Notowania

Ceny prądu. Sejmowa komisja przyjęła projekt nowelizacji zamrażającej ceny

Nowe przepisy mają utrzymać do końca tego roku ceny z czerwca 2018 roku. Projekt został skierowany do drugiego czytania, które nastąpi jeszcze w środę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Krzysztof Tchórzewski chce w tym roku zamrozić ceny prądu. (Fot: Tomasz Gzell)

Ceny zostaną zamrożone od lipca dla gospodarstw domowych, samorządów, mikro i małych firm oraz szpitali.

Średnie i duże firmy rekompensaty zostaną wypłacone na zasadach pomocy de minimis. Czyli najpierw firma płaci rachunek według podwyższonych stawek, a potem występuje o rekompensatę.

Podczas posiedzenia komisji minister energii Krzysztof Tchórzewski tłumaczył, że dzięki obniżce akcyzy i opłaty przejściowej przedsiębiorcy zaoszczędzili 4 mld zł.

Obejrzyj też: Po uwolnieniu cen prądu wzrost kosztów nawet o połowę

- Połowa kosztów rekompensujących możliwość podwyżki cen energii została już uwzględniona na stałe w obniżeniu akcyzy i radykalnym obniżeniu do 5 proc. opłaty przejściowej - mówił.

By zamrożenie cen energii było możliwe, ustawa o cenach prądu musi zostać znowelizowana podczas posiedzenia Sejmu 12-14 czerwca. Stosowne rozporządzenie ma się natomiast pojawić na początku lipca.

Z wcześniejszych zapowiedzi przedstawicieli resortu energii wynika, że pierwsze rekompensaty powinny być wypłacone ok. 20 sierpnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ceny prądu, energetyka, krzysztof tchórzewski, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-06-2019

I zobaczymy że Król jest gołyPo wyborach rozpocznie się wzrost cen! Powolutku z tygodnia na tydzień aż dojdziemy do okresu zbiorów i wykopków. Pęknie bańka mydlana PLUS PiSssdu ! … Czytaj całość

12-06-2019

echgospodarka centralnie planowana...

12-06-2019

kkkoby do wyborów, a potem pokażemy ceny i kolejny wzrost cen w sklepach. Jedyna opcja dla tego kraju to nie głosować na pis.

Rozwiń komentarze (10)