Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Chiński koronawirus. GIS: "polska grypa przynosi więcej negatywnych skutków"

71
Podziel się

- Sytuacja jest poważna dla mieszkańców Chin. My musimy dmuchać na zimne, aby nie mieć sytuacji podobnej do tej, która wydarzyła się w Chinach - mówi Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.

Komisja Europejska uruchomiła Mechanizm Obronności Ludności w zw. z koronawirusem.
Komisja Europejska uruchomiła Mechanizm Obronności Ludności w zw. z koronawirusem. (East News, BARTOSZ KRUPA)
bDZsnWpx

W Europie Niemcy potwierdziły cztery przypadki zarażenia nowym typem koronawirusa a Francja trzy. Tymczasem Komisja Europejska uruchomiła Mechanizm Obronności Ludności.

- To jest mechanizm zabezpieczenia mieszkańców Unii Europejskiej. Jednak w tej chwili w Wuhan, gdzie zaczęła się epidemia koronawirusa, takiego poczucia bezpieczeństwa nie ma. Jest tam bardzo duża liczba chorych i coraz gorszy dostęp do opieki zdrowotnej - tłumaczył Programie 3 Polskiego Radia dr hab. Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny.

Tymczasem linie British Airways zawiesiły loty do i z Chin w obawie przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa z Wuhan. Polskie Linie Lotnicze LOT, które realizują codzienne rejsy do Pekinu, dotychczas nie podjęły takiej decyzji.

bDZsnWpz
Zobacz także: Obejrzyj: Koronawirus szaleje. Co z przesyłkami z Chin?

- Mamy komunikację z Chinami. Wg mnie nie ma teraz potrzeby, aby zawieszać loty do Chin – komentował Pinkas.

- To, że nie ma paniki w Polsce i na lotniskach nikt nie nosi masek, to pokazuje, że w Polsce nie ma epidemii – dodał.

bDZsnWpF

Ekspert zwrócił uwagę, że w Polsce większym zagrożeniem jest grypa. - Nasza grypa przyniesie więcej negatywnych skutków niż koronawirus. Słabo się szczepimy. W ubiegłym roku zmarło z powodu grypy 160 osób.

Główny Inspektor Sanitarny przypomniał też, że maseczka lepiej chroni chorego niż zdrową osobę i apelował, by nie szturmować aptek w celu kupienia maseczek.

bDZsnWpG

Dodajmy, że w całych Chinach liczba zakażonych nowym typem koronawirusa wzrosła do prawie do 6000. 132 osoby zmarły. Według danych oficjalnych na całym świecie – poza Chinami – odnotowano niespełna 60 przypadków zarażenia, najwięcej w Azji Południowo-Wschodniej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDZsnWqa
zdrowie
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(71)
Delmi
rok temu
Brak słów naprawde! lot kasuję sobie nadal miedziaki bo co ma rezygnować z kasy ??!!! Hmm ważniejsze jest dla nich kasa 😠 nisz ludzkie życie bo co ich to interesuje czy ktoś zachoruje i może umrzeć tysiące ludzi dzieci naszych dzieci bliskich oraz my sami 😱 skandal jak wybuchnie epidemia w Polsce niech się poczuje lot w tedy tesz winny za tyle ofiar korona virusa oraz ten facet co się tu wypowiada !!!!! Same głupoty hahaha maska bardziej hroni horego haha śmiechu warte 😂 co pomoże maska horemu? Jemu jusz nic bo jest jusz chory A zdrowemu może pomóc uchronić się przed virusem oczywiście zarażony tesz powinien mieć maskę żeby nie zarażać dalej innych
Stary
rok temu
Nowy celebryta polityczny? Niedługo będziemy uczeni o wszystkim. On wie co jest, będzie i jak ludzie maja się zachowywać.Ciekawe co bezpieczniejsze 50 g szynki, czy papieros. wczoraj kupiłem nowy napój herbatę czerwoną niestety nie napisze nazwy firmy. Herbata wspaniała i nie zawiera żadnych świństw jak aspartam, sukraloza i inne. TYLKO cukier. I znów poczułem smak napojów mojej młodości. Wspaniały, czysty smak, bez gryzienia w język i wstrętnego posmaku. Wróżę im wspaniałą przyszłość.
Polka
rok temu
Czy to ten sam pan z sanepidu, który nie robi nic, zeby ograniczyć choroby nowotworowe w Polsce, nie bada jedzenia nafaszerowanego chemią, nie chce wziąć pod uwagę propozycji doświadczonych lekarzy w sprawie profilaktyki? To ja czarno widzę i ten wirus....
bDZsnWqb
lol
rok temu
Pan Pinkas, człowiek bez autorytetu - który sam stracił
jas
rok temu
To, że nie ma paniki w Polsce i na lotniskach nikt nie nosi masek, to pokazuje, że w Polsce nie ma epidemii – dodał. BO NIE MOŻNA ICH NIGDZIE KUPIĆ
...
Następna strona