Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

CPK podpisuje kolejną umowę. Zaczną się badania

42
Podziel się:

Spółka CPK wydała 29,9 mln złotych na badania i analizy terenu pod budowę megalotniska - dowiedział się money.pl. Prace mają potrwać ponad rok.

CPK podpisuje kolejną umowę. Zaczną się badania
CPK podpisuje kolejną umowę. (CPK, CPK)
bESUncrp

Umowę podpisano z Multiconsult Polska. Firma ma się zająć badaniem obszaru, na którym powstanie Centralny Port Komunikacyjny.

W zakres badań wchodzą m.in. pomiary hydrogeologiczne i fotogrametryczne. Firma ma ustalić, czy w Baranowie, gdzie powstanie megalotnisko, da się wykorzystać rozwiązania geotermalne.

Wartą prawie 30 mln złotych umowę podpisano na 18 miesięcy. Na pierwszy etap prac, czyli m.in. projekt robót geologicznych, badania wstępne, czy dokumentację hydrologiczną, firma ma 6 miesięcy.

bESUncrr
Zobacz także: Rządowe inwestycje. Minister: priorytety to CPK, kolej i obwodnice

Drugi etap, czyli badania geofizyczne i prace archeologiczne, ma zająć rok.

– Liczymy na efektywną współpracę. Wykonawca zna skalę wyzwań, które przed nim stoją. Zna nasze wymagania i standardy pracy. Współpracujemy już z firmą Multiconsult przy inwentaryzacjach środowiskowych dla inwestycji kolejowych. Obecna umowa będzie jednak wymagać znacznie większego zaangażowania oraz stałej koordynacji działań z pracami CPK w ramach tzw. zespołów zintegrowanych - mówi Mikołaj Wild, prezes spółki CPK.

bESUncrx

Koncepcja budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego została przyjęta w listopadzie 2017 roku. W czerwcu 2018 r. prezydent podpisał specustawę, która miała umożliwić budowę portu.

Choć minęły ponad dwa lata, budowa jeszcze się nie rozpoczęła. Prawdopodobnie nastąpi to dopiero w 2023 roku.

W zeszłym roku spółka CPK podpisała umowę na wykonanie analizy środowiskowej. Prace mają się zakończyć pod koniec 2021 roku.

- Robimy wszystko, żeby niezbędne działania zrealizować w jak najkrótszym czasie. Tam, gdzie można, różne realizacje prowadzimy równolegle. Umowa z konsultantem ds. badań terenu z jednej strony te czynności przyspiesza, ale także sprawia, że inwestycja będzie przygotowana na najwyższym poziomie – mówi Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. CPK.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESUncrS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(42)
powtórka z PR...
5 miesięcy temu
kto bogatemu zabroni... wywalać kasę w błoto. Podatnik płaci a politycy trwonią kasę na współczesne pomniki 'władzy'. świat się zmienia a do tych 'ekspertów' od lotnictwa nic nie dociera. Była Huta Lenina , będzie port Lotniczy braci K.
Vlady
9 miesięcy temu
Narobią kosztów, napodpisują umów, których nie można zerwać bez olbrzymich odszkodowań i odejdą, następcy zostaną z rozbabraną gigantyczną robotą, takimiż długami i zależnością od Korei i róbta se dali. Przecież pis niczego nie wybudował a ile naniszczył: promy pasażerskie, rów przez Mierzeję Wiślaną, stadnina koni w Janowie, szczepionka z Lublina itd. itd. Jedynie dojenie kasy wychodzi im rewelacyjnie. O, to tak!
przyszłość
9 miesięcy temu
lotnisko będzie, czas pomyśleć o jakiejś fabryce produkującej samoloty do latania z tego lotniska, taka fabryka to też biznes
bESUncrT
Kaefer
9 miesięcy temu
Kto na to pozwala?
Tęcza Sręcza
10 miesięcy temu
„- Powiedz mi, po co jest ten miś? - Właśnie, po co? - Otóż to, nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skale naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji – który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu, i co się wtedy zrobi? - Protokół zniszczenia"
...
Następna strona