Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|

Ceny prądu. Ruszają kolejne rozmowy Ministerstwa Energii i Komisji Europejskiej

11
Podziel się:

W środę odbędzie się kolejna tura rozmów przedstawicieli resortu energii oraz Komisji Europejskiej w sprawie ustawy o cenach prądu. Według ministerstwa spotkanie ma charakter roboczy i jest częścią stałych kontaktów.

Ceny prądu. Rozmowy resortu energii i Komisji Europejskiej kontynuowane
Ceny prądu. Rozmowy resortu energii i Komisji Europejskiej kontynuowane (Fotolia, Pio Si)
bEIGyyGd

Zgodnie z zapewnieniami Ministerstwa Energii, rozmowy z Komisją Europejską (KE) w sprawie ustawy dotyczącej cen prądu wkroczyły w końcową fazę. Strony uzgodniły oparcie rozwiązania na koncepcji tzw. usługi powszechnej, realizowanej przez przedsiębiorstwa obrotu w zamian za odpowiednie wynagrodzenie.

Uzgodniono także wstępny zakres beneficjentów - gospodarstwa domowe, jednostki sektora finansów publicznych, szpitale, mikro i małe przedsiębiorstwa. Oznacza to, że wskazani odbiorcy będą mieli ceny prądu obowiązujące na koniec czerwca 2018 r. - podaje PAP.

Według resortu energii, rozmowy z KE prowadzone są z uwzględnieniem posiedzeń Sejmu RP oraz kalendarzem prac sejmowych.

bEIGyyGf
Zobacz także: Zobacz: Podwyżka cen prądu dotknie wszystkich. Rekompensaty nie załatwią problemu

Jak zaznaczali w ubiegłym tygodniu przedstawiciele ministerstwa, uzgodnione z Komisją zmiany planują wprowadzić do ustawy o cenach prądu na posiedzeniu Sejmu, planowanym na 12-14 czerwca - informuje PAP.

Jak informowaliśmy w połowie maja, spółki energetyczne będą mogły składać od lipca wnioski o rekompensaty związane z utrzymaniem cen prądu na poziomie tych z 2018 r.

bEIGyyGl

- W funduszu na ten cel do połowy roku będzie ponad 2 miliardy złotych - zapowiadał wówczas minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Szef resortu energii ocenił, że pierwsze wnioski o rekompensaty spółki będą mogły składać już w lipcu tego roku, a wypłaty powinny rozpocząć się w sierpniu.

Zgodnie z przyjętą w grudniu ub.r. ustawą, ceny energii w tym roku zostają ustalone na poziomie taryf i cenników obowiązujących 30 czerwca 2018 r. Na tę chwilę nie wiadomo jednak, czy wsparcie będzie dotyczyć również przemysłu i samorządów, które narzekają na wysokie ceny energii.

bEIGyyGm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEIGyyGG
KOMENTARZE
(11)
1- EGG - on
2 lata temu
Tradycyjnie , uchwalono cokolwiek a jak to ma działać zastanawia się ten " rząd " dopiero po wprowadzeniu w życie . Ofermy , niedojdy i gamonie , dobrzy tylko w napełnianiu własnych kieszeni i obiecywaniu .
Jan
2 lata temu
PiS ocyganił premiera
on
2 lata temu
Z cenami prądu będzie tak jak z cenami za komuny, była cena urzędowa, cena regulowana i jakieś tam jeszcze, a z prądem będzie cena dla gospodarstw, cena dla samorządów, cena dla przedsiębiorców itp. Eh, skojarzenia to przekleństwo.
bEIGyyGH
j-24
2 lata temu
Ceny prądu muszą pójść w górę....bieda PiS-u w tym, że wiadomość dostaną dwa tygodnie przed wyborami.... Ciemny Lud się wkurzy...… Yaśnie Kartofel wią ?!
Mik
2 lata temu
Ciemny lud nie rozumie ,gdy przedsiębiorstwo otrzyma wyższe ceny za prąd to wlicza to w koszty wytwarzanego produktu co za tym idzie to my płacimy za ten prąd.😜