Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRJ
|

Koszmar w nowym bloku. Mieszkańcy mają dość, a deweloper jedną odpowiedź

457
Podziel się

Budynki Osiedla Kameralnego w Warszawie zostały oddane do użytku latem 2019 r. - Od pierwszego dnia mamy nieustające problemy z wentylacją, rynnami, windami, bramą garażową. Deweloper uprawia klasyczną spychologię. Winny jest zawsze ktoś inny - skarży się Rafał, który mieszka na osiedlu.

Koszmar w nowym bloku. Mieszkańcy mają dość, a deweloper jedną odpowiedź
Na grupie mieszkańców nowego osiedla temat usterek i przepychanek z deweloperem jest głównym tematem. (Unidevelopment/facebook)
bEgBbRaZ

Tuż po naszej publikacji dotyczącej osiedla Ursa Home z redakcją skontaktowali się mieszkańcy Osiedla Kameralnego, które również wybudował ten sam deweloper - Unidevelopment z Warszawy. I zgłaszają podobne zastrzeżenia, co osoby z osiedla Ursa Home.

"Mamy takie same problemy, o jakich pisaliście. Nasze osiedle zostało oddane w 2019 r. i od tego czasu nieprzerwanie walczymy z niesprawną wentylacją, ciągle psującymi się lampami, bramą garażową, domofonami i wieloma innymi wadami naszych budynków" - napisał do nas Rafał, który rozważa wejście na drogę sądową z deweloperem. Dlatego pragnie zachować anonimowość.

Zobacz także: Praca zdalna do uregulowania. Szef zwróci za prąd i internet? "Dużo problemów, utknęliśmy"
bEgBbRbb

Jak zapewnia nasz czytelnik, podobnie jak mieszkańcy osiedla Ursa Home, o którym pisaliśmy, mieszkańcy Kameralnego również słyszą od dewelopera, że "wszystko jest zgodne z projektem" lub jest "winą mieszkańców".

- Sprawę komplikuje również fakt, że zarządca naszej wspólnoty mieszkaniowej został wybrany przez dewelopera i działa na niekorzyść osiedla. Bezskutecznie próbujemy doprosić się zebrania wspólnoty, by móc go zmienić. Nie udaje się to, bo przeszkadza w tym pandemia - mówi Rafał money.pl.

bEgBbRbh

Odpowiedź jest zawsze ta sama

Z rozmów z innymi mieszkańcami wynika, że wszyscy otrzymują na swoje zgłoszenia awarii i wad te same odpowiedzi. Powtarzają się frazy o winie mieszkańców i zgodności wykonania budynków z projektem.

- Ciągle mamy problem z bramą garażowa, po prostu bardzo często nie działa, czegoś nie ma, coś zamarzło. Zimą była podniesiona do góry przez kilkanaście dni. Po co zatem nam garaż, skoro nie ma zamknięcia, a samochody w środku i tak są zaszronione? - rozkłada inny nasz rozmówca, pan Krystian.

bEgBbRbi

Problemem są też rynny, które kończą się tuż nad balkonami niższych kondygnacji. Przy każdym deszczu woda trafia wprost na balkon. Czujniki oświetlenia na klatce również nie działają właściwie. Zapalają się dopiero, kiedy lokatorzy niektórych mieszkań przejdą pół klatki po ciemku. Tu też odpowiedź brzmi standardowo: wszystko jest zgodnie z projektem.

- Największym problemem jest wentylacja. Najpierw wykańczaliśmy mieszkania, zatem pewnie niektóre ekipy ściągały kratki z otworów wentylacyjnych. Z powodu pyłu mogły się zapychać filtry na dachu. Jednak ekip dawno już nie ma, filtry wymienione, a wentylacja ciągle nie działa, z krótkimi przerwami. Na piątym piętrze w mieszkaniach pojawił się już grzyb - opowiada Rafał.

bEgBbRbj

Pewnie łatwiej byłoby sobie poradzić z różnymi problemami, gdyby kontakt z zarządcą wyglądał inaczej. Jak jednak przekonują mieszkańcy, jest on bardzo trudny.

