Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Rząd tłumaczy się z 214 mln zł ekstra. Na to KPRM wyda miliony w 2022 roku

12
Podziel się:

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w 2022 zwiększy swój budżet o ponad 200 mln zł. CIR wydał oświadczenie w tej sprawie, w którym tłumaczy podwyżkę konkretnymi nowymi zadaniami kancelarii premiera Morawieckiego.

Rząd tłumaczy się z 214 mln zł ekstra. Na to KPRM wyda miliony w 2022 roku
Rząd tłumaczy się z 214 mln zł ekstra. Na to KPRM wyda miliony w 2022 roku (YouTube)
bEKljHnV

Centrum Informacyjne Rządu tłumaczy się ze zwiększonego budżetu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. CIR tłumaczy zwiększone wydatki kancelarii premiera większą ilością zadań. Budżet KPRM zwiększy się o 214 mln zł.

Budżet rośnie, bo KPRM ma więcej zadań

"Budżet Kancelarii Prezesa Rady Ministrów rośnie, ponieważ kancelaria wypełnia więcej zadań – zajmuje się członkostwem Polski w UE; cyfryzacją, wspiera niepełnosprawnych i Krajową Szkołę Administracji Publicznej" – czytamy w oświadczeniu CIR. Centrum dodaje też, że jest ośrodkiem koordynacji Narodowego Programu Szczepień.

bEKljHnX
Zobacz także: Mój Prąd 4. Będą pieniądze na magazyny energii

KPRM zapłaci za rehabilitację?

Ze zwiększonego budżetu KPRM zostanie sfinansowana też dotacja celowa dla Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych na zadania związane z rehabilitacją osób niepełnosprawnych.

bEKljHod

"Dotacja w wysokości 200 mln zł stanowi ponad 93 proc. całej kwoty zwiększającej budżet KPRM" – podkreśliło CIR.

CIR poinformował również, że o 214 tys. zł kancelaria zwiększy dotację dla KSAP, dzięki czemu jej słuchacze otrzymają wyższe stypendia. Zmiana wynika z nowelizacji rozporządzenia ws. stypendiów i kosztów kształcenia w Krajowej Szkole Administracji Publicznej.

Wydatki bieżące i majątkowe mają stanowić niecałe 7 proc. kwoty, o jaką zostanie zwiększony budżet Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKljHoy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(12)
Bsjd
3 tyg. temu
Stać nas taka bida w tym rządzie, nie to że nie potrafią rządzić, to jeszcze robią to za Mary grosz - 30tysi. No bieda w Polsce, za to ludzie za ciężką pracę mają godziwe pensje po 2,5 tys złota. Kraina dobrobytu. Dzięki panie morawiecki, robisz to tak dobrze że ludzie nie będą mieli za co żyć. Wiem że dla Ciebie i Jarka życie ludzi nie ma znaczenia, co udowodniłeś dając 2mld zł na propagandową TVP zamiast ratować umierające na schorzenia onkologiczne dzieci. To obrazuje dogłębnie z kim mamy do czynienia. Tym gestem sprawiłeś, że w ocenie Polaków którzy posiadają odrobinę wiedzy jesteś.... No właśnie, kim moze być taki człowiek? Haha
:(((
3 tyg. temu
Tak panie Morawiecki ! , JAK KRASC TO MILIONY , porazka .
Sekciarz
3 tyg. temu
Jestem PiSowcem i mogę wszystko kradnę ile się da i co się da jak mnie łapie Milicja nic mi nie zrobi bo pokazuję legitymacje PiS i kradnę dalej to są korzyści płynące z bycia w sekcie PiS mam 6 domów ale standard to 10 zatem czas na program Nowy Wał a potem przePiSuje na żonę i szafa gra a zwolennicy zorganizowanej grupy przestępczej zwanej PiS będą zachwyceni czy jest możliwość opylenia respiratorów na allegro i hajs przePiSać na żonę jak Morawiecki
bEKljHoz
KOPERNIK
3 tyg. temu
Niegospodarnosci ciag dalszy.Chca sie nachapac przed przegranymi wyborami.
Ratownik medy...
3 tyg. temu
Ile z moich pójdzie na łapówki dla Rydzyka?