Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Łukasik
|
aktualizacja

Co z ustawą antylichwiarską? Jest negatywna opinia Komisji Europejskiej

239
Podziel się:

Pierwsze czytanie w Sejmie ustawy antylichwiarskiej pod znakiem zapytania. Bruksela nie przychyliła się do wniosku o pilną notyfikację.

Projekt ustawy antylichwiarskiej przyjęto w czerwcu, z nadzieją, że zostanie on szybko przyjęty przez posłów.
Projekt ustawy antylichwiarskiej przyjęto w czerwcu, z nadzieją, że zostanie on szybko przyjęty przez posłów. (PAP, Grzegorz Michałowski)

Odrzucenie trybu pilnego notyfikacji oznacza, że na przyjęcie przepisów przez Sejm trzeba będzie poczekać. Unijna procedura przewiduje bowiem, że od dnia notyfikacji zaczyna się trzymiesięczny okres „zawieszenia”, podczas którego powiadamiające państwo członkowskie musi powstrzymać się od przyjęcia regulacji. Okres „zawieszenia” kończy się 28 września.

Notyfikacja w ramach dyrektywy ws. przejrzystości jednolitego rynku to narzędzie oceny zgodności projektu krajowych przepisów technicznych dotyczących dóbr lub usług społeczeństwa informacyjnego z prawem UE, jeszcze przed przyjęciem regulacji.

Projekt ustawy antylichwiarskiej, który jest jednym z priorytetów rządu, przyjęto w czerwcu, z nadzieją, że przejdzie on szybko przez Sejm. W projekcie ustawy znalazły się zapisy ograniczające pozaodsetkowe koszty pożyczki do 10 proc. Zdaniem instytucji pożyczkowych jest to poziom "nierynkowy", który wyeliminuje je zupełnie z rynku.

Zobacz także: Obejrzyj: Zakaz handlu. "Teraz niedziela, później sobota. Polska specjalizuje się w szokowaniu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(239)
Łukasz
3 lata temu
Jedni niszczą drudzy budują na pracy tych instytucji. Nikt nikomu nie każe brać pożyczek. Zobaczcie jak zniszczą życie ludziom, którzy już nie będą mieli od kogo pożyczyć.
Czytelnik
3 lata temu
A co unia ma w tym jakiś interes?
Boodo
3 lata temu
UE to najwieksza lichwa na swiecie !
Judka
3 lata temu
W Brukseli w UE to jest większość żydów antysemitów, którzy mają z mlekiem matki wyssaną nienawiść do Polski.
leopold70
3 lata temu
Mam coraz gorsze zdanie o Unii,a miała być współpraca, rozwój gospodarczy, a jest mafia urzędnicza, którą wszyscy utrzymują, a po jaką cholerę?Przecież to są pieniądze wyrzucane w błoto, tzn.wynagrodzenia Unii.
...
Następna strona