Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

CD Projekt. Pozew zbiorowy w USA. Spółka wprowadziła inwestorów w błąd?

53
Podziel się

Do sądu w Stanach Zjednoczonych wpłynął pozew zbiorowy w imieniu inwestorów CD Projekt. Śledczy sprawdzą, czy działania spółki i jej zarządu naruszyły przepisy federalne i m.in. wprowadziły inwestorów w błąd, doprowadzając do ich strat.

CD Projekt. Pozew zbiorowy w USA. Spółka wprowadziła inwestorów w błąd?
Kłopoty CD Projektu przez niewypał gry Cyberpunk 2077. Do sądu w USA trafił właśnie pozew zbiorowy (CD Projekt Red)
bDImUped

CD Projekt informuje w komunikacie o otrzymaniu zawiadomienia o złożeniu pozwu zbiorowego w USA.

"Zarząd spółki informuje, że otrzymał od współpracującej ze Spółką kancelarii prawnej potwierdzenie złożenia przed Sądem Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla okręgu Centralnej Kalifornii cywilnego pozwu zbiorowego, przez kancelarię działającą w imieniu grupy posiadaczy amerykańskich papierów wartościowych notowanych pod symbolami 'OTGLY' oraz 'OTGLF' i opartych na akcjach spółki" - czytamy.

bDImUpef

"Pozywający domagają się ustalenia na drodze sądowej, czy działania spółki i jej członków zarządu związane z premierą gry 'Cyberpunk 2077' stanowiły naruszenie przepisów federalnych, poprzez między innymi wprowadzenie inwestorów w błąd, doprowadzając tym samym do powstania strat po ich stronie" - dodano w komunikacie.

CD Projekt informuje, że treść pozwu nie określa wartości roszczenia. Jak dodano, spółka podejmie "aktywną obronę przed wszelkimi tego typu roszczeniami".

Zobacz także: Cyberpunk 2077. Kiedy dostaniemy ulepszenie dla PS5 i XSX?

Problemy CD Projektu

"Cyberpunk 2077" miał być światowym hitem z Polski. Gra CD Projektu jednak nie spełniła oczekiwań szczególnie posiadaczy konsol starszej generacji, którzy otrzymali produkt z wieloma niedociągnięciami. Firma zapowiedziała już, że będzie zwracać pieniądze.

bDImUpel

Według kancelarii prawnej Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz inwestorzy też mogą walczyć o swoje. Prawnicy ogłosili dochodzenie w sprawie potencjalnych roszczeń dotyczących papierów wartościowych będących w rękach inwestorów z USA.

Kancelaria zaapelowała do udziałowców, by zgłaszali do niej swoje roszczenia wobec CD Projektu.

bDImUpem

Według prawników, zarząd CD Projektu mógł udostępniać swoim akcjonariuszom informacje wprowadzające w błąd. Chodzi m.in. o komunikaty, sugerujące, że gra "Cyberpunk 2077" na wszystkich platformach jest gotowa. Obecne działania, takie jak choćby akcja z przyjmowaniem zwrotów, wskazuje, że jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem.

Podobne ruchy widać też po stronie polskich kancelarii. Na forach internetowych można natrafić na wpisy zachęcające posiadaczy akcji do zgłaszania się do adwokatów. Wskazują m.in. na możliwość popełnienia przestępstwa z ar.t 286 kk. - wprowadzenie w błąd celem uzyskania korzyści majątkowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDImUpeG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(53)
oLo
2 miesiące temu
Teraz niech polscy konsumenci wytocza proces sieci restauracji McDonald bo dania serwowane nie pokrywają się z daniami z obrazka.
polak
2 miesiące temu
w takim razie np microsoft placi za wypuszczanie windowsa ktory ma pelno luk i brak zavezpieczen wiedzac ze to ma i tak jest wypuszczany do sprzedazy. Miliony przykladow takich jest
polak
2 miesiące temu
po co kupili gde wiedzac ze moze miec wady? niech np microsoft zaplaci zaluki w systemie i narazanie izytkownikow na straty i niebezpieczensto i inne
bDImUpeH
Nick
2 miesiące temu
Z chciwości wypuścili nie dokończony projekt. Na co liczyli? Przecież gracze są najbardziej wymagającymi klientami. To tak, jakby ktoś chciał sprzedać rower górski jednym kołem i liczył na to, że klient nie zauważy. Żenada.
Artur
2 miesiące temu
Małoduszni golce żyją jakimiś mitami dotyczącymi polskości, a nie realnym, a współczesnym światem.
...
Następna strona