Notowania

vat
18.06.2019 17:55

"Chwyciliśmy VAT-owskiego byka za rogi", cieszy się Morawiecki

- Tego VAT-owskiego byka za rogi chwyciliśmy. Jak skutecznie? Najlepiej o tym świadczą liczby. Z poziomu 123 mld zł w 2015 roku, w tym roku dochód z podatku VAT będzie sięgał 180 mld zł. A więc blisko 60 mld zł więcej. To jest ponad 45 proc. To pokazuje skuteczność naszych działań - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Twitter KPRM)
Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej (Fot: Twitter KPRM)

Premier zwrócił też uwagę na to, że w czasie rządów PO-PSL "stawka VAT wzrosła o jeden punkt procentowy, czyli o około pięć procent" – informuje serwis TVN24 BiS.

Coraz mniej VAT-owców. Spada liczba rejestracji

- Przyrost dochodów z VAT, który w latach 2018-2015 miał miejsce był w wysokości 23 mld zł, około 23 proc. Przez te siedem-osiem lat wzrost nominalny PKB to około 49-50 proc. Więc w naturalny sposób przyrost (wpływów - red.) z VAT powinien być na podobnym poziomie - stwierdził Morawiecki.

Dodał, że luka VAT, którą wykazała Komisja Europejska, PwC i wiele innych instytucji jest realnym, bardzo smutnym patologicznym zjawiskiem, które zarejestrowano.

Obejrzyj: Komisja ds. VAT. Donald Tusk odpowiada na pytania dotyczące Kaczyńskiego i Morawieckiego

Słowa te padły w odpowiedzi na słowa byłego premiera Donalda Tuska, który w trakcie przesłuchania przez komisje ds. VAT-u w poniedziałek mówił, że rozpowszechnianie informacji o gigantycznej luce VAT za rządów PO to propaganda.

Donald Tusk przesłuchiwany przez komisję śledczą ds. VAT
Donald Tusk przed komisją ds. VAT. "To próba wdrukowania pewnej tezy"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: vat, mateusz morawiecki, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-06-2019

tamanie byka tylko pieniadze po Tusku o ktorych wiedzial bo był w radzie gospodarczej i teraz cwaniakuje ale zaczyna brakowac to Tuska wsadzic strasznie … Czytaj całość

18-06-2019

wtfpowerpoint, nie łżyj, nie masz żadnych zasług w uszczelnieniu VAT

18-06-2019

byczekPrezes się ucieszy z takiego RODEO!!!!

Rozwiń komentarze (43)