Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szkoły
24.04.2020 20:00

Część dzieci może wrócić do szkół. Ministerstwo zapowiada

"Dodatkowy zasiłek opiekuńczy jest przedłużony na najbliższy tydzień" - poinformowało w piątek wieczorem Ministerstwo Rodziny. Zapowiedziało również, że na dniach przedstawi, jak wyobraża sobie powrót zorganizowanej opieki w szkołach, przedszkolach i żłobkach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KPRM)
Ministerstwo rodziny zapowiedziało, że w przyszłym tygodniu przedstawi plan dot. wprowadzenia opieki w szkołach, przedszkolach i żłobkach (Fot: Krystian Maj)

Mimo że szkoły pozostaną zamknięte do 24 maja, to zasiłek opiekuńczy został wydłużony zaledwie do końca majówki, czyli do 3 maja. Co później? Resort nie kryje, że zamierza wrócić do zorganizowanej opieki w placówkach oświatowych.

"W przyszłym tygodniu zostaną przedstawione decyzje dot. ewentualnego wprowadzenia form opieki w placówkach takich jak: przedszkola żłobki i szkoły" - poinformował resort na Twitterze.

Odmrażanie gospodarki. Minister zdradza szczegóły 3. etapu: czynne świetlice, mniej dzieci w klasach

Skoro zasiłek opiekuńczy nie będzie już przysługiwał, to rząd musi zaproponować rozwiązanie rodzicom, którzy od 3 do 24 maja nie będą mogli zostać z dziećmi w domu. Bo ZUS im już za to nie zapłaci.

Zasiłek opiekuńczy zostanie przedłużony? Ustalenie tego nie było łatwe. W rządzie na razie nikt się na ten temat nie wypowiada
Zasiłek opiekuńczy. Wiemy, czy zostanie przedłużony

Jak ma wyglądać nowy pomysł na opiekę? Tego powinniśmy dowiedzieć się w przyszłym tygodniu.

- W trzecim etapie taki jest zapis, że w pierwszej kolejności przedszkola i klasy 1-3 będą uruchomione. Ma to być w minimalnej wersji, by można prowadzić zajęcia rozwijające, a rodzice mogli w tym czasie normalnie pracować. Natomiast podział na mniejsze klasy też jest ciekawym pomysłem - mówił wiceszef resortu rozwoju.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-04-2020

Janmieszka obok mnie pani nauczycielka i śmieje się, że ma tyle czasu, łazi po ogrodzie a ok. 11 reszta nauczycielek z dzieciakami u niej się zjawia. … Czytaj całość

25-04-2020

UlaJeśli rozpęta się covit wśród dzieci to zbiorowy pozew o narażanie życia przeciwko rządowi

26-04-2020

StraszneKuźwa - krzywa zachorowań wciąż rośnie, a oni chcą spędzić dzieci do przedszkoli i świetlic. Jedno dziecko chore zarazi sto innych, a one swoich … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (663)