Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CPK chce od rządu 300 mln zł. "Mamy duże szanse"

Centralny Port Komunikacyjny chce dokapitalizowania z budżetu państwa. Wniosek w tej sprawie trafił już do kancelarii premiera. Decyzja może zapaść w ciągu kilku dni - poinformował Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. CPK.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Mamy silne karty i duże szanse - zapewnia Mikołaj Wild. (Fot: Lukasz Szelag/REPORTER)

Wild przekazał PAP informację, że wniosek o dokapitalizowanie kwotą 300 mln zł został złożony do KPRM 24 czerwca i niedługo powinno nastąpić jego rozpatrzenie. Skąd w ogóle taki wniosek?

To efekt wprowadzonego pod koniec maja prawa nowelizującego ustawę o zasadach zarządzaniem mieniem państwowym. Pozwala ono, by Skarb Państwa inwestował w projekty, które są potencjalnie gospodarczo opłacalne. Jak wyjaśnił Wild, 300 mln zł dofinansowania byłoby pierwszą transzą wsparcia części programu CPK nastawionego na zysk.

Po znowelizowaniu przepisów nie tylko CPK ubiega się o dokapitalizowanie, to czy państwowe pieniądze zostaną przeznaczone akurat na ten cel, zależy od decyzji kancelarii premiera.

Obejrzyj też: LOT chce dorzucić do budowy CPK. "Ten biznes się opłaca"

Mikołaj Wild zapewnia, że ma duże szanse i silne karty, ale wszystko zależy teraz od KPRM.

Jak podaje PAP, na przełomie 2019 i 2020 r. CPK planuje wskazać doradcę strategiczno-technicznego, czyli międzynarodowy podmiot z doświadczeniem inwestycyjnym w zakresie projektowania, budowy i zarządzania portami przesiadkowymi.

Spółka tłumaczy, że master plan, który ma być zlecony na początku 2020 r. ma zawierać m.in.: prognozy ruchu lotniczego, zwymiarowanie planowanej infrastruktury CPK i wstępny plan jej ulokowania, szczegóły etapowania budowy i ostateczny model biznesowy nowego portu lotniczego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: CPK, inwestycje, mikołaj wild, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-06-2019

JorgCPK planuje wskazać doradcę strategiczno-technicznego, czyli międzynarodowy podmiot z doświadczeniem inwestycyjnym w zakresie projektowania, budowy i … Czytaj całość

27-06-2019

wertPrawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach.

27-06-2019

KamaKolejna mrzonka rządu "dobrej zmiany" - potrzebna jak dziura w moście.

Rozwiń komentarze (31)