Notowania

gospodarka
22.07.2019 14:06

Dla Ukraińców najważniejsza jest pensja. Tak wskazuje badanie

Badanie Gdańskiego Urzędu Pracy wskazało, że dla Ukraińców przy poszukiwaniu pracy w Polsce najważniejsza jest wysokość wynagrodzenia. Nie ma natomiast większego znaczenia dostęp do kultury i edukacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Wysokość zarobków jest głównym czynnikiem wpływającym na wybór miasta w Polsce przez obywateli Ukrainy. (Fot: Ukrafoto/East News)

Badanie Gdańskiego Urzędu Pracy zrealizowane przez Pracodawców Pomorza we współpracy z Grupą Progres miało wskazać, czym kierują się Ukraińcy przy wyborze miasta, w którym przyjdzie im żyć i pracować. Analiza raportu wskazuje, że dla obywatela Ukrainy najważniejsza jest wysokość pensji. Na tę odpowiedź wskazał co piąty ankietowany - informuje portal dlahandlu.pl.

Z kolei niemal 16 proc. respondentów zagłosowało za interesującymi propozycjami pracy. 11 proc. głosujących ważna jest uczciwość pracodawcy, a co dziesiąty ceni sobie łatwy dojazd do Polski.

Z kolei tylko 6 proc. badanych odpowiedziało, że przy wyborze miejsca zamieszkania ważna dla nich jest liczba znajomych tam obecnych. Zaledwie co dwudziesty ceni sobie szeroki dostęp do kultury. Badanie wykazało, że czynnikami nieistotnymi dla Ukraińców są dostęp do wyższej edukacji, bliskość centr handlowych i dostęp do obiektów sportowych.

Zobacz także: Ukraińcy dominują, ale ZUS ma też składki od obywateli Dżibuti czy Samoa

Najpopularniejszymi kierunkami imigracji są Gdańsk, do którego chciałoby trafić niemal 19 proc. ankietowanych, Poznań (prawie 15 proc.) i Warszawa (12 proc.). Na drugim biegunie są z kolei takie miasta, jak Koszalin, Kalisz, Gorzów, Słupsk, Toruń czy Ustka.

Blisko 40 proc. Ukraińców traktuje Polskę jako tymczasowe miejsce zamieszkania
Ukraińcy z Polski chcą wyjeżdżać. Wybiorą albo powrót do kraju, albo zarobki w Niemczech

W badaniu zleconym przez Gdański Urząd Pracy wzięło udział 1367 respondentów, którymi byli obywatele Ukrainy w wieku produkcyjnym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, ukraińcy w polsce
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-07-2019

opolrJeszcze będziemy przeklinać dzień kiedy zaczęła do nas masowo zjeżdżać ta szarańcza...

23-07-2019

QwertA co Polaków to nie interesuje??

24-07-2019

OpolskiIch nic nie interesuje tylko kasa nas i naszą kulture mają za nic.niech już jada do rzeszy di makreli .

Rozwiń komentarze (3)