Notowania

lichwa
11.07.2019 21:46

Bruksela weszła w paradę Ziobrze. Ustawa antylichwiarska musi poczekać

Bruksela zablokowała plan szybkiego uchwalenia nowelizacji tzw. ustawy antylichwiarskiej. W związku z notyfikacją projektu w Komisji Europejskiej, dalsze prace nad dokumentem będą możliwe dopiero po wydaniu pozytywnej opinii przez brukselskich urzędników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zbigniew Ziobro musi poczekać (Fot: Tomasz Kawka)

Nowelizacja ustawy antylichwiarskiej, która zaostrzała przepisy regulujące udzielanie pożyczek, została przyjęta przez rząd 18 czerwca. Tydzień później, na wniosek szefa rządu zapisy w dokumencie zostały zaostrzone, przeciwko czemu protestują instytucje pożyczkowe. Niespodziewanym sojusznikiem przeciwników ustawy może być Komisja Europejska.

Premier Mateusz Morawiecki o ustawie antylichwiarskiej: "dość patologii"
Rząd przyjął ustawę antylichwiarską. "Koniec z patologiami" - mówi premier

28 czerwca polski rząd notyfikował ustawę w Komisji Europejskiej, która oceni, czy jest on zgodny z przepisami unijnymi w zakresie społeczeństwa informacyjnego. Bruksela ma na to 3 miesiące – do 28 września. Jeśli Komisja Europejska nie zgodzi się na wniosek polskiego rządu o pilne procedowanie ustawy, Sejm może nie zdążyć przyjąć projektu zachwalanego przez samego premiera.

Wybory parlamentarne muszą się bowiem odbyć między 12 października a 12 listopada. Zwyczajowo projekty wniesione do parlamentu, które nie zostały przyjęte przed upływem kadencji, przepadają.

Oglądaj też: Oszukiwanie na pożyczkach

W projekcie ustawy znalazły się zapisy ograniczające pozaodsetkowe koszty pożyczki do 10 proc. Zdaniem instytucji pożyczkowych jest to poziom "nierynkowy", który wyeliminuje je zupełnie z rynku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-07-2019

jaWcale nie. Bruksela nie ma nic do prawodawstwa w Polsce!! To co jest zgodne z Konstytucją Polski i o tym orzeka TK nie podlega Brukseli!

11-07-2019

JanekPan Ziobro dba o Polaków i interesy Polski. Prawdziwy Polak.

11-07-2019

ErykZ UE nie wolno nam wyjsc - UE trzeba zniszczyc od srodka

Rozwiń komentarze (81)