Notowania

Ceny mieszkań rosną. Podkręcają je także politycy

Taniej nie będzie - oceniają analitycy. Ceny mieszkań rosną, a popyt na nie wcale nie maleje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
W Warszawie cena metra kwadratowego nowego lokalu przekroczyła barierę 10 tys. zł

Szybkie podnoszenie płacy minimalnej przez polityków, zdaniem ekspertów przełoży się na dalszy wzrost cen mieszkań - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita".

Mieszkania wciąż drożeją. A perspektywy obniżek nie ma
Ceny mieszkań w Polsce rosną. Lata wyrzeczeń i średnia pensja to za mało

Rynek jest rozgrzany. W ubiegłym roku oddano do użytku więcej mieszkań niż w 2018 roku. W Warszawie cena metra kwadratowego nowego lokalu przekroczyła barierę 10 tys. zł - wynika z danych serwisu RynekPierwotny, przygotowanego dla money.pl.

Zobacz także: Mieszkań jest za mało. "W PRL była taka dekada, gdy budowano więcej mieszkań niż teraz"

Jednak taniej na razie nie będzie - oceniają analitycy rynku. Co prawda o bańce jeszcze mówić nie można, ta pojawi się wówczas, gdy ceny lokali będą rosły szybciej niż płace - pisze dziennik.

W ostatnich latach ceny mieszkań wzrosły o blisko 30 proc. Trwający od połowy 2017 roku boom w budowlance nie zaspokoił rynku.
Mieszkanie+ do zmiany. Rynek mieszkaniowy przegrzany. Rząd myśli nad bezpiecznikiem

Tym czasem podnoszona płaca minimalna i transfery socjalne zwiększają możliwości Polaków. Z drugiej strony napędzają też rynek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-02-2020

wnioski... proszę mi przypomnieć kiedy czytaliście że analitycy ostrzegają że jest na czymś bańka i lepiej nie kupować mieszkań lub czegoś tam. Dlatego takie … Czytaj całość

18-02-2020

tak to widzęI to jest własnie polityka prorodzinna PIS. Chwalą się 500+ a ceny szybują. I efekt jest taki ze jakby rodzic odkładał cała tą sumę z 500 przez 18 lat … Czytaj całość

18-02-2020

precz z PiSprzestępcom z PiSu łatwiej będzie zniszczyć polaka który nie będzie miał nic ich cel podnieść tak ceny aby polak nie mógł kupić nigdy nic

Rozwiń komentarze (7)