, który obejmuje opieką finansową uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Polsce. Chodzi o część młodzieży, która ma trudności edukacyjne ze względu na trudną sytuację materialną lub wypadki losowe. W ramach stypendium uczniowie dostają m. in. pomoce naukowe, odzież, korepetycje lub pomoc w dojazdach do szkół.

Caritas zapowiada, że w pełni rozliczy się ze środków, które teraz mają przekazać mu ministrowie rządu PiS.

bEKUcXEy
KOMENTARZE
(37)
tom53
4 lata temu
NIE DLA CARITASU I INSTYTUCJI KOSCIELNYCH!!!! to jest okradanie Panstwa i transfer dla kleru!!!!
Klara
4 lata temu
Dlaczego mają oddać na Caritas ? Wzięli z budżetu to niech oddają do budżetu!
Iola
4 lata temu
Oddać pieniądze rodzinom z niepelnospawnymi dziećmi.Niech pokażą rządzący swoją wielkodusznosc.Caritasowi nie!!Przetracą na kochanków
bEKUcXEz
Radio M nadaj...
4 lata temu
Caritas? Czyli oddadzą wyłudzone z budżetu nagrody klerowi.
Zibi
4 lata temu
Tak zgadzam się z praniem pieniędzy dobrze grają
...
Następna strona