Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Czerwony dywan dla biznesu. Zapłacą specjaliści

- Właściwie nie było nic o przedsiębiorcach. Zarówno premier Morawiecki, jak i prezes Kaczyński bardzo niewiele mówili o podatkach, tylko o pieniądzach, które da państwo. A to nie są pieniądze, które da państwo, tylko zmniejszenie podatków, które nam zabierze. W części Jarosława Gowina był dla odmiany czerwony dywan i znów bardzo omijany temat dodatkowych obciążen, kto to sfinansuje. Wygląda na to, że przedsiębiorcy muszą sobie ten czerwony dywan sami kupić. Słyszymy o dziesiątkach ustaw, ale pytanie brzmi, ile dopłat, opłat i myt zobaczymy w środku. Jakie są podstawy finansowania tego - mówił w programie "Newsroom" Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. - Podniesiona składka zdrowotna obciąży tych, co zarobią więcej niż 10-11 tys. brutto. To masa specjalistów, którzy mają tworzyć Polskę XXI wieku. Nie ma słowa o inwestycjach prywatnych, o estońskim CIT - przekonywał przedstawiciel przedsiębiorców.

463 reakcje
0
1
462
Podziel się
Komentarze (462)
zobacz więcej komentarzy (462)
KOMENTARZE
(462)
Robert
rok temu
Stopy proc. poniżej inflacji ograbiają Polaków. Robią to żeby ten dług zaciągnięty na rozdawnictwo było łatwiej spłacić, a zwykłe oszczędzające szaraczki na tym tracą przez inflację i zero oprocentowane lokaty. RPP i prezes NBP robi wszystko by euro, frank i dolar były drogie a złotówka słaba. Obniżka stóp % w 2020 r, gadanie przez rządzących o tym, że na rynek mogą wrzucić każdą ilość gotówki zwłaszcza tej wydrukowanej. Inflacja oficjalnie ponad 4,7 %, nieoficjalnie 10 % a stopy procentowe 0% Lepiej nie można było zrujnować złotego. Rozdawanie pieniędzy, zadłużanie państwa, podnoszenie podatków, majstrowanie przy OFE, ciągła niepewność co nowego rząd wymyśli prowadzą do osłabienia złotówki. By uniknąć problemów finansowych, potrafić wykryć pułapki zastawiane przez instytucje finansowe potrzebna jest finansowa wiedza. Przynajmniej na podstawowym poziomie. Dlaczego w szkole się tego nie uczy? Przeczytajcie sobie książkę pt. Emerytura nie jest Ci potrzebna . Opisano w niej jak dojść o wolności finansowej pomimo nie najwyższych zarobków. Na temat Nowego Wału nawet szkoda się wypowiadać bo to jest zwyczajny komunizm połączony z bolszewizmem okradający pracowitych ludzi za to promujący pasożytniczy tryb życia i nieróbstwo a prowadzący do ruiny państwa ale czego się nie robi przed wyborami. Po nas to nawet potop.
Robert
rok temu
Stopy proc. poniżej inflacji ograbiają Polaków. Robią to żeby ten dług zaciągnięty na rozdawnictwo było łatwiej spłacić, a zwykłe oszczędzające szaraczki na tym tracą przez inflację i zero oprocentowane lokaty. RPP i prezes NBP robi wszystko by euro, frank i dolar były drogie a złotówka słaba. Obniżka stóp % w 2020 r, gadanie przez rządzących o tym, że na rynek mogą wrzucić każdą ilość gotówki zwłaszcza tej wydrukowanej. Inflacja oficjalnie ponad 4,7 %, nieoficjalnie 10 % a stopy procentowe 0% Lepiej nie można było zrujnować złotego. Rozdawanie pieniędzy, zadłużanie państwa, podnoszenie podatków, majstrowanie przy OFE, ciągła niepewność co nowego rząd wymyśli prowadzą do osłabienia złotówki. By uniknąć problemów finansowych, potrafić wykryć pułapki zastawiane przez instytucje finansowe potrzebna jest finansowa wiedza. Przynajmniej na podstawowym poziomie. Dlaczego w szkole się tego nie uczy? Przeczytajcie sobie książkę pt. Emerytura nie jest Ci potrzebna . Opisano w niej jak dojść do wolności finansowej pomimo nie najwyższych zarobków. Na temat Nowego Wału nawet szkoda się wypowiadać bo to jest zwyczajny komunizm połączony z bolszewizmem okradający pracowitych ludzi za to promujący pasożytniczy tryb życia i nieróbstwo a prowadzący do ruiny państwa ale czego się nie robi przed wyborami. Po nas to nawet potop.
wiekowa
rok temu
To po to się tyle uczyłam i ciężko pracowałam, żeby na stare lata dzielić się wyższą emeryturą z tymi, którym nie chciało się uczyć i pracować, albo z młodymi, którym się wszystko należy. Jestem za podwyższeniem emerytur, ale tylko tym, którzy mają je niskie, ale przepracowali min. 25-30 lat. Młodzi natomiast niech najpierw zrobią coś dobrego dla tego kraju, a później oczekują pomocy.
Marks...
rok temu
POLSKI DZIAD...NIE MOŻE WIĘCEJ ZAROBIĆ, NAWET NA WCZEŚNIEJSZEJ EMERYTURZE BO MU CZĘŚĆ ODBIORĄ A I 14 -stki NIE OTRZYMA A EMERYTURA BEZ PODATKU W SFERZE MITU... i trzeba było być górnikiem 25 lat pod ziemią ??? DLA PANA KACZYŃSKIEGO, MORAWIECKIEGO DUDY , POLSKI GÓRNIK TO KREZUS...za wysokie świadczenia i jak wziął spekulacyjny kredyt CHF... tzw. frankowy to pan jaśnie A. Duda , odpisuje mi w e-mailu , że WIDZIAŁY GAŁY CO BRAŁY... i mam z czego spłacać kochanemu m Bankowi !!! Ot sprawiedliwość po Polsku....
Marks...
rok temu
A do skandalicznego zachowania się sędziów Sądu Najwyższego w dniu 11 maja 2021 roku ani słowem się nie odnieśli i o zgrozo Służby Bezpieczeństwa Polski, do dzisiaj nie ustaliły Bombera ? ot Polska nowa lewica... Frankowiczów w państwie polskim można "robić w balona" a Banksterzy miedzy innymi z mBanku mogą okradać obywateli !!! Cicho sza, wszak najlepiej się banki lobbuje, tam stanowicha czekają i lewa kasa !!! TSUE. też niejednoznacznie wydał wyrok w sprawie przekrętu BANKSTERÓW , widać też lobbing zagranicznych mecenasów od lichwy !!! Stało się , od 11 maja 2021 roku SN. zmienił szyld na BANK SZEMRANYCH INTERESÓW...
...
Następna strona