Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Ekspertka wskazuje cechę, którą mają ludzie, ale brak jej sztucznej inteligencji

7
Podziel się:

Sztuczna inteligencja nie nauczy się kreatywności czy umiejętność tworzenia niesztampowych rozwiązań - mówi portalowi pulshr.pl Kamila Zawistowska z Accenture Polska. Chat GPT nie jest w stanie w pełni zastąpić człowieka.

Ekspertka wskazuje cechę, którą mają ludzie, ale brak jej sztucznej inteligencji
(Adobe Stock, Seventyfour)

Chat GPT to system sztucznej inteligencji stworzony przez OpenAI, który umożliwia maszynom przeprowadzanie konwersacji z ludźmi. Rozwiązanie to pobudza wyobraźnię zarówno zwolenników technologii, jak i tych, którzy zwracają uwagę na zagrożenia związane z jej postępem.

Kamila Zawistowska, head of talent w Accenture Polska, pokreśliła w rozmowie z portalem pulshr.pl, że sztuczna inteligencja nie jest w stanie na każdym polu zastąpić człowieka.

Człowiek tkwi w niuansach

- To, czego sztuczna inteligencja nie będzie się w stanie nauczyć, to kreatywność, umiejętność tworzenia niesztampowych rozwiązań. Osoby, które posiadają te cechy, na pewno będą miały przestrzeń, żeby pracować, również w IT - podkreśla Zawistowska.

Wylicza również inne cechy, których brakuje technologii. Jej zdaniem jedną z tych kwestii jest również rozumienie niuansów, chociażby w relacjach pracownik-klient.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
Paweł
3 miesiące temu
Sztuczna inteligencja na razie nie jest kreatywna. Za 5 czy 7 lat może kreatywną się stanie. Ona się bardzo szybko uczy. To jest kwestia czasu gdy będzie bardziej inteligentna od człowieka.
Maciek
rok temu
Sztuczna inteligencja nie zastąpi mojego zawodu. Pracuję jako protetyk słuchu. Wiedzę i doświadczenie zdobyłem w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych. W branży medycznej zawsze znajdzie się pracę.
gaga
rok temu
A co to znaczy kreatywność? Co to są niesztampowe rozwiązania? Przecież to bełkot. Jak się nie ma nic do powiedzenia to lepiej milczeć.
janek 033
rok temu
sztuczna inteligencja w pierwszej kolejności wyrzuci za burtę takich ekspertów
alojzy
rok temu
Jak Pani Kamila Zawistowska, head of talent, coś powie no to musi tak być, nie ma bata.