Trwa ładowanie...
bEDsQWQB
Notowania

Zamknięcie Hoteli – Wszystkie wiadomości

Lockdown. Ewakuacja gości z nieczynnego hotelu. Uciekali przed pożarem
8
03.04.2021 13:40

ZAMKNIĘCIE HOTELI
 / 
Lockdown. Ewakuacja gości z nieczynnego hotelu. Uciekali przed pożarem

W hotelu w miejscowości Kuniów wybuchł pożar. Straż pożarna musiała ewakuować zakwaterowanych w nim 26 gości. Okazało się, że obiekt funkcjonował pomimo zakazu.

Lockdown. Hotele do zamknięcia. Znów zacznie się kombinowanie
5
19.03.2021 13:27

MTSL
 / 
Lockdown. Hotele do zamknięcia. Znów zacznie się kombinowanie

Rząd po raz kolejny zamyka hotele. Czy znowu będą szukać luk w prawie i na przykład wynajmować pokoje jako schowki na narty? - Myślę, że będą. Są podmioty hotelarskie, i to nawet duże, które świadczą teraz usługi lecznicze. Mówią, że są podmiotami leczniczymi i ich obostrzenia nie dotyczą - mówił w programie "Money. To się liczy" Jan Wróblewski, współwłaściciel Zdrojowa Invest & Hotels. Jak dodał, jego firma nie będzie próbowała w ten sposób obejść lockdownu, ale rozumie tych, którzy się na to zdecydują. - Nie potępiam takich działań, dlatego że sytuacja jest nadzwyczajna. Jeżeli ktoś jest przyparty do ściany, to podejmuje desperackie decyzje - skomentował.

Hotelarz uderza w rządową pomoc. "Duże podmioty nie mają nawet szans"
1
19.03.2021 12:21

MTSL
 / 
Hotelarz uderza w rządową pomoc. "Duże podmioty nie mają nawet szans"

Lockdown od 20 marca. Hotele znów zostaną zamknięte, a ich sytuacja już teraz jest fatalna. - W październiku została ogłoszona "tarcza finansowa 2.0" dla MŚP. Skorzystały z niej małe i średnie przedsiębiorstwa, a także podmioty państwowe, nawet duże. Z kolei duże podmioty prywatne nie mają na razie szans na żadną pomoc. Od pięciu miesięcy nie ma nawet regulaminu na stronie PFR dla dużych firm - mówił w programie "Money. To się liczy" Jan Wróblewski, współwłaściciel Zdrojowa Invest & Hotels. Jak dodał, jeśli mamy uniknąć fali upadłości w branży, odmrożenie musi nastąpić najpóźniej w maju. - To jest ostatni dzwonek. I tak biznesy będą miały straty, ale to pozwoli przetrwać. Przy tym finansowaniu, jakie dostało MŚP, to będzie jeszcze możliwe. A duzi będą musieli sobie jakoś poradzić - przyznał.

Rząd znów zamyka hotele. "Nieuzasadniona decyzja, jesteśmy chłopcem do bicia"
5
19.03.2021 10:39

KORONAWIRUS
 / 
Rząd znów zamyka hotele. "Nieuzasadniona decyzja, jesteśmy chłopcem do bicia"

Trzecia fala koronawirusa nasila się i mamy kolejny lockdown. W ramach obostrzeń zamknięte zostaną hotele. - Nie zgadzam się z tą decyzją, uważam, że jest ona nieuzasadniona. Hotele nie są zamykane niemal nigdzie w Europie i na świecie. W Europie jest tylko garstka krajów, gdzie są one zamknięte. Poza tym tylko w Erytrei i Bhutanie - mówił w programie "Money. To się liczy" Jan Wróblewski, współwłaściciel Zdrojowa Invest & Hotels. - Jeżeli chce się ograniczyć mobilność przez zamykanie hoteli, to powinno się wprowadzić zakaz przemieszczania się. Dla mnie decyzje rządu są chaotyczne, a my, jako branża, jesteśmy chłopcem do bicia - ocenił.

Hotelarze, nawet ci ze spółek Skarbu Państwa, będą się bronić przed ponownym zamknięciem
116
17.02.2021 15:07

HOTELE
 / 
Hotelarze, nawet ci ze spółek Skarbu Państwa, będą się bronić przed ponownym zamknięciem

Wicepremier Jarosław Gowin zaprasza w czwartek największe organizacje zrzeszające hotelarzy na spotkanie. Oficjalnie tematem rozmów mają być "gorące problemy" branży. Hotelarze są jednak przekonani, że wkrótce nastąpi ponowne zamknięcie hoteli i rząd chce wysondować, jak zareagują na powrót restrykcji.

bEDsQWQD
Wsparcie dla górskich gmin. Rząd przyjął uchwałę
17
12.01.2021 20:24

LOCKDOWN
 / 
Wsparcie dla górskich gmin. Rząd przyjął uchwałę

Gminy położone na terenach górskich, które znalazły się w trudnej sytuacji na skutek obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią, mają otrzymać w sumie miliard złotych wsparcia - taki ma być efekt uchwały przyjętej we wtorek przez Radę Ministrów.

