Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Castingi na najemcę. "To upokarzające dla ludzi, którzy chcą godnie żyć"

- Na rynku najmu działa prawo popytu i podaży. Mamy bardzo duży napływ migrantów z Ukrainy i bardzo trudną sytuację na rynku kredytów. Efekt? Niewielka liczba atrakcyjnych mieszkań na wynajem w dobrej cenie i lokalizacji. Ludzie zostali wypchnięci w rynek najmu, bo nie stać ich na kredyt - powiedział w programie "Newsroom" WP Tomasz Nakrun, inwestor i analityk rynku nieruchomości. – Jedyne co może poprawić sytuację, to szybkie zakończenie wojny i powrót części Ukraińców do kraju. Do tego warunkiem jest spadek stóp procentowych. Czekają nas ciężkie dwa lata na rynku najmu, nie spodziewam się obniżek cen. Są organizowane castingi, bo ten rynek jest oparty na najmie prywatnym. Nie mamy niczego do zaoferowania młodym ludziom. Dziś rynek został zepchnięty w rynek prywatny, a ten rządzi się swoimi prawami. Castingi są upokarzające dla ludzi, którzy chcą godnie żyć i zakładać rodziny. To pokłosie wieloletnich zaniedbań.
0
0
212
Podziel się
Komentarze (212)
zobacz więcej komentarzy (212)
KOMENTARZE
(212)
Upokarzajace
2 miesiące temu
to są przepisy preferujące najemcę a nie właściciela mieszkania. Narzekasz dalej najemco? To jedź do prawdziwie kapitalistycznego kraju jak UK i spróbuj tam swoich si w jako najemca a przekonasz się, że warunki jak i proces najmu oraz ceny u nas to bajka w porównaniu z krajami tak zachwalanymi.
pazernicki
2 miesiące temu
Ja robię castingi na wynajmującego: jeśli to kredyciarzyk ze swoimi tanimi mebelkami i apartamentem 32 m2 to nara, dziedzic po babce ze standardem PRL- bye bye, każdy, który od progu gada o notariuszu -arrivederci. Z powodzeniem wynajmuję od ludzi , którzy nie chcą żeby mieszkanie stało puste, mają rozsądne ceny. I tym sposobem wynajmuję z powodzeniem od ludzi, którzy co miesiąc dostają regularnie przelew, i chyba raz w przeciągu 2 lat się tu pojawili. Pozdrawiam!
Ryszard Ochód...
2 miesiące temu
Od lat wiadomo, że klient w krawacie jest mniej awanturujący się... ;)
hmmm
2 miesiące temu
Zapraszam do Szwajcarii. Tam castingi są na porządku dziennym a na biurku wynajmujących piętrzy się stos CV-ek.
Joanna
2 miesiące temu
Przecież powierzasz swoje mieszkanie warte pół bańki i nie sprawdzić wynajmującego. Dość często zdarzają się oszuści i nie płacą. I nawet nigdzie nie pracowali to skąd by mieli płacić za wynajem. Nawet sąd kazał sprawdzać wynajmujących czy pracują. A tak w ogóle to powinna być baza nieuczciwych najemców taka jak BIK. I wtedy nie trzebaby było nic sprawdzać tylko zapytanie o delikwent.
...
Następna strona