Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jakub Ceglarz
Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Co dalej z Orlenem i Polska Press? Adam Bodnar komentuje

189
Podziel się

- Czym innym jest wstrzymanie, a czym innym weryfikacja decyzji prezesa UOKiK - mówi Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. To on w marcu zaskarżył decyzję prezesa UOKiK, który zgodził się na transakcję. W poniedziałek poinformował o wstrzymaniu tej decyzji przez sąd. Na tym jednak sprawa się nie kończy.

Co dalej z Orlenem i Polska Press? Adam Bodnar komentuje
Adam Bodnar skomentował głośną decyzję sądu (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
bDYOVLTp

- Szczegółów na razie nie znamy, wiemy tylko, że wniosek został pozytywnie rozpatrzony - mówił w TVN24 Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Urzędnik w programie "Fakty po Faktach" zwracał uwagę, że nie otrzymał od prezesa UOKiK niezbędnych dokumentów, gdy wystąpił z prośbą o ich udostępnienie.

Bodnar dodał jednocześnie, że wstrzymująca decyzja Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie zamyka sprawy. - Przysługuje od tego zażalenie - mówił Rzecznik Praw Obywatelskich.

bDYOVLTr
Zobacz także: Orlen kupuje Polska Press. Rzecznik Praw Obywatelskich skarży decyzję

W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że do przejęcia formalnie nadal nie doszło, ale wciąż może jeszcze dojść. Decyzja została bowiem wstrzymana, a nie cofnięta lub anulowana.

Bodnar odniósł się również do wpisu Daniela Obajtka, który wyraził na Twitterze zdziwienie decyzją sądu. Prezes Orlenu stwierdził m.in., że sąd nie miał do dyspozycji kompletu dokumentów od spółki. - PKN Orlen zdołał się ustosunkować do wniosku o wstrzymanie decyzji. Zrobił to już dwa tygodnie temu - powiedział Rzecznik Praw Obywatelskich.

bDYOVLTx

Przypomnijmy, że w poniedziałek biuro Rzecznika Praw Obywatelskich poinformowało, że warszawski sąd okręgowy (będący jednocześnie Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów) wstrzymał zgodę UOKiK na przejęcie Polska Press przez PKN Orlen. Sąd uwzględnił tym samym wniosek Adama Bodnara, który wskazywał, że transakcja może naruszać konstytucyjną zasadę wolności słowa.

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wstrzymał tym samym możliwość zarządzania wydawnictwem Polska Press przez PKN Orlen.

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar odwołanie od decyzji UOKiK wniósł na początku marca.

- Zaskarżyłem decyzję prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, twierdząc, że nie dokonał rzetelnej analizy rynków właściwych, pominął rynek prasy, tylko skupił się na rynku reklamy i promocji. To wskazuje, że może to naruszać interesy Rzeczypospolitej w postaci gwarancji wolności słowa - argumentował w marcu w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski Adam Bodnar.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYOVLTS
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(189)
SZOK
4 tyg. temu
Tacy urzędasy jak Bodnar na usługach obcych instytucji doprowadzili , że Polska stała się zaściankowym państwem z tanią siłą roboczą dla zakładów zachodnich . Najwyższa POra POzbyć się KOnfidentów szkodzącym Polsce
SZOK
4 tyg. temu
Gdzie jest konkurencja w Niemczech ?
SZOK
4 tyg. temu
gdzie był rzecznik i urzędasy gdy wyprzedano wszystko w Polsce , gdy nie było żadnego polskiego banku , gdy nie było żadnego polskiego przedsiębiorstwa ponieważ ci co teraz tak krzyczą sprzedali Polski majątek za przysłowiową złotówkę wcześniej doprowadzając zakład do ruiny.
bDYOVLTT
Jacek
4 tyg. temu
Bodnar wichrzcicielu; sąd wstrzymał decyzję i co dalej będzie? Twoje działanie to sianie zamętu w Polsce.
@bodnar
4 tyg. temu
Komu służysz? Nie mam, obywatelom. Więc kto jest twoim mocodawca? Odwagi! Ujawnij!
...
Następna strona