Obostrzenia wyniszczają Karpacz. Zima to czas żniw, ale turystów nie ma
818
11.01.2021 19:03

KARPACZ
 / 
Obostrzenia wyniszczają Karpacz. Zima to czas żniw, ale turystów nie ma

W dzień ogłoszenia nowej pomocy dla gmin górskich jedziemy do Karpacza. Przykryte skrzypiącym śniegiem miasto jest przerażająco puste. Z energicznych, zwykle pełnych życia mieszkańców stolicy polskich Karkonoszy uszedł cały wigor.

"Czarny dzień dla polskiego hotelarstwa". Przedstawiciel branży o lockdownie hoteli
167
17.12.2020 16:43

LOCKDOWN
 / 
"Czarny dzień dla polskiego hotelarstwa". Przedstawiciel branży o lockdownie hoteli

Od 28 grudnia do 17 stycznia rząd wprowadza kwarantannę narodową. Oznacza to m.in. ponowne zamknięcie hoteli, wyjazdy służbowe zostają ograniczone do minimum. - To jest czarny dzień dla polskiego hotelarstwa i dzień hańby dla polskiego rządu, który wydał wyrok śmierci dla bardzo wielu hotelarzy. Jestem zdruzgotany tą konferencję, choć w sumie się jej spodziewaliśmy - komentował w programie "Newsroom WP" Marek Łuczyński z Polskiej Izby Hotelarzy. - Nie tylko ja uważam, że to jest bezpodstawne i nieprawne działanie. Co to znaczy "kwarantanna narodowa"? Takiego pojęcia w polskim prawie nie ma. Nie został wdrożony stan wyjątkowy - mówił. Jak tłumaczył, mamy już do czynienia z falą upadłości hoteli, a do końca roku po czwartkowej decyzji rządu połowa pracowników z branży hotele-restauracje-catering straci pracę. - Tuż po świętach PIH rozpocznie akcję składania pozwów, będziemy żądali należnych rekompensat - zapowiedział.

Rząd zamyka stoki narciarskie i hotele. "Jesteśmy do tego zmuszeni"
23
17.12.2020 16:10

MICHAŁ DWORCZYK
 / 
Rząd zamyka stoki narciarskie i hotele. "Jesteśmy do tego zmuszeni"

Od 28 grudnia do 17 stycznia rząd wprowadza kwarantannę narodową. Oznacza to m.in. ponowne zamknięcie hoteli i stoków narciarskich. - Niestety, jesteśmy do tego zmuszeni. Poza służbami mundurowymi czy lekarzami, dla innych osób hotele będą niedostępne - mówił w programie "Newsroom WP" szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Czy to reakcja na działalność tych hotelarzy, którzy nie stosowali się do dotychczasowych restrykcji? - Niestety, są osoby, które obchodzą przepisy. Stąd tego rodzaju dalej idące restrykcje, które będą już bardzo łatwe do zweryfikowania - przyznał. Czy będzie dodatkowa pomoc dla tych branż? - Są już uruchomione programy, w tej chwili rozmawiamy oczywiście z różnymi przedsiębiorcami. Natomiast poza tymi uruchomionymi ostatnio programami osłonowymi, nie wiem w tej chwili, żeby były opracowywane nowe - stwierdził.

bEDsQWQJ
Rząd ogłosi całkowite zamknięcie hoteli? "Bez pomocy państwa upadek będzie powszechny"
447
17.12.2020 10:07

MTSL
 / 
Rząd ogłosi całkowite zamknięcie hoteli? "Bez pomocy państwa upadek będzie powszechny"

W czwartek rząd może ogłosić całkowity lockdown branży noclegowej. Dotyczyłby nie tylko wyjazdów prywatnych, jak obecnie, ale także służbowych. - Liczę się z tym - przyznał w programie "Money. To się liczy" Tadeusz Gołębiewski, właściciel znanych hoteli. - Efekt będzie taki, że hotele trzeba będzie zamknąć, część pracowników pójdzie na urlop płatny, inni na bezpłatny. Inaczej firma nie wytrzyma - komentował. Jak dodał, przy obecnym obłożeniu hoteli "wystarcza tylko na prąd", a do utrzymania każdego z trzech obiektów musi miesięcznie dokładać półtora miliona złotych. Na takie dopłacanie wystarczy mu pieniędzy jeszcze na miesiąc. Jego zdaniem bez pomocy państwa branżę czeka fala upadków. - Z drugiej strony liczę na to, że ponieważ jest to powszechne i dotyczy całej branży, to będą jakieś zwolnienia podatkowe i terminowe przesunięcia płatności - ocenił.