Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Cudzoziemcy w Polsce. Eurostat: mogą liczyć na równe traktowanie

45
Podziel się:

Wskaźnik zagrożenia ubóstwem i marginalizacją społeczną cudzoziemców spoza Unii Europejskiej jest w Polsce najniższy wśród krajów wspólnoty - wynika z danych Eurostatu.

Polska wyróżnia się na tle UE
Polska wyróżnia się na tle UE (flickr.com)

Eurostat ocenił wskaźnik zagrożenia ubóstwem i marginalizacją społeczną cudzoziemców spoza Unii Europejskiej w Polsce na 18 proc. Ten wynik możemy uznać za powód do dumy, bowiem średnia w UE to aż 45 proc. W statystyce tej wyprzedzamy m.in. Czechy, Niemcy, czy Francję - pisze Polska Agencja Prasowa.

Jak zauważa PAP, Polska jest także jedynym krajem Unii Europejskiej, w którym ubóstwo i wykluczenie społeczne bardziej zagraża rodzimym mieszkańcom niż cudzoziemcom. Dane te powinniśmy wykorzystać do promocji kraju, jako atrakcyjnego miejsca imigracji zarobkowej.

Zobacz także: Zobacz też: Chmura krajowa wprowadza innowacje do polskiej gospodarki

Tym czasem, jak informowaliśmy w money.pl, aż 84 proc. Ukraińców twierdzi, że rozważa zmianę Polski na inny kraj UE - wynika z raportu przygotowanego przez Gremi Personal.

Aż 51 proc. respondentów jako kraj, do którego mogliby się przenieść, wybiera Niemcy. Na drugim miejscu są ex aequo Czechy oraz kraje skandynawskie (22 proc.).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(45)
POMOCY PLIIIZ
3 lata temu
CZY TO OZNACZA, ŻE POLACY SĄ TAK SAMO UBODZY JAK MIGRANCI I DLATEGO OWI RUSZAJĄ NA ZACHÓD ?
QQQ
3 lata temu
"Jak zauważa PAP, Polska jest także jedynym krajem Unii Europejskiej, w którym ubóstwo i wykluczenie społeczne bardziej zagraża rodzimym mieszkańcom niż cudzoziemcom"Albo cudzoziemcy są bardziej zaradni i pracowici niż Polacy,albo mamy beznadziejne rządy bardziej dbające o obcych niż o swoich.
xxl
3 lata temu
przecież dopiero 5 rok idzie
Tytuły lewack...
3 lata temu
Jest źle, Paradoksalny efekt koronawirusa. Polska może na tym zyskać
h8u9h897uhg
3 lata temu
choć uważani za rasistów czy tam innych purystów, jak widzimy, że ktoś robi ramię w ramie i bez lipy - od razu zyskuje naszą życzliwość. za to w tzw tolerancyjnych krajach, za jakie uważają się np. niemcy możesz się wzbić na wyżyny umiejętności/kunsztu a i tak będziesz pariasem, bo mówisz z akcentem.
...
Następna strona