Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny prądu pod kontrolą URE. Miliony Polaków zdecydowały inaczej

Urząd Regulacji Energetyki wciąż chce regulować ceny prądu dla gospodarstw domowych, by nie rosły zbyt mocno, szczególnie dla najuboższych. Jednak Polacy coraz częściej decydują się na inne rozwiązanie. - To absurdalne założenie URE, bo nie mamy 10 milionów ubogich gospodarstw, a tylu dotyczy regulacja cen. Na pewno należy stworzyć specjalną taryfę dla uboższych, na początek powinno się nią objąć emerytów i rencistów. Po drugie, mamy już uwolnione ceny na Śląsku i w Warszawie, tam te ceny są trochę wyższe niż gdzie indziej, ale to nie jest różnica, która robi dramatyczną wyrwę w budżetach domowych. To jest kwestia kilku złotych miesięcznie - powiedział w programie "Money. To się liczy" Rafał Zasuń, ekspert WysokieNapiecie.pl. - Już 40 proc. gospodarstw domowych korzysta z cen rynkowych. To są gospodarstwa, które wyszły spod taryfy. Płacą troszkę mniej za prąd, ale dopłacają za usługi - to przysłowiowy produkt, może to być hydraulik, czy jakieś ubezpieczenie...

rozwiń
0
0
17
Podziel się
Komentarze (17)
zobacz więcej komentarzy (17)
KOMENTARZE
(17)
trzeźwo myślą...
2 lata temu
Szanowni rodacy, a przede wszystkim wyborcy PiS. Po następnych przegranych wyborach przez obecny rząd okaże się, że nie ma pieniędzy na nic, a więc i na emerytury. Nie zdziwcie się, że PO, które dojdzie do władzy zmieni wiek emerytalny na minimum 70 lat, a wszystko przez lekką rękę w rozdawnictwie i zadłużeniu Polski przez złodziei z PiS. Życzę wszystkim wyborcom PiS-u pracy do śmierci. Obyście nie dożyli emerytury.
mike
2 lata temu
Prąd to danina a kasy brak !! Mamy relatywnie najdroższy prąd w Europie ale dopóki rząd i posłowie będą mieli 30 tys. na rękę z dodatkami będą doić Polaków do ostatniej kropli krwi !!
Rano
2 lata temu
A wiatraki które miały produkować prąd to po co one stoją skoro ludzie i tak muszą płacić droższy prad. A powinno być taniej Miala być tańsza odnawialna energia???
warszawiak
2 lata temu
mocodawca nakazał redaktor wykonał polecenie z zachodu
Porx
2 lata temu
Tzw. ekspertom dziękujemy. Już mamy najdroższy prąd w Europie.Rzad kłamie porównując cenę samej elektryczności. Ale prąd na rachunku to tylko połowa, drugie tyle płacimy za koszty przesyłki, abonamenty itp. To są po prostu podatki nazwane inaczej. Tak jak wchodzący teraz kolejny podatek zwany opłatą modową. Czas pogodni złodziei bo nas zniszczą. Dorwali się do koryta a Polaków niszczą. ***** ***