Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chętnych na ogródki działkowe nie brakuje. Cwaniaków jednak czeka odmowa

W czasie pandemii rozdzwoniły się telefony od chętnych chcących zakupić działkę na terenie ogródków działkowych. - W okolicach Piły, Wałbrzycha, Zielonej Góry są jeszcze wolne działki, nawet niezagospodarowane - powiedział Bartłomiej Piech z Polskiego Związku Działkowców. Gdzie indziej jednak raczej należy liczyć na odsprzedawanie działek przez dotychczasowych działkowców. - Jeśli chodzi o zmianę użytkownika, w skali kraju mówimy o ruchu 20-30 tys. działek rocznie - powiedział, dodając, że działek jest milion. - Szansa jest, trzeba tylko poszukać - powiedział Piech. Przypomniał, że po podpisaniu umowy kupna działki należy ją przedłożyć do zarządu ogrodu działkowego. - Zgodnie z ustawą zarząd ogrodu ma dwa miesiące na wypowiedzenie się co do zatwierdzenia jej lub odmowy. Odmowy zatwierdzenia umowy zdarzają się niezwykle rzadko. Chodzi zazwyczaj o przypadki, kiedy istnieje podejrzenie, że działka kupowana jest do celów mieszkaniowych. Jeśli np. mieszkaniec...

rozwiń
15-05-2020
297 reakcji
92
129
76
Podziel się
Komentarze (76)
zobacz więcej komentarzy (76)
KOMENTARZE
(76)
Krecik
3 lata temu
Tak ponarzekajcie. Dziełki zawsze byly rodzinne i dzieci tam też hałasowały. jeździły na rowerkach kopały dziury w alejkach nikomu to nie przeszkadzało. Teraz wszyscy musza mieć zakazy nakazy wszystko wam przeszkadza. Kupujcie pod miastem i budujcie sie a od ROD z daleka juz sie rządzący o te tereny dopominali by walnąć betonowe budynki. To nie jest nasza własność to prawda ale dbamy o nią a wy o własne blokowiska i podwórka nie dbacie. A szkoda stąd ta nasza ucieczka na działkę. Najlepsza jest ta dowolność że jeden ma trawę i grila a drugi pomidory i sałatę. A ci co im sie nigdy dupki nie chciało ruszyc z domu przychodzą do nas i kradną na potegę. Co wy na to. Skoro wam się to nie podoba to dlaczego sie pchacie na siłę do ogrodów.
aqwq
3 lata temu
Nie ma żadnej kontroli nad tym co się dzieje na działkach. Powstają jakeś domy okropne od sasa do lasa. Ktoś tym powinien się zainteresować.
Maciej
3 lata temu
działki to były 20 lat temu!!! teraz na każdej pali się griil i żłopią piwsko!!!! na pewno to są zielone płuca miast!!!
seba
3 lata temu
i koniec spokoju cale barachlo sie zjedzie z bachorami na dzialki gdzie byla cisza i odskocznia
Wypoczynek.??
3 lata temu
Działka ROD ?? OK !! Ale nie w sobotę czy niedzielę ! Przyjeżdżają ludziska z dzieciakami . Dzieci jak dzieci robią okropny hałas, wrzask, krzyki, płacze, ciagle im coś nie pasuje, na dodatek rodzice wydzierają się pouczając dzieci. A jak rodzina przyjeżdża z psem , to dopełnienie hałasu i jazgotu jest zapewnione w 100%..
...
Następna strona