Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRO
|

Deweloperzy wolą budować mieszkania zamiast biurowców. Przez koronawirusa

8
Podziel się

Przez panujące w kraju zagrożenie epidemiczne firmy decydują się na odesłanie pracowników biurowych na pracę zdalną. Dlatego też spada popyt na nową powierzchnię biurową. Dlatego też deweloperzy, zamiast stawiać kolejne biurowce, przerzucają się na budowę mieszkań.

Deweloperzy wolą budować mieszkania zamiast biurowców. Przez koronawirusa
Koronawirus w Polsce. Deweloperzy przerzucają się na budowę mieszkań. (money.pl, Rafał Parczewski)
bDAIVfsl

O sprawie informuje "Rzeczpospolita", która przywołuje sytuację Echo Investment, jednego z największych deweloperów biurowych w Polsce. Firma zapowiedziała w środę zwiększone zaangażowanie w mieszkaniówkę.

Dziennik podaje, że coraz więcej deweloperów rezygnuje z budowy biurowców. Zamiast nich chce stawiać mieszkania.

- Za wcześnie, by wieszczyć zapaść. To, że wrócimy do pracy stacjonarnej, jest pewne, pytanie tylko, kiedy. Niemniej do nowych projektów biurowych będziemy podchodzić bardziej konserwatywnie - przyznaje Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment, cytowany przez "Rz".

bDAIVfsn
Zobacz także: Zobacz: Budowlanka. Ich kryzys się nie ima

Szacunki Polskiej Izby Nieruchomości szacują, że popyt na nowe powierzchnie biurowe spadł w III kwartale o 35 proc. w skali roku, jeżeli chodzi o dziewięć największych miast. Zwiększeniu natomiast uległa liczba ofert podnajmu.

bDAIVfst

- To typowe dla okresów zachwiania równowagi na rynku, a tego doświadczamy w czasie pandemii - mówi Agnieszka Hryniewiecka-Jachowicz, członek zarządu PINK, którą cytuje dziennik.

bDAIVfsO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
komk
2 miesiące temu
Żeby jeszcze było kogo stać na te mieszkania.
San
2 miesiące temu
Przy marży 60% wcale się nie dziwię... Oby nie wyszła z tego patodeweloperka jak mikroapartamenty będące lokalami użytkowymi. Mieszkania z aneksami kuchennymi w przedpokoju, które pozwalają tylko wodę ugotować.
Drobnyciulacz
2 miesiące temu
Ja przypomne tylko, ze za rządów pisu mieszkania zdrożały o kilkadziesiąt procent (od 20 do 40%) a wynajem nawet o +60%. Za Tuska I Belki mieszkania taniały, przez 8 lat
bDAIVfsP
Adw
2 miesiące temu
Znacjonalizować deweloperów i rozdać mieszkania. (Żart)
Romek
2 miesiące temu
Może w końcu mieszkania stanieja , budować będą bo cos muszą robic i tak marzą dużych miastach jest spora u mnie w miasteczku 40 km od Poznania , bloki od 4000 4600 za metr , czyli w metropolii powinny byc nie droższe niż 5500 6000 , maja z czego schodzić ,