Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|
aktualizacja

Czy czeka nas całkowity lockdown? Jacek Sasin odpowiada

25
Podziel się:

Niemcy i Francja wprowadzają lockdown. Czy w Polsce mamy się spodziewać kolejnych obostrzeń? - Mamy już daleko idące ograniczenia. Dodatkowym elementem mógłby być zakaz wychodzenia z domu, poza wyjściami niezbędnymi. My nie planujemy tego typu działań - powiedział Jacek Sasin w rozmowie w RMF.FM.

Czy czeka nas całkowity lockdown? Jacek Sasin odpowiada
(Flickr, Prawo i Sprawiedliwość Flickr)

Jednocześnie wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział: - Nie cofamy się przed wprowadzeniem ograniczeń – bardzo bolesnych. Słuchamy ekspertów - mówił. Ponownie zaapelował, by zachować dystans, nosić maseczki, dezynfekować ręce, bo ma pomóc w walce z wirusem.

W rozmowie z Robertem Mazurkiem wicepremier i minister aktywów państwowych został także zapytany o wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczący aborcji. - W świetle wyroku TK zmiana ustawy jest potrzebna, ale jak ta zmiana będzie wyglądała, to jest kwestia dyskusji - odpowiedział Jacek Sasin. Zaznaczył, że jest tu potrzebna dyskusja, w spokojnej atmosferze. - Chciałbym, żeby odbywała się nie na ulicy, z wulgaryzmami - dodał.

Zaznaczył też, że w PiS trwa dyskusja wewnętrzna, a ustawa nie może być "pisana na kolanie". - Jeśli wyjdziemy z jakimś komunikatem na zewnątrz, będzie on przemyślany. To jest sprawa życia i śmierci, nie ma miejsca na pochopnie składane deklaracje - odpowiedział.

Obejrzyj także: Tak wyglądałby całkowity lockdown. Decyzja zapadnie w piątek

Sasin zaznaczył też, że prawo do pokojowego demonstrowania jest prawem obywatelskim. Dodał, że jego formacja polityczna w żadnym wypadku nie wzywała do przemocy, a na przemoc uliczną zgody nie ma.

- Nie ma zgody naszej na to, żeby przemoc panowała na polskich ulicach, na to, żeby spory polityczne rozwiązywać nie w formie dialogu, tylko szarpanin (...). Na to nigdy nie pozwolimy i nigdy do tego nie wzywaliśmy i w żadnym wypadku nie należy tak odczytywać tego wystąpienia premiera Kaczyńskiego - dodał wicepremier.

- Trybunał orzekł na podstawie konstytucji. Ci, którzy protestują, powinni protestować przeciwko konstytucji - odparł, podkreślając, że na bazie ustawy zasadniczej Trybunał innego wyroku nie mógł wydać.

Wicepremier został również zapytany o zwrot pieniędzy dla Poczty Polskiej za wybory, które się nie odbyły. - Sejm wskazał drogę ustawową. Poczta zwrot kosztów otrzyma - zapewnił. Przekonywał też, że nie on jest osobą, która decydowała o wydawaniu jakichkolwiek pieniędzy na wybory. - Mówienie, że wydałem jakieś 70 milionów, jest bzdurą - mówił Sasin w RMF.FM.

Na pytanie o tzw. raport Sasina odparł: - Nie było żadnego raportu. Mieliśmy do czynienia z luźną dyskusją dotyczącą stanowisk kierowniczych w spółkach skarbu państwa - zapewniał. - Nie został sporządzony żaden dokument, na pewno moje ministerstwo takiego dokumentu nie przygotowało - przekonywał.

Co do porozumienia z górnikami, z którego wynika, że ostatnia kopalnia węgla kamiennego w Polsce ma zostać zamknięta do 2049 r., powiedział: - Polityka klimatyczna zmienia się bardzo szybko, na niekorzyść górnictwa. Nie możemy na to pozostawać głusi - mówił Jacek Sasin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(25)
oko
3 lata temu
za złamanie dyscypliny finansów publicznych ten kolo już dawno powinien siedzieć w wiezieniu
osiem gw
3 lata temu
Co za różnica czy umrę na covida czy z głodu. Rząd nie ma pojęcia co robić, wariaci u steru, lockdown nas zniszczy.
Andrzej
3 lata temu
Dlaczego ten typ jeszcze nie siedzi w wiezieniu?
GIGO
3 lata temu
JAK TEN TYP CHCE Z POLAKAMI ROZMAWIAĆ NIECH ODDA 70 MIL
polak
3 lata temu
temu panu jua podziekujemy, oddaj 70milionow
...
Następna strona