Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Czarny dzień dla polskiego hotelarstwa". Przedstawiciel branży o lockdownie hoteli

Od 28 grudnia do 17 stycznia rząd wprowadza kwarantannę narodową. Oznacza to m.in. ponowne zamknięcie hoteli, wyjazdy służbowe zostają ograniczone do minimum. - To jest czarny dzień dla polskiego hotelarstwa i dzień hańby dla polskiego rządu, który wydał wyrok śmierci dla bardzo wielu hotelarzy. Jestem zdruzgotany tą konferencję, choć w sumie się jej spodziewaliśmy - komentował w programie "Newsroom WP" Marek Łuczyński z Polskiej Izby Hotelarzy. - Nie tylko ja uważam, że to jest bezpodstawne i nieprawne działanie. Co to znaczy "kwarantanna narodowa"? Takiego pojęcia w polskim prawie nie ma. Nie został wdrożony stan wyjątkowy - mówił. Jak tłumaczył, mamy już do czynienia z falą upadłości hoteli, a do końca roku po czwartkowej decyzji rządu połowa pracowników z branży hotele-restauracje-catering straci pracę. - Tuż po świętach PIH rozpocznie akcję składania pozwów, będziemy żądali należnych rekompensat - zapowiedział.

0
0
107
Podziel się
Komentarze (107)
zobacz więcej komentarzy (107)
KOMENTARZE
(107)
Ewabal77
2 lata temu
Biedni hotelarze ....Trzeba bylo oszczedzac a nie kupowac coraz lepsze samochody mercedesy , bentleye znam takich z Krakowskich hoteli. To samo z mieszkaniami maja ich po kilka.Biedni to pracownicy ktorzy zastali zwolnieni lub obcieto im wynagrodzenie .
Mariola
2 lata temu
Nie mogę się już doczekać, aż to się w końcu skończy. Nawet już mam zarezerwowany pobyt w Grand Lubicz w Ustce i bardzo chciałabym jechać na jakiś krótki urlop.
derte
2 lata temu
oczywiście należy się jeszcze spdziewać ze najbliższych dniach jeszcze bardziej śruba zostanie dokręcona
derte
2 lata temu
oj ludzie ludzie czy wy wreszcie zrozumiecie ze rząd robi to co mu każą możni tego świata. Trzeba najpierw patrzeć co się dzieje w europie na świecie i wtyedy się mądrzyć. Można nawet zostać jasnowidzem poprzez obserwacje obostrzeń które są wprowadzane w innych państwach i jak Jackowski był wyrocznią co się u nas będzie działo
logiczny
2 lata temu
Spokojnie będzie sprawiedliwie + bo w nowym roku dołożą polskim klientom podatek handlowy bo mało nowych opłat już wdrożyli bo przecież nie podatków !
...
Następna strona