Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Castingi na najemcę. "To upokarzające dla ludzi, którzy chcą godnie żyć"

- Na rynku najmu działa prawo popytu i podaży. Mamy bardzo duży napływ migrantów z Ukrainy i bardzo trudną sytuację na rynku kredytów. Efekt? Niewielka liczba atrakcyjnych mieszkań na wynajem w dobrej cenie i lokalizacji. Ludzie zostali wypchnięci w rynek najmu, bo nie stać ich na kredyt - powiedział w programie "Newsroom" WP Tomasz Nakrun, inwestor i analityk rynku nieruchomości. – Jedyne co może poprawić sytuację, to szybkie zakończenie wojny i powrót części Ukraińców do kraju. Do tego warunkiem jest spadek stóp procentowych. Czekają nas ciężkie dwa lata na rynku najmu, nie spodziewam się obniżek cen. Są organizowane castingi, bo ten rynek jest oparty na najmie prywatnym. Nie mamy niczego do zaoferowania młodym ludziom. Dziś rynek został zepchnięty w rynek prywatny, a ten rządzi się swoimi prawami. Castingi są upokarzające dla ludzi, którzy chcą godnie żyć i zakładać rodziny. To pokłosie wieloletnich zaniedbań.
212
Podziel się:
KOMENTARZE
(212)
Kacia
rok temu
Nie rozumiem dlaczego pisze się ciągle o kredycie i najmie o problemach wynajmujących, nie zwracając uwagi, gdzie problem jest naprawdę. Od dawna wszystkie partie polityczne prowadziły cichą zmowę z deweloperami i bankami spychając odpowiedzialność dobrobytu społecznego na kogoś innego. Żadna z partii nie zdecydowała się na zmianę przepisów tak by chronić właściciela mieszkania i uczciwego najemcę, wręcz odwrotnie. Zepchnięto problem na właściciela mieszkania przez co najem długoterminowy na godnych warunkach stał się niemożliwy. Nie każdy chce i może wziąć kredyt i dzika sytuacja rynku najmu nie powinna mnie do tego zmuszać. Jako dobry najemca, dbający o mieszkanie i płacący regularnie czynsz, czuję się oszukana przez wszystkie partie polityczne, które zadbały jedynie o dobry interes dewelopera, banku i prawników.
Zenek
2 lata temu
przyszła paniusia obejrzeć mieszkanie i zadałem jej pytanie "gdzie Pani pracuje" odpowiedz" co pana to obchodzi " mnie jako właściciela mieszkania wartego około pół miliona raczej obchodzi komu powierzam na wynajem tak znacznej wartości majątek, państwo chroni głównie najemców a jak trafi się oszust chcący żyć na cudzy koszt i nie płacić żadnych rachunków to już państwo się tym nie interesuje, włąściciel sam na swój koszt musi wynająć firmę, która wytłumaczy oszustowi, żeby opuścił mieszkanie
Tadek
2 lata temu
przepisy państwa chronią najemcę i w ten sposób część oszustów i cwaniaków wykorzystuje sprzyjającą sytuację. Tracą na tym uczciwi najemcy bo poprzez zabezpieczenia swoich interesów wynajmujący obarczają kosztami najemców. Nie może być tak, że właściciel mieszkania nie ma prawa eksmitować oszusta nie płacącego żadnych rachunków. Właściciele mieszkań płacą podatki od wynajmu więc państwo ma obowiązek chronić ich od nieuczciwych najemców
Upokarzajace
2 lata temu
to są przepisy preferujące najemcę a nie właściciela mieszkania. Narzekasz dalej najemco? To jedź do prawdziwie kapitalistycznego kraju jak UK i spróbuj tam swoich si w jako najemca a przekonasz się, że warunki jak i proces najmu oraz ceny u nas to bajka w porównaniu z krajami tak zachwalanymi.
pazernicki
2 lata temu
Ja robię castingi na wynajmującego: jeśli to kredyciarzyk ze swoimi tanimi mebelkami i apartamentem 32 m2 to nara, dziedzic po babce ze standardem PRL- bye bye, każdy, który od progu gada o notariuszu -arrivederci. Z powodzeniem wynajmuję od ludzi , którzy nie chcą żeby mieszkanie stało puste, mają rozsądne ceny. I tym sposobem wynajmuję z powodzeniem od ludzi, którzy co miesiąc dostają regularnie przelew, i chyba raz w przeciągu 2 lat się tu pojawili. Pozdrawiam!
...
Następna strona