Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
WS
|
aktualizacja

Ceny najmu. Za kawalerkę w Warszawie zapłacimy już ponad 2,6 tys. zł

40
Podziel się:

Ceny najmu nie hamują. Ostatnie analizy dotyczące średnich stawek ofertowych na rynku najmu mieszkań nie pozostawiają złudzeń, że obserwujemy schłodzenie rynku. Najwyższe wzrosty odnotowano w Krakowie, biorąc pod uwagę okres od lutego do września 2022 roku.

Ceny najmu. Za kawalerkę w Warszawie zapłacimy już ponad 2,6 tys. zł
Ceny najmu wystrzeliły. Rynek dodatkowo rozgrzali studenci (Agencja Wyborcza.pl, Nieruchomosci-online.pl, Tomasz Stańczak)

Według danych zaprezentowanych przez serwis nieruchomosci-online.pl, ceny najmu już zwalają z nóg, odnotowywane są kolejne podwyżki. W Gdańsku za mieszkanie trzypokojowe we wrześniu płaci się 5,2 tys. zł w porównaniu do 3,7 tys. zł w lutym 2022 roku, czyli przed wybuchem wojny w Ukrainie. Stawki prezentowane przez serwis nieruchomosci-online.pl nie uwzględniają dodatkowych opłat (liczników i czynszu).

Zdecydowane wzrosty wykazano przede wszystkim w Krakowie, koszty najmu zarówno kawalerki, jak i trzypokojowego mieszkania w tym mieście wzrósł o ponad 30 proc. Co ciekawe, wzrosły również o ponad 40 proc. ceny wynajmu trzypokojowego mieszkania w Rzeszowie – z 1,9 tys. zł do 2,7 tys. zł.

Najdroższe mieszkania na wynajem są nadal w Warszawie, choć średni wzrost w tym mieście wyniósł nieco mniej niż w opisywanych wyżej - 20 proc. Za najem kawalerki w stolicy zapłacimy obecnie 2,6 tys. zł, podczas gdy w lutym było to 2,2 tys. zł. Natomiast za dwupokojowe mieszkanie trzeba było zapłacić wcześniej 3,2 tys. zł, a we wrześniu już 4 tys. zł.

Spełniły się tym samym prognozy ekspertów. W sierpniu w money.pl pisaliśmy, że jest duże prawdopodobieństwo wzrostów stawek najmu we wrześniu z uwagi na przyjazd studentów. Na droższy najem wpływ mają też stawki czynszów, rosnące stopy procentowe i wysoka inflacja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(40)
Najemca
3 miesiące temu
Warunki z kosmosu: 'najchętniej młodych' 'do 25 roku życia' 'tylko pary', 'tylko płeć piękna' , 'minimum na rok bez możliwości opuszczenia z okresowym wyprzedzeniem' , 'zaświadczenie od pracodawcy o aktualnym zatrudnieniu' no śmiech na sali!!! Może jeszcze najmujący będzie żerowal kredyt właścicielowi. Przecież dla zabezpieczenia wystarczy tylko udać się do najbliższego notariusza i podpisać umowę na wynajem okazjonalny, który we wszystkim chroni właściciela i ma pełne prawo do natychmiastowego usunięcia lokatora w razie kłopotów (koszt spisania ok. 300zl). Większość rozmów jakie dotychczas przeprowadziłem z właścicielami mieszkań to po prostu jakiś kiepski żart. z księżyca urwani, nieźle odbici, typowi janusze biznesu. To jest jakaś masakra. To co się obecnie dzieje w Polsce na rynku wynajmu to juz nawet nie jest śmieszne. To jest dramat przez duże D. O ochlapach nie mówiąc typu wszystko w jednym na 14 metrach. Oczywiście, rząd tu też ma sporo za uszami, wpuścił tysiące Ukraińców zamiast ulokować po równo w państwach UE i sytuacja zrobiła się taka, że Ukraincy wypierają polskich obywateli chcących wynająć mieszkanie! Ukraińców ciągnie do wielkich miast a gardzą mniejszymi miejscowościami. Osobiście sprzątnęli mi trzy mieszkania pod rząd. To jest dramat.
Majk
3 miesiące temu
Mam we Wrocławiu kilka mieszkań, od 7 lat nie podniosłem czynszu, stali najemcy. Zysk mały ale święty spokój mam.
Ktosk
3 miesiące temu
WYZYSK DORABIANIE SIE NA LUDZKIM CIERPIENIU
Ehh
3 miesiące temu
Wiecej mieszkań na handel to na bank bd taniej …
Onnna
3 miesiące temu
Ja mam dwa mieszkania na wynajem w Wa- wie. Jedno wynajmuję na biuro, drugie na gabinet. Nigdy rodzinom! Bo wlezą i nie wyjdą. Mieszkania mam w spadku w samym centrum.
...
Następna strona