Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Natalia Kurpiewska
|

Coinfirm nominowane do Nagrody money.pl w kategorii Technologia roku

0
Podziel się:

Coinfirm to firma zabezpieczająca transakcje kryptowalutowe przed praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu (AML). Od początku istnienia, czyli od 2016 roku, stworzyła potężną platformę opartą o blockchain, która gwarantuje legalność i bezpieczeństwo transakcji. Coinfirm ma szansę zostać "Technologią roku" money.pl.

Coinfirm nominowane do Nagrody money.pl w kategorii Technologia roku
bEKwVQnF

Coinfirm to polsko-brytyjski startup, założony w 2016 roku. Poza Polską, posiada biura w Londynie i Tokio. Coinfirm tworzy oprogramowanie wykorzystujące blockchain, big data i machine learning do rozwiązywania problemów z obszarów AML (Anti-Money Laundering), czyli przeciwdziałania prania brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu. Swoje usługi świadczy dla organizacji na całym świecie.

AML stała się wymaganą cechą protokołów i powiązanych aktywów, które chcą zajmować pozycję lidera na rynku i mieć możliwość działania na całym świecie. Dotąd przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu było największą przeszkodą w rozwoju protokołów blockchain i kryptowalut. Rozwiązania oferowane przez Coinfirm zapewniają, że rządy, instytucje finansowe i konsumenci mogą mieć pewność, że ich transakcje nie są w żaden sposób narażone na nielegalne działania.

W czerwcu na współpracę ze startupem zdecydowała się Binance, firma stojąca za wiodącą globalną giełdą kryptowalut i ekosystemem blockchain. Coinfirm dostarczy Binance Korea rozwiązania w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy. Współpracę z polsko-brytyjskim startupem nawiązali także SEI, dostawca rozwiązań technologicznych dla banków inwestycyjnych i dostawca systemów ubezpieczeniowych Bacca.

bEKwVQnH
Zobacz także: 2-złotówka warta 2,5 tys. złotych. Jak odróżnić cenną monetę od zwykłej?

Firm zainteresowanych rozwiązaniami z zakresu AML przybywa. Coinfirm cieszy się zainteresowaniem również w Polsce. W 2018 roku startup podpisał umowę o współpracy z PKO Bankiem Polskim. Bank - jako pierwsza polska instytucja finansowa - rozpoczęła wdrożenie rozwiązań w technologii blockchain. Służy ona weryfikacji autentyczności dokumentów bankowych. W tym roku startup podjął współpracę z firmą ubezpieczeniową LINK4. Jako pierwsze towarzystwo ubezpieczeniowe na rynku, udostępnia ono swoim klientom dokumenty publiczne z wykorzystaniem trwałego nośnika stworzonego w oparciu o rozwiązanie blockchain. Takie rozwiązanie umożliwia przekazywanie przez instytucje do swoich klientów dokumentów w wersji elektronicznej z gwarancją ich niezmienności i nieusuwalności w czasie. To znaczne ułatwienie komunikacji oraz ograniczenie konieczności przesyłania korespondencji papierowej.

"Technologię roku" poznamy podczas Gali finałowej Nagrody Money.pl, która odbędzie się w ramach Kongresu Impact'20 organizowanego 23 i 24 września w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni w Warszawie, na platformie Impact Online oraz na stronie głównej Wirtualnej Polski. Więcej informacji na https://impactcee.com/impact/2020/pl/start/

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKwVQoi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)