Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Ceny prądu zamrożone od lipca. Wiadomo, kiedy będą wypłacane rekompensaty

6
Podziel się:

Pierwsze rekompensaty za ceny prądu powinny być wypłacane ok. 20 sierpnia - poinformowali przedstawiciele resortu energii. Efekty uzgodnień z Komisją Europejską zostały przedstawione na Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Będą dopłaty do prądu. ME podało zakres uzgodnień z KE.
Będą dopłaty do prądu. ME podało zakres uzgodnień z KE. (Fotolia, naufalmq)
bEBYoJvV

By było to możliwe, podczas posiedzenia Sejmu 12-14 czerwca ma zostać znowelizowana ustawa o cenach prądu, stosowne rozporządzenie ma się pojawić na początku lipca.

Pierwsze rekompensaty powinny być wypłacane ok. 20 sierpnia - uważają przedstawiciele ministerstwa energii.

Jak podkreślał wiceminister Tadeusz Skobel, żadne większe zmiany w tych rozwiązaniach nie są już możliwe, bo wymagałyby nowych uzgodnień z KE, podaje PAP.

bEBYoJvX
Zobacz także: Obejrzyj także: Jest decyzja ws. polskiego atomu. Minister energii składa ważną deklarację

Ceny zostaną zamrożone od lipca dla gospodarstw domowych, samorządów, mikro i małych firm oraz szpitali. Będą oni płacić rachunki według cen takich, jak w czerwcu 2018.

Średnie i duże firmy rekompensaty zostaną wypłacone na zasadach pomocy de minimis. Czyli najpierw firma płaci rachunek według podwyższonych stawek, a potem występuje o rekompensatę.

bEBYoJwd

Uprawnieni odbiorcy końcowi - oprócz gospodarstw domowych - będą musieli złożyć oświadczenie, że wypełniają ustawowe przesłanki objęcia mechanizmem, wynika ze słów Pawła Koroblowskiego z ministerstwa energii, które przekazuje PAP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEBYoJwy
KOMENTARZE
(6)
pokopany prąd...
2 lata temu
te ich przesyły itp to w ich gesti mają marże na wszystkim są na plus to ich siec i ich biznes dlzczego my płacimy za to jak mi auto zdechnie musze kupić nowe żeby dojechacdo roboty , jak padnie maszyna w dużym zakładzie to też nie obciażaja pracowników a tu przesyly i inn ich koszyty drożeją z resztą te przesyły to też ich brocha
loq
2 lata temu
czyli policzą po swojemu dostaniemy następny rachunek za prąd pomniejszony o 1zł 20 bo nagle mało zużyłeś :D
aaaa
2 lata temu
A co będzie z przesyłami przecież prąd nie płynie w powietrzu tylko przez nasze działki za które nie otrzymujemy rekompensat
bEBYoJwz
wiec
2 lata temu
czyli akcje zakładów energetycznych spadną do zera
brawo pis
2 lata temu
brawo pis.....a le dlaczego totalni są przeciw..?