Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Co dalej z ustawą wiatrakową? "Nie może być tak, że grupa ludzi, która się boi, blokuje ważne zmiany"

- Polska potrzebuje środków z Krajowego Planu Odbudowy i jeśli jednym z warunków jest liberalizacja ustawy odległościowej, tym lepiej. Liberalizacja tej ustawy jest bardzo potrzebna - powiedział w programie "Newsroom" WP Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu Biznesalert.pl. - Nie może być tak, że jakaś grupa blokuje ważne zmiany, tylko dlatego, że się boi, np. tego, że przez wiatraki krowy przestaną dawać mleko. Potrzebna jest racjonalna dyskusja na ten temat. Opracowania naukowe pokazują, że da się bezpiecznie budować energetykę wiatrową. Liberalizacja jest zasadna i do niej dojdzie, o ile spór wewnątrz koalicji rządzącej nie wysadzi tych wysiłków.
Tagi:
kryzys energetyczny, wideo, energia, ceny energii, energetyka, wiatraki, energia wiatrowa
0
0
74
Podziel się
Komentarze (74)
zobacz więcej komentarzy (74)
KOMENTARZE
(74)
max
6 dni temu
Kto czytał o szkodliwości dźwięków generowanych przez siłownie wiatrowe. Stawiam dolary przeciw orzechom, że nawet 1 promil polskiego społeczeństwa nie ma zielonego pojęcia o negatywnym wpływie na organizm człowieka dźwięków generowanych przez duże siłownie wiatrowe. Początkowe objawy pojawiają się już po kilku miesiącach od momentu uruchomienia farmy wiatrowej, a są to: migreny, bóle głowy, depresja, zaburzenia nastroju, agresywność, zaburzenia równowagi, uporczywe infekcje narządów oddechowych, bezsenność, wymioty. Szczegółowe badania przeprowadziły uniwersytety w wielu krajach jak choćby w USA i Kanadzie. Pisze o tym między innymi prof. dr hab. inż. Zbigniew Mielczarski w artykule Szkodliwy hałas farm wiatrowych i Paweł Bździak Problemy z elektrowniami wiatrowymi.
jasnowidz
2 miesiące temu
jak rolnikowi dobrze zapłacą za dzierżawę terenu to zlikwiduje sady ,pola uprawne , nawet na swoim podwórku obok domu pozwoli postawić wiatraki.rolnicy poprzez PSL najwięcej naciskają o nowelizację ustawy - kasa się liczy .
wrrrrrrrrrr
2 miesiące temu
Niech autor postawi przy swoich włościach. Najlepiej od południa. Żeby mu smigielka migały w oknie.
obywatel.
2 miesiące temu
A może te wiatraki nie są takie fajne a koszt produkcji, eksploatacji i utylizacji przekracza wielokrotnie to co mogą "wykręcić"
Polexit
2 miesiące temu
To niech autor zamieszka koło takiej farmy wiatrakowej i śpi przy otwartych oknach
...
Następna strona