Notowania

Chudy rok w Kancelarii Prezydenta i rządowych instytucjach. Premii nie było

W 2018 roku większość instytucji rządowych nie wypłaciła premii dla swojego kierownictwa. Znacznie mniejsze środki przeznaczono na ten cel również w Kancelarii Prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Prezydenccy ministrowie nie otrzymali w 2018 roku żadnych nagród (Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER)

O wysokości premii dowiedziało się Radio ZET. Jak podają dziennikarze tej stacji, to efekt zeszłorocznej afery z premiami dla ministrów w rządzie Beaty Szydło.

Dlatego 2018 rok był pod tym względem znacznie chudszy dla wysokich urzędników państwowych. Dodatkowych pieniędzy nie dostali bowiem m.in. prezesi Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Urzędu Regulacji Energetyki ani Agencji Mienia Wojskowego.

Zobacz też: Czy ministrowie powinni dostawać premie?

Z kolei Kancelaria Prezydenta co prawda wypłaciła nagrody, ale aż o milion złotych niższe niż rok wcześniej. Poza tym nie trafiły one do żadnego z prezydenckich ministrów.

Podobnie sytuacja ma się z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Jak informowaliśmy na początku tego tygodnia, w 2018 roku "osoby zajmujące kierownicze stanowiska państwowe w KPRM nie korzystały z nagród". Takie zapewnienie od Centrum Informacyjnego Rządu otrzymał "Super Express".

To oznacza, że władze odrobiły lekcję, na której poległ poprzedni rząd Beaty Szydło. Za jej czasów tylko w 2017 roku ministrowie dostali w sumie półtora miliona złotych nagród. Najbardziej docenionym ministrem został Mariusz Błaszczak, były szef MSW, obecnie kierujący MON. Otrzymał 82,1 tys. zł.

Mateusz Morawiecki - wówczas jeszcze jako wicepremier i minister finansów i rozwoju - otrzymał 75,1 tys. zł. Taka sama nagroda przypadła także minister edukacji Annie Zalewskiej. Wśród najhojniej nagrodzonych znaleźli się także Piotr Gliński, Witold Bańka, Anna Streżyńska, Witold Waszczykowski i Zbigniew Ziobro. Oni wszyscy dostali po 72,1 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: nagrody, premie, wynagrodzenia polityków, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-01-2019

moj nickI tak im to nic a nic nie pomoże. Już przegraliście wszystko.

16-01-2019

leonChcieliśmy wodza a mamy osła

16-01-2019

jawnych nie bylozlodziestwo maja zakodowane w genach

Rozwiń komentarze (11)