Głuchy telefon

- Piszemy maile, które zostają bez odpowiedzi. Jest konserwator, ale trzeba dzwonić godzinami, by się z nim skontaktować. Najgorzej jest z wilgocią spowodowaną niedziałającą wentylacją. Para z łazienki przez kratkę wpada mi do salonu. Nawet i bez tego okna parują od środka - mówi jedna z mieszkanek, która również pragnie zachować anonimowość.

bEgBbRbk

Mieszkańcy chcą zlecić szczegółową ekspertyzę budowlaną i nie wykluczają, że z deweloperem spotkają się w sądzie.

Deweloper odpowiada

- Zastanawia nas jakość wykonania budynku. A rękojmię mamy tylko na 5 lat. Ponadto w umowach przeniesienia własności mamy ten sam zapis, co mieszkańcy Ursa Home, który umożliwia deweloperowi uniknięcie odpowiedzialności za wady. To, że się do nich nie poczuwa, odczuwamy na własnej skórze od prawie 3 lat - mówi Rafał.

O komentarz do sytuacji zwróciliśmy się do dewelopera.

- Z naszej strony podejmowane są wszelkie działania, aby na bieżąco rozwiązywać zgłoszenia pojawiające się na inwestycjach. Sprawa jest złożona i zajmujemy się tym tematem od pewnego czasu. Mając na względzie bezpieczeństwo, komfort i jakość życia mieszkańców, wkrótce poinformujemy ich o podjętych przez nas działaniach - mówi money.pl Ewa Przeździecka, wiceprezes Unidevelopment ds. sprzedaży i marketingu.

Zatem, do sprawy jeszcze wrócimy. Tym bardziej, że mieszkańcy Kameralnego podpisali dokładnie taką samą umowę, jak lokatorzy Ursa Home. Niektóre jej zapisy mogą utrudnić dociekanie praw lokatorów w przyszłości w zakresie reklamowania wad, usterek, awarii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgBbRbC
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(457)
Cocojumbo
miesiąc temu
Z jednej strony przykro że ludzie mieszkają w takiej tandecie ale sami spowodowali,że spieszyli się z zakupem patodeweloperki ( "No bo będzie drożej ,co wtedy"). Te osiedle to tylko wierzchołek góry lodowej,która się pojawi w polsce za 2,3 lata jak te osiedla co teraz budują będą już zamieszkane i kwiatki zaczną wychodzić.
kamila
miesiąc temu
Tak to już jest, jak się płaci z góry za dziurę w ziemi i oczekuje, że mieszkanie będzie super wybudowane i wykończone. Kupować tylko to, co już stoi i już ktoś mieszka! Można ocenić jakość i warunki. A poza tym myślenie dla wielu "obateli" jest synonimem bólu...
SDD
miesiąc temu
Musicie jako wspólnota mieszkaniowa zmienić zarządcę osiedla, bo jeżeli wybrał go developer to pewno są ,,znajomymi" i ręka rękę myje i ciężko coś załatwić.
bEgBbRbD
slan2449
miesiąc temu
Deweloper ma to gdzieś bo wybudował osiedle za pieniądze przyszłych lokatorów.Wszystko zgodnie z prawem a według mnie to on powinien budować za swoje lub wziąć kredyt a następnie mieszkania sprzedawać.Jeżeli zrobi dziadostwo to nikt mu lokalu nie kupi i pójdzie z torbami.
wolf
miesiąc temu
kiedys był na budowie fachowiec kierunkowo wyksztalcony a teraz ogrodnicy, mechanicy, slusarze stolarze piekarze zatrudnienie przez janusza buznesu prywaciarza który ma synka po wyzszej szkole robienia nic i uwaza sie za inzyniera
...
Następna strona