Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Ukraińcy chcą wyjechać z Polski. Zabraknie nam rąk do pracy

593
Podziel się:

Aż 84 proc. Ukraińców twierdzi, że rozważa zmianę Polski na inny kraj UE. Jeśli czarny scenariusz się spełni, może nam zabraknąć rąk do pracy.

Większość Ukraińców rozważa zamianę Polski na inny kraj UE. Niepokojące dane
Większość Ukraińców rozważa zamianę Polski na inny kraj UE. Niepokojące dane (East News)
bECkAIwl

Ukraińcy wolą inne kraje niż Polskę. Udowadnia to raport przygotowany przez Gremi Personal, firmę zajmującą się sprowadzaniem do nas pracowników zza wschodniej granicy. Wynika z niego, że 84 proc. ukraińskich migrantów zarobkowych w Polsce jest potencjalnie zainteresowanych pracą w innych krajach Unii Europejskiej. Te dane są alarmujące - opisuje Maciej Bąk w portalu "Bezprawnik".

Badanie przeprowadziła ukraińska agencja Vox Populi. Wynika z niego, że 51 proc. respondentów jako kraj, do którego mogliby się przenieść, wybiera Niemcy. Na drugim miejscu są ex aequo Czechy oraz kraje skandynawskie (22 proc.). O USA i Kanadzie wspomina 16-17 proc. pytanych, a o Wielkiej Brytanii - niespełna 13 proc.

bECkAIwn

Badacze przepytali ponad tysiąc Ukraińców żyjących w 25 miastach naszego kraju, aż 40 proc. z nich już podjęło decyzję o wyprowadzce z Polski. Za Odrą kuszą ich zdecydowanie zarobki, jednak cudzoziemcy narzekają też na trudy legislacyjne przy legalizacji pobytu.

Gremi Personal podkreśla w raporcie, że wielu Ukraińców wciąż czeka na jasny komunikat od polskich władz, by te uprościły legalizację pobytu w Polsce. Jednak cierpliwość się kończy, bo aż 69 proc. pytanych migrantów z Ukrainy nie widzi w tym roku możliwości pozostania w naszym kraju.

Zobacz także: Obejrzyj: #OgarnijHejt - akcja Wirtualnej Polski i Fundacji Instytut Polska Przyszłości
bECkAIwt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECkAIwO
rynek pracy
praca
KOMENTARZE
(593)
Gość
rok temu
No i co zrobią teraz chytre Janusze biznesu? Chyba nie będzie nowego porsche w tym roku
Gość
rok temu
A niech wyjadą wolna wola tylko Niemiec nie zapłaci Ukraińcowi jak swojemu i u Niemca to jest ciężka robota i poganianie
Gość
rok temu
W Polsce są traktowani jak vipy, niech pojadą do Niemiec smakować szczęścia oni im pokażą jak się traktuje wschód
bECkAIwP
Gość
rok temu
Oni myślą że w Niemczech to są miody i ambrozje? Niemiec wyciska pracownika ze wschodu jak cytrynę i płaci 3 razy mniej niż rodowitemu Niemcówi, niech jadą z Bogiem ale jeszcze pozaluja że krytykowali polakow jak zobaczą jak ich traktują Niemcy
Leszek
rok temu
przecież podobno 30tys polaków ściągnięto z zagranicy, to co oni będą robić? do roboty!!!
...
Następna strona