Trwa ładowanie...
bEqYtQvF

Notowania

Przejdź na

Chętnych na ogródki działkowe nie brakuje. Cwaniaków jednak czeka odmowa

W czasie pandemii rozdzwoniły się telefony od chętnych chcących zakupić działkę na terenie ogródków działkowych. - W okolicach Piły, Wałbrzycha, Zielonej Góry są jeszcze wolne działki, nawet niezagospodarowane - powiedział Bartłomiej Piech z Polskiego Związku Działkowców. Gdzie indziej jednak raczej należy liczyć na odsprzedawanie działek przez dotychczasowych działkowców. - Jeśli chodzi o zmianę użytkownika, w skali kraju mówimy o ruchu 20-30 tys. działek rocznie - powiedział, dodając, że działek jest milion. - Szansa jest, trzeba tylko poszukać - powiedział Piech. Przypomniał, że po podpisaniu umowy kupna działki należy ją przedłożyć do zarządu ogrodu działkowego. - Zgodnie z ustawą zarząd ogrodu ma dwa miesiące na wypowiedzenie się co do zatwierdzenia jej lub odmowy. Odmowy zatwierdzenia umowy zdarzają się niezwykle rzadko. Chodzi zazwyczaj o przypadki, kiedy istnieje podejrzenie, że działka kupowana jest do celów mieszkaniowych. Jeśli np. mieszkaniec...

rozwiń
15-05-2020
0
0
76
Podziel się
Komentarze (76)
zobacz więcej komentarzy (76)
bEqYtQvR
KOMENTARZE
(76)
Krecik
rok temu
Tak ponarzekajcie. Dziełki zawsze byly rodzinne i dzieci tam też hałasowały. jeździły na rowerkach kopały dziury w alejkach nikomu to nie przeszkadzało. Teraz wszyscy musza mieć zakazy nakazy wszystko wam przeszkadza. Kupujcie pod miastem i budujcie sie a od ROD z daleka juz sie rządzący o te tereny dopominali by walnąć betonowe budynki. To nie jest nasza własność to prawda ale dbamy o nią a wy o własne blokowiska i podwórka nie dbacie. A szkoda stąd ta nasza ucieczka na działkę. Najlepsza jest ta dowolność że jeden ma trawę i grila a drugi pomidory i sałatę. A ci co im sie nigdy dupki nie chciało ruszyc z domu przychodzą do nas i kradną na potegę. Co wy na to. Skoro wam się to nie podoba to dlaczego sie pchacie na siłę do ogrodów.
aqwq
rok temu
Nie ma żadnej kontroli nad tym co się dzieje na działkach. Powstają jakeś domy okropne od sasa do lasa. Ktoś tym powinien się zainteresować.
Maciej
rok temu
działki to były 20 lat temu!!! teraz na każdej pali się griil i żłopią piwsko!!!! na pewno to są zielone płuca miast!!!
bEqYtQwj
seba
rok temu
i koniec spokoju cale barachlo sie zjedzie z bachorami na dzialki gdzie byla cisza i odskocznia
Wypoczynek.??
rok temu
Działka ROD ?? OK !! Ale nie w sobotę czy niedzielę ! Przyjeżdżają ludziska z dzieciakami . Dzieci jak dzieci robią okropny hałas, wrzask, krzyki, płacze, ciagle im coś nie pasuje, na dodatek rodzice wydzierają się pouczając dzieci. A jak rodzina przyjeżdża z psem , to dopełnienie hałasu i jazgotu jest zapewnione w 100%..
...
Następna strona