Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Co z ustawą antylichwiarską? Jest negatywna opinia Komisji Europejskiej

Pierwsze czytanie w Sejmie ustawy antylichwiarskiej pod znakiem zapytania. Bruksela nie przychyliła się do wniosku o pilną notyfikację.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Projekt ustawy antylichwiarskiej przyjęto w czerwcu, z nadzieją, że zostanie on szybko przyjęty przez posłów. (Fot: Grzegorz Michałowski)

Odrzucenie trybu pilnego notyfikacji oznacza, że na przyjęcie przepisów przez Sejm trzeba będzie poczekać. Unijna procedura przewiduje bowiem, że od dnia notyfikacji zaczyna się trzymiesięczny okres „zawieszenia”, podczas którego powiadamiające państwo członkowskie musi powstrzymać się od przyjęcia regulacji. Okres „zawieszenia” kończy się 28 września.

Notyfikacja w ramach dyrektywy ws. przejrzystości jednolitego rynku to narzędzie oceny zgodności projektu krajowych przepisów technicznych dotyczących dóbr lub usług społeczeństwa informacyjnego z prawem UE, jeszcze przed przyjęciem regulacji.

Projekt ustawy antylichwiarskiej, który jest jednym z priorytetów rządu, przyjęto w czerwcu, z nadzieją, że przejdzie on szybko przez Sejm. W projekcie ustawy znalazły się zapisy ograniczające pozaodsetkowe koszty pożyczki do 10 proc. Zdaniem instytucji pożyczkowych jest to poziom "nierynkowy", który wyeliminuje je zupełnie z rynku.

Obejrzyj: Zakaz handlu. "Teraz niedziela, później sobota. Polska specjalizuje się w szokowaniu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-07-2019

JerzyPopieramy Pana Ministra Ziobro !!!! Precz z mafią UE

16-07-2019

Marcin ElTo już wiadomo czyich i interesow broni Bruksela

16-07-2019

MariaPowinni skończyć z tymi chwilówkami a nie ludzie tylko życie sobie niszczą

Rozwiń komentarze (239)